..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bigfoot, Yeti i reszta włochatych panów
Autor Wiadomość
Kuba 
Kajman karłowaty
Zombie Hunter

Wysłany: 2008-05-19, 18:09   Bigfoot, Yeti i reszta włochatych panów

Horrory o hominidach są dla mnie jednymi z najbardziej zajmujących filmów. Nawet jeśli większość z nich to totalny crap to jednak szczerze przyznam, że nie potrafię przejść obok nich obojętnie. Przyjemność z oglądania takiego filmu jest dla mnie o tyle większa, o ile co raz bardziej wierzę w istnienie tych kreatur. :lol: Do tej pory miałem okazję zetknąć się tylko z tymi bardziej znanymi tytułami, np "Abominable", "Bigfoot" i "Untold".

I tutaj właśnie chciałem poprosić o małą pomoc. Jakie jeszcze filmy, związane z tą tematyką, możecie mi polecić ?

MauZ 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-05-19, 18:18   

tytuły z którymi się zetknąłem, a nie koniecznie widziałem co prawda ;)
"The Legend of Boogy Creek"
"Sasquatch Hunters"
"Man Beast"
"Snow Devils"
"Shriek of the Mutilated"
"Yeti: The Giant of the 20th Century"
"The Werewolf and the Yeti"

tak mówiąc szczerze to nie koniecznie są to filmy "warte polecenia", ale skoro piszesz "Nawet jeśli większość z nich to totalny crap to jednak szczerze przyznam, że nie potrafię przejść obok nich obojętnie" to myśle, że coś może się na przyszłość przydać =]

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-05-20, 13:35   

Podstawa to zdecydowanie "Night of the Demon" i od poszukwań tego tytułu na Twoim miejscu bym zaczął - niesamowicie brutalny film nakręcony w konwencji typowego backwoods slashera, w którym bigfoot nie cacka się ze swymi ofiarami, stąd mamy tu choćby wyrywane genitalia, okładanie człowieka jego własnymi jelitami, nabijanie na widły oraz gwałty na kobietach. Fantastyczne dzieło! :mrgreen: Do tego oprócz tytułów, które wymienił MauZ dorzucić można "Primal", "Snowbeast", "The Abominable Snowman", "The Snow Creature" oraz nadchodzące produkcje - "Yeti: Curse of the Snow Demon" Paula Zillera, na który i my ostrzymy sobie ząbki (po niezłym "Beyond Loch Ness" tego reżysera naprawdę można spodziewać sie dobrego tytułu, tym bardziej że zwiastun zapowiada film dosyć krwawy), "Sasquatch Assault", "Monster in the Woods" oraz zapowiedziany niedawno sequel "Abominable" - szczegóły w dziale Newsy rzecz jasna. Do tego dochodzi jeszcze planowana ekranizacja komiksu "Bigfoot" - ogólnie jest czego szukać wśród staroci a także jest na co czekać wśród nadchodzących produkcji jeśli chodzi o temat Wielkiej Stopy i jego krewnych.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2008-05-20, 18:14   

Również bardzo lubię tematykę kryptozoologii a co za tym idzie kocham wszelkie bigfooty.
Najlepsze filmy jakie oglądałem z tymi 'sympatycznymi' kreaturami to wspomniany przez Ślepego 'Night of the Demon' choć akurat wygląd lesnej stopy nie powala tam na kolana, ale jego czyny już jak najbardziej.
Drugą pozycją godną polecenia jest 'Abominable', które zresztą widziałeś.

Kilka z tytułów wymienionych przez Mauzia widziałem, wszystkie posiadam, ale oglądane Snowbeast i Werewolf and the Yeti widziałem dosc dawno.
Niedawno natomiast chciałem sobie obejrzec 'Shriek of the Mutilated', ale z nudów wymiękłem po 15 minutach z racji zmęczenia. Niedługo postaram się dokończyć seans.

Embalmer 
Aligator amerykański

Wysłany: 2008-06-06, 18:20   

Jednym z najbardziej obskurnych jest "Sasqua" z 1975 roku. Nikt tego filmu nie widzial. Critters, jak wygrzebiesz ten tytul spod ziemi natychmiast daj znac hehe!

http://www.imdb.com/title/tt0877502/

Nawet nie mam pewnosci czy to horror o Sasquatchu, ale po tytule obstawiam, ze tak.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2008-06-06, 23:23   

O w morde! :lol: Ciekawy tytuł, dzięki Emb w wolnym czasie sie za nim rozejrzę.
Wprawdzie 0 głosów na imdb, ale nie takie rzeczy już się zdobywało ;)

MauZ 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-10-29, 16:16   

rok 2008 przyniósł nam kolejna produkcję o Yeti, o której Slepy pisał już w roku 2007 :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-10-29, 17:25   

Mam to po turecku i widziałem urywki - straszny ser! :mrgreen: W szczególności niszczy rzucanie śnieżkami w Yeti, gdy ten drąc jape pełną ostrych kłów zbliża się dosyc szybko do naszych bohaterów by ich zmasakrować - plus Yeti skaczący niczym gumiś czy inny Hulk :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2008-10-29, 17:46   

Arcydzieło! :mrgreen:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-10-29, 18:08   

Embalmer 
Aligator amerykański

Wysłany: 2008-10-30, 13:20   

Embalmer napisał/a:
Jednym z najbardziej obskurnych jest "Sasqua" z 1975 roku. Nikt tego filmu nie widzial. Critters, jak wygrzebiesz ten tytul spod ziemi natychmiast daj znac hehe!

http://www.imdb.com/title/tt0877502/

Nawet nie mam pewnosci czy to horror o Sasquatchu, ale po tytule obstawiam, ze tak.

Info z IMDb od teptime. Nigdy nie znajde tego filmu, jesli go ktos inny nie znajdzie.

Hello

I never saw this film, but I remember a trailer for it in the theater and it looked really good(at least to me at about 9 years old). I have searched the world over for this film, and all I've turned up is some microfilm Boston newspaper ads...it absolutely DID get distributed, but it must have been extra-limited. I have not even found a VARIETY release announcement, and they seldom miss a beat.

Good luck on this one. It's probably in the same archive as LONDON AFTER MIDNIGHT, BLOOD CIRCUS, TROIKA, and all the other unattainables.

TEP

Critters 
Administrator

Wysłany: 2008-10-30, 18:26   

To wreszcie ktoś sprawdzony potwierdził, że to istnieje. A to pewne, że o sasquatchu? Bo wcześniej jakiś koleś na imdb pisał, że tak, ale może z czymś pochrzanił.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-11-02, 15:10   

No, to juz wiemy, ze "Yeti" Zillera dolaczy do seryjki Maneater 13 stycznia 2009. Okładeczka prezentuje się dość wesoło (jak na moje oko to wygląda jak cover jakiegoś harcore'owego pinku :lol: ), choc nie aż tak, jak swoj film opisują twórcy - a trzeba wam wiedzieć, że definuja go jako połaczenie "Friday the 13th", "Alive" oraz - UWAGA!!! - "Predatora"! :lol:

Premiera telwizyjna filmu rzecz jasna na kanale Sci Fi juz 8 listopada.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2008-11-03, 02:05   

A taką miało początkowo wyjebaną okładkę :-(

Embalmer 
Aligator amerykański

Wysłany: 2008-11-14, 19:56   

Critters napisał/a:
To wreszcie ktoś sprawdzony potwierdził, że to istnieje. A to pewne, że o sasquatchu? Bo wcześniej jakiś koleś na imdb pisał, że tak, ale może z czymś pochrzanił.

Juz jest pewne. Znalazlem nastepujace info o "Sasqua" (1975):

I saw a movie a while ago that scared me. No one seems to know about it though. It was definitely 70s. I SWEAR the title was "Sasqua" and it was about a bunch of hippies that move into an abandoned farm out in the woods in some rural county. The local sherrif is always hassling them, and of course when the Bigfoot murders start the hippies are blamed. The movie really freaked me. Had a lot of blood and gore and scary stuff. At the very end the hippies had all gone away, leaving the farm to the Bigfoots. A sheriff walked into the empty barn and when he got inside, you could see the outline of the monster step into the doorway behind him. I would love to see this movie again if anyone knows anything about it. I saw it on film out west, and have not seen it on DVD or video.

Finally! Someone else that has seen that movie. It gave me the creeps. Don't know the title either. I think I remember the hippies driving up there in a "half-bus" (not a short bus). I remember that last scene you described as well with the sheriff. Love to find what it was called. I think I saw the movie in Florida, for what its worth.

Jasna cholera, gdzie jest ten film? Jak dotrzec do kogokolwiek z ekipy realizacyjnej?

Odpowiedz do tematu