..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Friday the 13th - od Cunninghama do Nispela
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-03-31, 12:20   Friday the 13th - od Cunninghama do Nispela

Zainspirowany wspaniałą wiadomością jaką z pewnością jest znalezienie odtwórcy najważniejszej roli w rimejku "Friday the 13th", mianowicie leśnego mutanta-zombie w hokejowej masce niedorozwoja Jasona Voorheesa, postanowiłem ów jakże wspaniały temacik założyć. Otóż jak wieść niesie, killera znad Crystal Lake zagra tym razem fantastyczny aktor Derek Mears, znany z tak wspaniałych ról jak wilkołak w "Cursed" mistrza gatunku Wesa Cravena (dziwna sprawa w sumie, bo tam chyba samo CGI było, ale mniejsza z tym, trza zawierzyć IMDb) czy Kameleon z "The Hills Have Eyes II". Pan ten wygląda mniej więcej tak (w takiej troszkę dżejsonowej i przypominającej złego dziada z lasu charakteryzacji z "The Wonder Cabinet" gdzie grał, uwaga! - Potwora; na co dzień chłop jest łysy i ogólnie nie warto jego zdjęcia z legimtymacji szkolnej pokazywać):

Poza tym wiadomo już, że reżyserem bedzie Marcus Nispel, twórca takich przeciętnych obrazów jak rimejk "The Texas Chainsaw Massacre" czy MTV filmik o wikingach "Pathfinder", więc o poziom nie ma się raczej co martwić - to na pewno będzie arcydzieło. Grają oprócz poczciwego Dereka takie młode gwiazdy jak Jared Padalecki ("House of Wax", "Cry Wolf", serialik "Supernatural") oraz Odette Yustman z "Cloverfield". Nispel nie ma zamiaru bawić się w dosłowny rimejk jedynki i zapewne za niewielką namową producentów od razu postanowił do swojego filmu wewalić dorosłego Jasona, co by zarobić więcej pieniędzy - w końcu ikona popkultury przyciągnie do kin więcej małolatów niż jego mama. W sumie zaskoczenie mogłoby być większe gdyby okazało się, że w filmie nie ma mamy Jasona a pojawiłby się w zamian jego tata albo co byłoby jeszcze ciekawsze jego dwóch ojców, ale tego typu rozważania porzućmy bo fabuła już jest z grubsza ustalona, film jest w fazie postprodukcji i do kin trafi prawdopodobnie 13 lutego 2009 roku - niech zgadnę, bedzie to zapewne piątek :mrgreen: Czekam oczywiście z niecierpliwością, jeśli ktoś ma jakieś swoje spostrzeżenia i niusy dotyczące tego niewątpliwie zblizającego się arcydzieła niech się z nami dzieli w tym temacie (słyszałem coś o tunelach podziemnych i kretach, może i bobry się pojawią - ktoś coś słyszał?), mile widziane także ogólne opinie odnośnie całej serii jak i poszczególnych partów. Czi Czi Cza :lol:

dux
Kajman karłowaty

Wysłany: 2008-03-31, 13:46   

Slepy napisał/a:
(słyszałem coś o tunelach podziemnych i kretach, może i bobry się pojawią - ktoś coś słyszał?)

Też to zasłyszałem, jeśli pomysł przejdzie będzie zabawnie :lol: Jason popiernicza siecią podziemnych tuneli pod ośrdokiem Crystal Lake, żeby pojawić się ZA ofiarą? Hehehe chciałbym to zobaczyć na ekranie :lol:

Slepy napisał/a:
W sumie zaskoczenie mogłoby być większe gdyby okazało się, że w filmie nie ma mamy Jasona a pojawiłby się w zamian jego tata albo co byłoby jeszcze ciekawsze jego dwóch ojców

Nie warto byłoby porzucać tego typu rozważań :!: Toż to nareszcie wyjaśniałoby dlaczego - do ciężkiej cholery - miast dobierać się do obozowiczek, on je z maczety traktował... wina ge(j)(n)ów <niewłaściwą literkę skreślić> :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-03-31, 16:17   

Może Nispel wyjaśni też tajemniczy wątek przetrwania Jasona w lesie przez tyle lat, podczas gdy był to jak wiadomo mocno niedorozwinięty koleżka, który ponoć utonął a z tego co widzieliśmy to i mamusia ostro go poszukiwała. Być może wspomniane przeze mnie bobry odegrają jakąś wiekszą rolę i niczym w przygodach Tarzana lub Mowgliego wychowanych odpowiednio przez małpy i wilki zaopiekują się one małym Jasonem dając mu schronienie w pobliskiej bobrowej tamie - wątej ekologiczny też byłby jak najbardziej na czasie. Sam jestem bardzo ciekaw, co też wymyslą tutaj scenarzyści odpowiedzialni z tego co się właśnie dowiedziałem za genialny "Freddy vs Jason"!

KrOOlik
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-04-01, 00:14   

No to nie wiem czy słyszeliście, ale mi obiły się o uszy ploty, że pan w hokejowej masce ma sobie mieszkać w swoim domku w lesie, spać na łóżeczku podpisanym "dżejson" a nad głową mieć portret mamusi. Ja naprawdę jestem wyrozumiały, lubię tą serię mimo że nie jest doskonała- ale to już jest deczko przesada :lol: a co do tego Jasona w tunelach, to przypomniał mi się odcinek Power Rangers- tam też jeden taki potwór łaził pod ziemię, tylko mu płetwa wystawała (jak w szczękach, tylko zamiast wody była ziemia). A z tymi tunelami to nie głupi pomysł w sumie- skoro scenarzyści są od FvsJ, to niewykluczone, ze w tunelach spotka górnika i zrobią "Krwawa Walentynka w piątek 13ego"

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-04-01, 01:54   

ja tam się może i nie znam na Dżejsonie i jego zacnych przygodach, ale facet jest w miarę ogarnięty, toteż jak będzie kopał dołki to chyba pozwoli i kretom się pojawić, spodziewałbym się też Crawlerów przed premierą "The De2cent" (nie ma to jak zajebać arcydzieło gównianym rimejkiem z młodzieżowym tytułem...), chuj tam wie, co to wyjdzie. Ogólnie to powiedzcie, jak wam się podoba lico nowego Jasona, w końcu to główny szef filma! :mrgreen:

KrOOlik
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-04-01, 09:04   

mi to obojętne jak wygląda- i tak mu zakryją ryj maską więc będzie bez różnicy. Ale patrząc na fotę, bardziej podoba mi się Gingerdead Man niż on.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-04-01, 11:47   

Z maską fakt, pierdzielną mu jeszcze jakąś dupną charakteryzację, pacną na to dziurawą plastikową rzecz żeby młoda publika wyła na jego widok i gitara. W sumie wolałbym Jasona takiego jak był w dwójce - przez większą część filmu niewidoczny, potem z worem na łbie i w końcu z brzydkim licem na wierzchu a nie to całe pajacowanie w maseczce. Ale cóż, publika wymaga, więc do dzieła panie Nispel! :lol:

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-04-01, 12:34   

pierwsza czesc piatku nawet lubie. dobre gore saviniego, lesny klimat, kolejne czesci to syfy :) Co do rimejku, to mysle, ze nie przebije jedynki :)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-04-08, 12:24   

Trochę zaniedbałem ten temacik, więc w ramach odświeżenia wrzucam fotki dwóch laseczek, które wystąpią u Nispela i rzecz jasna na które Jason będzie mógł sobie zapolować. Sesja zdjęciowa wprost znad Krzyształowego Jeziora:

Odette Yustman

Amanda Righetti

Jak widać obsada coraz "ciekawsza", toteż śmiało można pisać o zbliżającym się arcydziele. Kolejne niusy obsadowe mam nadzieję już wkrótce, póki co czi czi cza...

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2008-04-08, 12:36   

Slepy napisał/a:
póki co czi czi cza...

ki ki ma ma, a nie jakies pierdy!

a ta druga to skąd się urwała? błeeee...

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-04-08, 12:49   

Ta druga się z "Return to House on Haunted Hill" i z kilku serialików urwała. Do Dżejsona się w sam raz nadaje, ważne że ładniejsza jest od niego więc go tym podkurwi i brzydal ją będzie zabić pewnie chciał. Pewnie też się okaże w tej wersji, że mama tak naporawdę go nie kochała a ojciec kochał tylko nocami, dlatego taki niedobry jest i zły na wszystkich...

Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-04-09, 11:10   

to bedzie jednak chujnia :cry:

Slepy napisał/a:

ups :cry:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-04-14, 18:12   

Kolejna laseczka dołącza do obsady, tym razem chyba jako takie typowe mięso armatnie dla tępego dziada z lasu, bo zbytnio urodziwe to dziewczę nie jest jak na moje fachowe oko, ale oceńcie sami. Imię jej Danielle, nazwisko Panabaker, filmy które zaszczyciła swą obecnością to choćby ubiegłoroczne "Mr. Brooks" czy "Home of the Giants". Fotka:

Poza tym do znanego już z wcześniejszych niusów Jareda Padaleckiego z serialiku "Supernatural" dołączyło dwóch kolejnych brzydali, mianowicie lekko skośnooki Aaron Yoo ("Disturbia") i Travis Van Winkle ("Left in Darkness"). Dżejson już oszczy maczetę...

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-04-15, 13:05   

Po wczorajszym, raczej kiepskim jeśli chodzi o wybory obsadowe newsie dziś coś o wiele ciekawszego. Otóż do filmiku zatrudniono żonę grajka hokejowego znanego z drużynki Dallas Stars Mike'a Madono - tancerkę, piosenkarkę i aktorkę w jednym, mianowicie Amandę Lee Williford znaną szerzej jako Willa Ford. Poniżej kilka fotek tej pani, oczywiście wprost znad Crystal Lake i tym razem tylko dla widzów dorosłych, toteż małoletni fani poniższe zdjęcia oglądajcie wyłącznie za przyzwoleniem rodziców:

Jak widać na załączonych fotkach jest to obsadowy strzał w dziesiątkę a plastikową Willę zatrudniono do filmu we wiadomym celu i to się ceni. Nispel nieoczekiwanie kroczy ścieżką produkcji z lat 80-tych, w których to porządny cyc był w slasherze tym, czego oczekiwali wszyscy zakochani w gatunku widzowie. Mam w związku z tym do Nispela mały apel: Marcusie Nispel, producenci - idźcie tą drogą. Idźcie tą drogą!

Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-04-15, 13:53   

to bedzie jednak conajmniej dobry film :)

Odpowiedz do tematu