..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dark Rides
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2008-03-23, 21:42   Dark Rides

Jak w temacie - macie jakieś doświadczenia z tego typu atrakcjami? Osobiście uwielbiam tego typu rozrywkę i kiedy tylko mam czas staram się wypierdalać do jakiegoś parku rozrywki pokroju Disneylandu, czy Walibi Belgium.
Niestety Polska i pod tym względem jest krajem zacofanym i mimo kilku inicjatyw nie udało się zbudowac u nas Parku Rozrywki a wesołego miasteczka w Chorzowie nawet nie śmiałbym porównywać do nawet najsłabszych i małych zagranicznych parków.

Atrakcje 'Dark Rides' są rożnego typu - mogą być chodzone(tzw Walkthrough), moga być wodne(flume), mogą być też typu ghost train. Tematyka też bywa rózna - od nawiedzonych domów pełnych duchów(najczęściej) i zamki zombie po dżunglę(niestety najrzadziej).

Jako, że strona ma profil aa/mm więc napiszę kilka słów o tego typu atrakcjach.

Jurassic Park - (Hollywood, Orlando, Japonia, wkrótce ZEA) - atrakcja wodna oparta oczywiscie na filmowym hicie. Grupa pasazerów płynie łódką(coś na kształt pontona) przez teren Parku Jurajskiego i napotyka różne animatroniczne dinozaury, niektóre roślinożerne(np gigantyczny Brachiozaur), inne mniej 'przyjazne' tj. mięsożerne. A wszystko to we wspaniałej scenerii - bujna roślinność, szum wody. Później dostajemy się do bazy gdzie komunikaty ostrzegawcze informują nas, że dinozaury wydostały się ze swoich wybiegów i omal nie spada na nas samochód(w wersji Orlando zamiast samochodu jest wielki ładunek) wjeżdzamy w strefę cienia wspinając się naszą łodzią w górę gdzie po drodze atakują nas diflozaury, raptory i na samym końcu ogromny T-rex, który wydaje się chwycić nas swymi ogromnymi szczekami. udaje się uciec prze rexem, spadamy w doł ze wzniesienia, uderzając w wodę, która tworzy ogromny plask i rzecz jasna wszyscy mokrzy.

Jurassic Park to najsłynniejsza tego typu atrakcja z dinozaurami, ale nie jedyna - są też Dinosaur na Florydzie (tutaj akcja toczy się w zamkniętym budynku, jesteśmy transportowani w czasie by schwytac iguanodona. Przejażdżka to krótka, ale bardzo intensywna podróż jeepem przez prehistoryczną dżunglę gdzie napotkamy wiele fantastycznie wykonanych dinozaurów, które naprawdę przerażają! Co mniejsze dzieci, które na innych tego typu atrakcjach śmieją się i cieszą, tu najczęściej wychodziły z płaczem, przynajmniej wtedy kiedy ja byłem.

To dwie najsłynniejsza atrakcje o dinozaurach, ale już kroi się nowa, która zmiecie wszystko. Restless Planet bo tak sie nazywa - będzie częścią projektu Dubailand, który pochłonie ogromne pieniądze. Atrakcja ma pełnić funkcję przygody i nauki, na specjalne zamówienie Japoński potentat animatroniczny Kokkoro wykona ponad 100 animatronicznych dinozaurów, które 'rozsiane' zostaną na ogromnym terenie pełnym sztucznych lasów, jezior. Widz przeżyje erupcje wulkanu, trzęsienia ziemi i wiele innych atrakcji. Niektóre dinozaury mają być interaktywne a jako przykład podawany jest T-Rex z czujnikiem koloru, który będzie 'polować' tylko na widzów noszących ubrania zakodowanego koloru.
Nie muszę chyba pisać, że są to super innowacyjne technologie a cały projekt pochłonie ogromne pieniądze (kilkaset milionów dolarów).

Ogólnie rzecz biorąc atrakcji typu dark ride jest na świecie mnóstwo - takich stricte dinozaurowych bądź potworowych, niestety niewiele, ale zawsze kilka jest.

A jaka jest waza opinia na temat tego typu atrakcji?

Judith Myers 
Krokodyl nilowy

Wysłany: 2008-03-24, 10:11   

Moim wielkim marzeniem jest pojechać do tego typu parku. Kiedy byłem mały czasami do nas przyjeżdzało wesołe miasteczko, lecz było strasznie gówniane i nie z prawdziwego zdarzenia... Pamiętam, że raz był nawet gabinecik grozy do którego wchodziłeś, przechodziłeś kilkanaście metrów i na tym koniec. Oczywiście jako maniak grozy musiałem zajrzeć lecz strachu tam nie wiele... Kilka lat temu miałem okazji być w Paryżu z moją już obecnie EX dziewuchą, bo w porównaniu do mnie ona nieźle nadziana była, a jej tatko jechał tam z jakimś transportem. Tak czy siak, mieliśmy troche czasu i wyciągnałem ich na jedno z wesołych miasteczek, które bardziej przypominało zlepienie wszelakich konkursów niż szaloną zabawę. Jedyne z czego skorzystaliśmy to olbrzymie kręcące się koło bo zawsze była to dla mnie atrakcja numer 1.

Tego typu zjazdy co pokazałeś są fantastyczne, i nie wiem czy kidykolwiek uda mi się na taki pojechać, choć bardzo bym chciał. Animatronika na wysokim poziomie, świetne nagłośnienie, filmowe nawiązania- żyć nie umierać :mrgreen: Bardoz chciałbym znaleźć się w parku powstałym na motywach SZCZĘK, choć w porównaniu do takiego JP to i tak wypada dość kiepsko:

http://video.aol.com/vide...2004/2646442729

Narazie muszę zadowolić się jednak tym co mam, i zbliżającymi się koncercikami 8-)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2008-03-24, 12:06   

Szczęki są cąłkiem niezłe, choć jak wiadomo nie aż tak porywające jak choćby wspomniany JP. Jak już byliście w Paryżu to trza było zachaczyć o Disneyland ;) Bardzo interesujące miejsce, kilka swietnych atrakcji jak 'Piraci z Karaibów'(piękna sceneria i efekty), czy Phantom Manor(też świetne efekty, iluzja, animatronika itd).
Moja miłość do tego typu atrakcji wzięła się właśnie z polski i objazdowych wesołych miasteczek. Jak byłem mały to smiertelnie sie na jednej z takich podrzednych atrakcji wystraszyłem. Wjezdzało się dwuosobowym wagonikiem do sredniej wielkosci parterowego pomieszczenia. Tam były jakieś manekiny, które posuwała chyba jakaś szyna i zbliżały się do naszego wózka. Wtedy się rozpłakałem :lol: Miałem z 5 lat i to traumatyczne przeżycie spowodowało moją miłość do zamków duchów i tym podobnych atrakcji. Sporo tego kiedys było objazdowego w Polsce, był nawet stały park Rozrywki - Krikoland w samym centrum Warszawy pod Pałacem Kultury, ale spłonął pewnego dnia :/
Szkoda, że dziś już rzadko kiedy przyjeżdzają do nas wesołe miasteczka zza granicy i jedyne na co mozna liczyc to jakies gówniane Polskie z atrakcjami sprzed 40 lat wykupionymi za bezcen z Czech.

Judith Myers 
Krokodyl nilowy

Wysłany: 2008-03-24, 13:29   

U nas ostatnio lata temu było wesołe miasteczko. Przyjezdza natomiast co roku w okolicach wakacji cyrk. Prawde powiedziawszy ma kilka fajnych numerków, szczególnie te ze zwierzętami- biegające koniki były najlepsze :-) Klowny są natomiast żałosne... Coroczną atrakcją jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia z olbrzymimi wężami, a ostatnio jakaś dziewczynka się przy nich rozpłakała. Mimo wszystko to żal mi jest tych zwierząt :-(

Critters 
Administrator

Wysłany: 2008-03-24, 14:49   

Cyrki to w wawie są kilka razy w roku Zaleski(lub Zalewski) i kilka innych mniejszych.
W cyrku byłem raz w życiu, za szczeniaka i szczerze powiedziawszy jakoś mnie nie zainteresował. Na zwierzęta wole popatrzeć w ZOO (które nawiasem mówiąc odwiedzam bardzo często). Cyrkowe zwierzęta mają fatalne warunki, nie lubię też patrzeć na zmuszanie zwierząt do wykonywania nienaturalnych dla nich sztuczek.
Wesołe miasteczko jedno lub kilka przyjezdza, ale są delikatnie mówiąc chujowe.
Kilkaładnych lat temu (z 7-8) było na Polach Mokotowskich wesołe miasteczko z Holandii. Mieli swietną atrakcje z Dinozaurami. Pamiętam, że dinusi było sporo, sceneria była kozacka a niektóre z prehistorycznych stworzeń wyskakiwały w najmniej oczekiwanym momencie. Atrakcja była piętrowa, jeżdziło się dwuosobowym wagonikiem. Niestety to miasteczko nigdy do Warszawy nie powróciło, wielka szkoda bo chętnie bym się teraz przejechał raz za razem tym Dino-Ride ;)

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2008-05-06, 17:15   

A ja bym się chętnie szczękobusem przejechał.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-03-03, 22:34   

Btw:

:lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-03-09, 17:20   

Universal wraz z Peterem Jacksonem szykują na miejsce zniszczonej podczas pożaru wielkiej animatronicznej małpy nową, tematycznie bardzo zbliżoną atrakcję, tym razem z użyciem obrazu 3D:

King Kong 360 3-D, Created by Peter Jackson

Cytat:
“If the new technology works as designed, park visitors will not only see Kong in three dimensions but also smell his banana breath, feel the gust of wind as he jumps over the guests and sense the ground quake when the ape engages a Tyrannosaurus rex in a life-or-death battle.” … “In another scene, a 35-foot-tall T. rex stepped over the trams, turned to the audience and bared its massive teeth.” … “Inside the building, the tram will stop over a “tram-mover” system, powered by massive air bags that will lift, shake and drop the tram, giving guests the feeling of being jolted during the battle between Kong and the T. rex.” … “The 180-foot-long screens will curve around the tram so that the 3-D images seem to surround the passengers. A system of fans, sprayers and other devices installed in the building will spew air, water and odors at park visitors to bring the images to life”

King Kong 360 3D Teaser Trailer

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-03-09, 17:34   

Czytałem. Mam nadzieję, że zostawią jednak dużą dozę animatroniki i że będzie sporo aranżacji dżunglowych, które zawsze tworzą klimat.

Z istotnych rzeczy w temacie 'Dark Rides' warto też wspomnieć, że w nowo zbudowanym parku universal studios w Singapurze powstała kolejna atrakcja 'Jurassic Park : The Ride' różniąca się nieco od swoich poprzedników. Całość trasy uczestnicy będą bowiem pokonywać, nie w łódce płynącej po wyznaczonych szynach, ale w okragłych pontonach (river rapids) co niewątpliwie będzie ciekawym urozmaiceniem.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-06-07, 18:54   

Dwie kolejne reklamówki King Kong 360 3-D:

Dodger Stadium / Santa Monica Pier

I krótki wywiad z grubasem o tej atrakcji:

Peter Jackson interview about Universal Studios Hollywood's new attraction - King Kong 360 3-D

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-06-21, 21:59   

Sama atrakcja wyglada tak jakby kogo interesowało:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-12-05, 19:24   

http://www.bloody-disgusting.com/news/27440

:-(

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-12-05, 23:14   

:/ Kurwa, jak usuna JP to chyba im nakopie :/

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-08-07, 12:58   

Jeśli chodzi o podobne atrakcje w Polsce to mogę polecić Bałtowski Jura Park, park o powierzchni około 3ha z figurami dinozaurów w skali 1:1, niektóre są animatroniczne, jest tam też kino 5D, zwierzyniec i prehistoryczne oceanarium, Żydowski Jar (ścieżka z skamieniałymi tropami dinozaurów) itp.
Oceanarium:

Link

Park

Oficjalna strona:

http://www.juraparkbaltow.pl/index.php

Critters 
Administrator

Wysłany: 2012-08-07, 13:01   

Byłem w tym parku kilka lat temu, ale wtedy nie mieli nic animatronicznego, tylko zwykle stojące figury, trochę jak z placów zabaw dla dzieci :-)

Odpowiedz do tematu