..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rogue - Greg McLean - 2007
Autor Wiadomość
Plufi 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2010-05-22, 02:10   

Z góry przepraszam za archeologię, ale przeczytałem całą Waszą dyskusję o filmie, który dopiero co obejrzałem po raz pierwszy. Piszecie tutaj o realiźmie zachowania bohaterów - szczególnie w końcówce. Niestety muszę ię przychylić do zdania, że realizmu tam nie było.

1) Dziewczyna nie miała szans na to by przeżyć.
2) Bohater nie wyciągałby dziewczyny, co więcej po tym jak się pierwszy raz zorientował gdzie się znajduje uciekłby nawet się nie odwracając.
3) Sztuczka z kijem by się nie powiodła. Krokodyl atakuje zbyt precyzyjnie, by się zapuścić z pyskiem aż na skałę, na której zacisnął zęby.
... jeszcze tam kilka innych rzeczy, ale jest późno i nie chce mi się przypominać.

Jeszcze gwoli wyjaśnienia:

4) Sweetheart w rzeczywistości nie zabił ani jednej osoby. (ktoś tutaj sugerował wielu, wielu ludzi)
5) Bohater nie mógł "przeczekać" krokodyla. Ten zwierz jeśli się orientuje, że ofiara jest w miarę możliwa do pożarcia, to może czekać kilka dni - dzień i noc.

Skupmy się na punktach 1-3

Czy ten kompletny brak realizmu w tych scenach przekreśla film?

IMHO wręcz przeciwnie !!! Moment wejścia do jaskini jest alegorią "Alicji w krainie czarów" i wpadnięciem do króliczej nory w pogoni za zaginionym pieskiem (królikiem) - czyż pies nie był biały?. W ten sposób reżyser mówi nam, że w tym momencie realizm się skończył... tak naprawdę dziewczyna nie żyje, reszta się jakoś uratowała, ale dajmy sobie opowiedzieć bajkę o rycerzu,smoku i królewnie... i co? I ja z chęcią tą bajkę obejrzałem, podobała mi się. Reżyser nie oszukiwał mnie, nie powiedział, że to jest realne. Wręcz przeciwnie. Daje mi tą króliczą norę, bym mógł sobie powiedzieć, że od tej pory to tylko bajka.
Super film! Jestem pozytywnie zaskoczony nawet po Wolf Creek i czekam na następny.

evilmg 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-05-22, 06:10   

To teraz sie pan oficjalnie przedstawi, panie Gucwinski ;-)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-05-22, 06:18   

Plufi napisał/a:
Piszecie tutaj o realiźmie zachowania bohaterów - szczególnie w końcówce. Niestety muszę ię przychylić do zdania, że realizmu tam nie było.

Wg Ciebie - ale to jest zdarta płyta już. Ile razy można powtarzać, że to "co ja bym zrobił", nie równa się temu, co akurat robią bohaterowie danego filmu (tym bardziej, że nie dzieją się tam jakieś rzeczy kosmiczne, przeczące prawom fizyki i ogólnie każdy zachowuje się w miarę sensownie w zaistniałej sytuacji)?

Plufi napisał/a:
1) Dziewczyna nie miała szans na to by przeżyć.
2) Bohater nie wyciągałby dziewczyny, co więcej po tym jak się pierwszy raz zorientował gdzie się znajduje uciekłby nawet się nie odwracając.
3) Sztuczka z kijem by się nie powiodła. Krokodyl atakuje zbyt precyzyjnie, by się zapuścić z pyskiem aż na skałę, na której zacisnął zęby.
... jeszcze tam kilka innych rzeczy, ale jest późno i nie chce mi się przypominać.

A mi się nie chce przypominać, że w dyskusji wyszło na to, że są to punkty tzw. prawdopodobne - tzn. że mogły się wydarzyć, choć potrzebny był na pewno jakiś tam pierwiastek szczęścia, ogólnie jak to w życiu.

Punkt 1 - posłużę się cytatem z samego siebie z forum kmf-u odnośne tej właśnie sytuacji:

Da się to wyjaśnić - kroki znane są z tego, że przenoszą w pysku choćby ledwo co wyklute z jaj młode prosto do wody, zachowując swego rodzaju "potrójną ostrożność", tylko po to, by ich pociechom nie stała się krzywda. Tutaj mamy niby do czynienia z wielkim (choć i tak o metr mniejszym niz największy zarejestrowany australijski krok ) samcem samotnikiem, który zwyczajnie zapolował tak jak to mają w zwyczaju krokodyle - zrobił w wodzie kołowrotek, ofiara straciła przytomność, a wtedy wystarczyło ją przetransportować w paszczy do legowiska, co nie wymagało już jakiejś mega kosmicznej siły i uściku szczęk i tyle.

Większe ofiary kroków są po prostu topione - wbrew powszechenj opinii, krokodyle nie mają aż tak gigantycznej siły szczęk (choć wiadomo, jest to mega siła, ale większą mają choćby o wiele mniejsze aligatory a nawet hieny), toteż jeśli Kate straciłaby pod wodą przytomność, bardzo prawdopodobne, że przeżyłaby tego typu atak (choć szansa jest jak dajmy na to 1 do 10, to jednak jest).

Punkt 2 - jakbyś czytał całą dyskusję to wiedziałbyś, ze motywacja bohatera nie jest Twoją własną - spokojnie mógł zrobić to, co zrobił i nie należy tego kwestionować poprzez pryzmat tego, "że ja bym się zachował inaczej".

Sztuczka z kijem? Tam nie było żadnej sztuczki - główny bohater poddał się i tylko wystawił kij w akcje tzw. desperacji, sam zresztą nie wierząc w powodzenie tej "operacji" - świadczy o tym jego zrezygnowanie choćby - krok nadział się i tyle, a czy mógłby w rzeczywistości? A czemu niby nie? Zawsze atakuje tak mega precyzyjnie, że sobie nie robi krzywdy? Poza tym to, ze to jest to film, który jest mega bliski rzeczywistości praktycznie jak tylko można, choć chwilami odpuszcza, nie to co taki np. "Black Water", to już chyba wszyscy wiedzą. Czy nie?

Plufi napisał/a:
IMHO wręcz przeciwnie !!!

No i dalej piszesz juz sensownie, ale przecież to, że jest to alegoria i w jakimś tam stopniu mitologizacja całej sytuacji nie oznacza od razu, że nie mamy tam realizmu. Bo krok nadal porusza sie i zachowuje jak prawdziwy, czyż nie? Na przeciwnym horyzoncie masz choćby filmy takie jak "Primeval", włoskie killer kroki i inne wesołe - oczywiście nadal chodzi o zachowanie gada a nie rozrywkę płynącą z ww. filmów.

Plufi napisał/a:
Super film!

I tego się trzymajmy ;-)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-08-21, 21:26   

;-)

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2010-08-21, 22:01   

Też sobie to wspaniałe wydanie w czerwonym pudełku kupiłem!

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-08-21, 22:52   

czerwone zajebiste, jest naprawde Rogue! :D

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2010-10-14, 02:14   

Obejrzałem i zajebiście mi się podobał. Extra CGI krok, genialne zdjęcia - kurwa, można by w tych lokacjach nakręcić kiegoś dobrego filma o kanibalach :-) w Man From The Deep River nie było takiego czadu :lol: - co dalej, fajna fabuła, prosta ale nic nie szkodzi, generalnie wypasiony film.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-10-15, 13:44   

Coraz bardziej lubie Przema :lol:

Zbyszko3cytryny 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-10-15, 15:02   

chyba będzie ciągnione, coś czuję : (*) <---otak

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-10-15, 15:04   

No jak chcesz, to mozesz obciagnac :-o

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2010-10-18, 21:57   

Ale kurwa chyba nie mi :lol: :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-12-07, 18:38   

Taka ciekawostka:

http://www.dailymail.co.u...-community.html

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-05-23, 14:37   

Jeszcze tylko ramka i na ściane 8-)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-05-28, 15:05   

Wisi:

;)

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2011-06-06, 15:00   

gdzie takie piekne plakaty idzie dostac? :-)

Odpowiedz do tematu