..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
47 Meters Down - Johannes Roberts.
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-06-21, 00:41   47 Meters Down - Johannes Roberts.

Nowy film o rekinach. Aktualnie trwają zdjęcia w UK i na Dominikanie. Reżyseruje pan od raczej średnio - słabych filmów('Roadkill' pałę ssał). W rolach głównych, mega aktorka Claire Holt i bliżej nieznana mi Mandy Moore.

Fabuła przedstawia się następująco:

'Two sisters on Mexican vacation are trapped in a shark observation cage at the bottom of the ocean, with oxygen running low and great whites circling nearby, they have less than an hour of air left to figure out how to get to the surface.'

Od podniety jestem daleki, ale brzmi dość interesująco.

http://www.imdb.com/title/tt2932536/combined

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-06-21, 16:03   

Fajny plakacior. Zobaczymy;)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-04-15, 06:02   

http://www.imdb.com/media/rm4189198336/tt2932536

Piękność....i Mandy Moore.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-06-29, 22:14   

Plakat:

plus zmiana tytułu na "In the Deep".

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-06-30, 00:17   

Obejrzałem sobie niedawno 'F' które wyreżyserował ten pan i zostałem wyjebany z butów. Świetne kino i teraz niecierpliwie czekam na 'In the Deep'

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-06-30, 12:05   

Ty o tym hoodiesowym slaszerku w ciemnej szkole piszesz? Kiedyś to widziałem i coś kojarzę, że to raczej dosyć słabe było, ale w sumie niewiele pamiętam.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-06-30, 13:21   

Ta. Moim zdaniem świetnie. Kapitalnie wytworzony suspens, trochę gore, świetna muza rżnąca z 'Suspirii'. Ogólnie to ja byłem rozjebany bo spodziewałem się jakiegoś 'Eden Lake' :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-07-28, 01:49   

Czytam sobie różne recki i wszyscy ogólnie zachwyceni, ponoć świetny film - oby tak było, może tak jak 2007 był rokiem dwóch super filmów o krokach, tak 2016 będzie rokiem dwóch super filmów z rekinami?:)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2016-07-28, 16:12   

Animatronika w akcji?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-08-10, 02:11   

Brak mi kurwa słów wulgarnych, żeby opisać jak ZAJEBISTY to jest film - pierdolone arcydzieło po prostu. Najpierw "The Shallows", teraz "In the Deep", który chyba jest nawet jeszcze lepszy. Krótko, bo idę spać, chociaż po takiej dawce emocji ciężko będzie zasnąć - 10/10, bez dwóch zdań.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-08-13, 18:58   

Co jest giki, nikt jeszcze tego świetnego filmu nie widział? Wczoraj obejrzałem drugi raz i aż się zmusiłem żeby coś dłużej o tym zacnym filmiku naskrobać. Łapcie reckę jakby co - http://animalattack.pl/recenzja/373/in-the-deep/ ;)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2016-08-14, 22:33   

Slepy napisał/a:
Co jest giki, nikt jeszcze tego świetnego filmu nie widział?

Giki wczoraj się do oglądania przymierzały, lecz pomimo moich sugestii nie udało się wrzucić "In the Deep" w całodniowy maraton. Ja mam tylko dylemat czy warto oglądać dvd-ripa skoro niebawem kinowa premiera (kto wie, może i w Polsce). Do ewentualnej premiery jeszcze miesiąc więc świerzbi mnie łapa, żeby jednak obejrzeć ripa, z drugiej strony opisane w recenzji sceny, w których biała śmierć majaczy w mrokach głębin, na wielkim ekranie będą pewnie konkretnie rwały pizdę.
Ostatnio zmieniony przez Król Zombich 2016-08-16, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-08-15, 01:00   

Na premierę kinową w Polsce raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie bo to zdaje się nawet w Stanach dopiero jakoś w przyszłym roku poleci w kinach. Żeby było śmieszniej, pod oryginalnym tytułem "47 Meters Down", który na potrzeby premiery DVD zmienili na "In the Deep", a teraz ponoć zmieniają znowu, bo sprzedali prawa innemu dystrybutorowi, który zamiast wydawać film na DVD/Blu chce go wypuścić do kin. Cała historia jest o tyle dziwna (nie wiem jak to dokładnie z prawnego punktu widzenia wygląda) bo stało się to wszystko jakoś na dniach przed wypuszczeniem filmu do sprzedaży na DVD (podobno tydzień przed premierą) ale niektórzy ludzie, którzy np. złożyli pre-ordera na amazonie czy innej stronce dostali filmy przedpremierowo, a teraz go ze sprzedaży wycofano całkowicie - no ale stąd właśnie ten dvd-rip co śmiga po sieci - oczywiście można tez sobie filmik zakupić na necie z drugiej ręki, ale z tego co patrzyłem to po jakichś mega cenach chodzi, bo teraz to pewnie gratka dla kolekcjonerów. Ogólnie totalnie dziwna sytuacja, ale jak mówię, planowana premiera kinowa w Stanach dopiero jakoś w 2017 roku, a w Polsce pewnie nigdy;)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2016-08-15, 22:46   

IMDB podaje tylko datę premiery greckiej - 20 października 2016. Cóż, wychodzi na to, że na film w jakości lepszej niż dvd rip przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, co boli tym bardziej, że większość akcji rozgrywa się w oceanicznym półmroku i niektóre ujęcia aż proszą się o bardziej szczegółową rozdzielczość. Na szczęście nie przeszkadza to w cieszeniu się filmem, który jest świetny i angażujący emocje w niemniejszym stopniu niż "The Shallows". Rekiny w żadnym horrorze nie wyglądały lepiej ani nie zachowywały się bardziej realistycznie; to już nie są zawzięte wojownicze bestie, jak u Collet-Serry, ale spokojne, nieprzewidywalne, kierujące się instynktem zwierzęta incydentalnie kąsające ludzi (że takie ugryzienie jest opłakane w skutkach to inna sprawa). Stąd i bodycount nie jest jakiś oszałamiający, ale za to napięcie i atmosfera niepewności sięgają szczytów, a majestatyczne sylwetki rekinów białych majaczą w ciemności jak zjawy i chyba przyśnią mi się dzisiejszej nocy.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-08-27, 03:41   

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony docenić trzeba ciężką pracę bo podjąć taki temat i kręcić 90% filmu pod wodą, z dziewczynami w kombinezonach, to trzeba mieć naprawdę jaja, robota głupiego. Można powiedzieć, że Roberts sam sobie powiedział 'sprawdzam' i sprawdził. Z drugiej strony - nie podobało mi się zbytnio bo przez wspomniane wyżej aspekty, nie potrafiłem się zainteresować losem żadnej z bohaterek, czy wkręcić w bieg wydarzeń. Może powiedzenie, że się wynudziłem będzie nadużyciem, ale jednak zostanę przy filmach, których akcja albo toczy się na powierzchni albo jest rozwiązanie fabularne, które pozwala nam widzieć twarze bohaterów bo tutaj po prostu nie szło wytrzymać. Claire Holt więcej do grania miała w serialu dla dzieci o syrenkach 'H20: Just Add Water', nie mówiąc już o 'Pamiętnikach Wampirów'. Jak się można domyślać, nie zwiastuje to poziomu w '47 Meters Down'. Z kolei Mandy Moore dokonała niemożliwego, zdołała mnie swoim marudzeniem, nieporadnością i niezdecydowaniem zniechęcić przez tych kilka krótkich minut, gdy jest na ekranie bez kombinezonu. Od momentu, gdy dziewczyny przywdziewają kombinezony i schodzą pod wodę, kończy się granie, twarze widzimy sporadycznie, a wszelkie dialogi można było sobie dograć w studio. Obserwowanie poczynań dwóch statystek/kaskaderek przez tyle czasu skutecznie zabiły we mnie chęć do givania faka. Modine'a też zatrudnili tylko i wyłącznie po to by wspomógł film znanym nazwiskiem bo jego rolę mógł zagrać każdy, jej epizodyczność poraża. Jest to dobrze zrealizowany film, ale zdecydowanie poległ na 'aspekcie ludzkim' O wiele lepiej wspominam 'The Reef' (które jak pamiętam nie było szczególnie świetne, ale przynajmniej zagrał mi czynnik ludzki, u Trauckiego rzecz świetnie dopasowana), a porównywać do takiego geniuszu jak 'Black Water', czy 'Rogue' nawet nie warto mówić. Niby mogłem się spodziewać, że tak będzie, ale liczyłem, że reżyser zafunduje nam odpowiednie wprowadzenie postaci - tego kompletnie nie było. 2 głupie dupy - jedna nudna, druga lubi sobie potańczyć, poimprezować i poflirtować z miejscowymi chłopakami, potem szybkie zejście pod wodę i nara.

Odpowiedz do tematu