..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mad Max - Fury Road (2015)
Autor Wiadomość
Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-03, 11:28   

Jak dla mnie jest zajebiście, nie jest nigdzie powiedziane że postapokalipsa ma wyglądać nie wiadomo jak naturalnie, że to ma być alternatywna hiperrzeczywistość. Właśnie ta żółć potęguje radioaktywny klimat, czuć jakby pustynia była napromieniowana. W starym Maxie te rozwiązania są nadal bezbłędne, ale żeby miało mnie coś takiego kłuć w Fury Road, to bez przesady.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-06-03, 14:02   

Chuja tam :lol:

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-03, 14:24   

Przemo napisał/a:
Właśnie ta żółć potęguje radioaktywny klimat, czuć jakby pustynia była napromieniowana.

Tylko chyba promieniowanie już ustało skoro wszyscy pomykają bez ochronnych kombinezonów, jeno w skórach chroniących przed piaskiem?

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-03, 21:30   

Król Zombich napisał/a:
Tylko chyba promieniowanie już ustało skoro wszyscy pomykają bez ochronnych kombinezonów, jeno w skórach chroniących przed piaskiem?

A to ma jakieś znaczenie? Może i ustało, ale świat przedstawiony już nie jest TYM światem, który był kiedyś - mimo to żółty filtr pozostał, dlatego klimat jest w jakimś ułamku ciągle odrealniony.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-06-04, 13:33   

Król Zombich napisał/a:

wyglądają w ciul komiksowo i nienaturalnie.

W starych "Maxach" na widok krajobrazów robiło się sucho w gębie. Gdzie się podział tamten obskurwiały realizm?

Nie wiem dlaczego tak komiksowy film miałby wyglądać realistycznie. Przecież przy takich kostiumach, takim sprzęcie, takich samochodach, takiej fabule musi być komiksowo. No i się nie dziwię, że użyto mocno kontrastujących barw - niebieski pomarańczowy - dzięki temu wszystkie te cuda widzieliśmy wyraźniej.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-04, 21:38   

Przemo napisał/a:

A to ma jakieś znaczenie? Może i ustało, ale świat przedstawiony już nie jest TYM światem, który był kiedyś - mimo to żółty filtr pozostał, dlatego klimat jest w jakimś ułamku ciągle odrealniony.

Myślałem, że skoro film jest kolejną odsłoną (a nie remakiem, rebootem czy czymś takim) serii "Mad Max" to świat przedstawiony powinien być tym samym światem, który oglądaliśmy w poprzednich filmach. Czyli wysuszonym i wypłowiałym pustkowiem, a nie neonowym landszaftem o przesyconych kolorach.

Mapinguari napisał/a:
Nie wiem dlaczego tak komiksowy film miałby wyglądać realistycznie.

Bo to film a nie komiks i ma nad komiksem tę przewagę, że może dysponować fotograficznym realizmem. Obrabianie filmowych ujęć na podobieństwo komiksowych obrazków jest zasadne przy ekranizacjach komiksów takich jak "Sin City", gdzie styl graficzny robi 90% roboty. Ale tutaj? Stare "Maxy", "Indiany Jonesy" czy niektóre akcyjniaki z lat 80. też miały "komiksowe" fabuły ale "wierzyło się" w nie choćby dlatego, że świat przedstawiony wyglądał z grubsza realistycznie. W "Fury Road" jego wygląd ociera się o film animowany, nie wiadomo gdzie kończy się naturalny krajobraz a gdzie wchodzi photoshop.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-06, 00:20   

Król Zombich napisał/a:
Myślałem, że skoro film jest kolejną odsłoną (a nie remakiem, rebootem czy czymś takim) serii "Mad Max" to świat przedstawiony powinien być tym samym światem, który oglądaliśmy w poprzednich filmach. Czyli wysuszonym i wypłowiałym pustkowiem

No ta, ale chyba oczywiste że nie będzie wyglądał jak Max z lat 80tych. Świat przedstawiony jest tym samym postapo światem jaki był, pełnym czubów i innych niecodziennych patentów ale jako, że były chajsy - a co za tym idzie możliwości - wykreślenia wizerunku świata przedstawionego właśnie tak jak widać: na dziko ale w nieco komiksowej scenerii, to tak to zrobiono. Nie ma kalki z poprzednich filmów. Ale za to jest zajebisty film.
Król Zombich napisał/a:
a nie neonowym landszaftem o przesyconych kolorach.

Nie wiem o co chodzi, oglądałem inny film.
Król Zombich napisał/a:
Bo to film a nie komiks i ma nad komiksem tę przewagę, że może dysponować fotograficznym realizmem.

Może ale i wcale nie musi skoro historia jest na tyle wykręcona, że kolorystycznie nie wymaga niczego podobnego.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-06, 01:44   

Przemo napisał/a:
No ta, ale chyba oczywiste że nie będzie wyglądał jak Max z lat 80tych.

Bo?

Przemo napisał/a:
wykreślenia wizerunku świata przedstawionego właśnie tak jak widać: na dziko ale w nieco komiksowej scenerii, to tak to zrobiono.

Przemo napisał/a:
Nie ma kalki z poprzednich filmów. Ale za to jest zajebisty film.

No właśnie nie jest zajebisty. Przy wszystkich patentach i dzikości dojebali komiksowy look niczym z jakiegoś Rodrigueza. Jkby na to nie patrzeć, wygląda to chujowo i mega niepotrzebnie. Widać z wywiadów, że to nie jest pomysł Millera. Na moje to typowo producenckie zagranie żeby gówniarzom przyzwyczajonym do komiksów i gier na konsole się spodobał.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-08, 21:55   

Critters napisał/a:
Bo?

Bo lata 80te się skończyły i film za grube chajsy będzie wyglądał jak film za grube chajsy.

Critters napisał/a:
Przy wszystkich patentach i dzikości dojebali komiksowy look niczym z jakiegoś Rodrigueza.

No to wyszło im na tyle, że mnie nie wkurwiało podczas oglądania a film jest zajebisty pomimo to.

Critters napisał/a:
Widać z wywiadów, że to nie jest pomysł Millera. Na moje to typowo producenckie zagranie żeby gówniarzom przyzwyczajonym do komiksów i gier na konsole się spodobał.

Pewnie tak. A mnie to i tak nie obchodzi, bo zbyt dużo zajebistych rzeczy działo się przez te dwie godziny na ekranie, żebym miał mieć jeszcze jakieś wąty chuj wie o co :-) Będzie czarno biała wersja to sobie wszyscy porównają.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-08, 23:04   

Przemo napisał/a:
Bo lata 80te się skończyły i film za grube chajsy będzie wyglądał jak film za grube chajsy.

Gówno prawda. To jest kwestia durnych przyzwyczajeń, które się tak we łbach szefom wytwórni zagnieździły, że teraz ciężko to odkręcić, ale prawda jest taka, że jak się chce, to można. Rambo 4 i Expendables jakoś mogą wyglądać jak kino akcji w starym stylu i jednocześnie kino za grube bańki. Sukces finansowy tych filmów pokazuje, że można i da się nakręcić i jeszcze na tym zyskać.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-08, 23:48   

Critters napisał/a:
Rambo 4 i Expendables jakoś mogą wyglądać jak kino akcji w starym stylu i jednocześnie kino za grube bańki.

Road Fury dokładnie takie jest - to postapo w starym stylu, za grube bańki, tyle że ktoś sobie poprawił całość filtrem. Najmniejszej uwagi na to nie zwracałem w trakcie oglądania, więc nawet mi się tego tematu nie chce ciągnąć.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-08, 23:57   

Przemo napisał/a:
Road Fury dokładnie takie jest - to postapo w starym stylu, za grube bańki

No właśnie nie jest i tyle w temacie.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-10, 22:46   

Critters napisał/a:
No właśnie nie jest i tyle w temacie.

Za tak merytoryczne kończenie dyskusji ze mną życzę Ci abyś zesrał się w czystą pościel. :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-10, 23:01   

Przemo napisał/a:
Za tak merytoryczne kończenie dyskusji ze mną życzę Ci abyś zesrał się w czystą pościel.

Przemo napisał/a:
więc nawet mi się tego tematu nie chce ciągnąć.

:lol: :lol: :lol:

Phineas
Aligator amerykański

Wysłany: 2015-06-23, 22:56   

Oto dowód, że holiłud jeszcze potrafi zrobić od czasu od czasu coś soczyście zarąbistego. Naprawdę zachęcam, aby koniecznie obejrzeć w kinie. I pomyśleć, że kupiłem bilet tylko dlatego, bo nie zdążyłem na inny film, a Mad Max wzięłam na otarcie łez.
9/10

Odpowiedz do tematu