..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Colony - 2013
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-07-24, 04:04   The Colony - 2013

Takie ło. Mógłby to być spoko film, bo momentami klimat jest niezły, śnieżne widoczki chociaż walą kompem po gałach to robią swoją robotę, ale pan reżyser miał złe wzorce. Zamiast rżnąć z "30 Days of Night" z kung-fu wampirami i "Pandorum", trzeba było zrobić coś w stylu "Cosia" i byłoby dużo lepiej. Bohaterowie też raczej do wymiany (oprócz Paxtona, ten akurat ma super rolę i daje radę) - najbardziej wkurwia główny laluś i jego blond lasia, reszta bez historii. Gruby murzyn sadzi dużo sucharów i w sumie powtarza swoją rolę z "Predators" - tam też sypał różne opowieści żeby wypełnić czymś czas ekranowy.

Najbardziej jednak spartaczono kanibali - główny zły identyko jak boss kung-fu wampirów, reszta biega i skacze i to w sumie tyle. Sceny walk i ataków z kolei spartaczono tak samo jak w "Pandorum" - obraz momentalnie przyspiesza a kamerzysta dostaje ataków padaczki - niby ma byc dynamiczniej i w ogole groza, a wychodzi syf i bieda. Trochę CGI goru tu i tam się znajdzie, ale też raczej nic ciekawego.

Ogólnie fajny byl pomysł, postać Paxtona i śnieg, reszta raczej szmelc. Można obejrzeć, bo patrzy się na to bezboleśnie, ale ani to przesadnie klimatyczne, ani straszne, a i akcyjki średnie.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2013-07-28, 11:04   

Drakul się z Tobą zgadza(no, może poza tym, że Paxton zajebisty) :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-07-29, 14:14   

Widać i Drakulowi się zdarza coś mądrego napisać, zgodnie z powiedzeniem, że "raz do roku to i wąż pierdnie" :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2014-06-09, 01:03   

Właśnie obejrzałem i nadziwić się nie mogę ile Ślepy mógł bzdur w tak krótkiej wypowiedzi najebać, ale nie powiem - przywykłem :lol:

Generalnie rzecz biorąc jedna z najlepszych rzeczy w swoim podgatunku, a już z pewnością jeden z najlepszych post apo ostatnich hmm 20 lat? (w sumie na gorąco ciężko mi sobie przypomnieć coś równie dobrego po roku 90, ale mogłem coś w swej spasionej pamięci pominąć).

Slepy napisał/a:
Zamiast rżnąć z "30 Days of Night" z kung-fu wampirami i "Pandorum", trzeba było zrobić coś w stylu "Cosia" i byłoby dużo lepiej.

Wzorzec bardzo dobry bo '30 Days of Night' to jeden z najlepszych filmów grozy ever i w ciul bardziej pasuje jako wzorzec do tego podgatunku niż 'Coś'. Nie było zresztą żadnego kung fu napierdalania tylko normalne cepy na ryj.

Klimacik mega - atmosfera opuszczenia zajebista, cgi dobrze zrobione, wybuchy fajne, trochę goru jest i trzyma toto w napięciu mimo, że piewsza połowa rozwija się dość leniwie i fani 'Transformersów' mogą poczuć się mocno zażenowani :lol:

Slepy napisał/a:
Najbardziej jednak spartaczono kanibali - główny zły identyko jak boss kung-fu wampirów

Nie wiem czemu tak obrażasz wybitnego aktora jakim jest Danny Huston? Jego wampir z '30 Days of Night' to jedna z najbardziej przerażających postaci w panteonie grozy. Ten kolo z 'Kolonii' to jednak niewiele więcej niż łysy statysta z umorusaną mordą, który poza darciem mordy nie ma nic do grania. Fajnie wygląda i w sumie tyle.

Slepy napisał/a:
najbardziej wkurwia główny laluś i jego blond lasia

Lasia absolutnie nie wkurwia i jest mega zajebista. Tyle w temacie. Kolo też jakiś specjalnie wkurwiający nie jest, przynajmniej aż do finału bo ewidentnie widać, że jest pizdą i nawet się z tym specjalnie nie kryje. Gra co ma grać, nie jest to może rola zajebista jak we 'Frozen', ale daje radę.

Paxton wiadomo - zajebisty, ale to raczej standard jest. O dziwo Morfeusz nie wkurwia. Może trochę za dużo sucharzy, ale przynajmniej nie działa jakoś specjalnie na nerwy.

Zasadniczo z minusów wytknąłbym jedynie spierdoloną końcówkę, a konkretnie zjebaną napierdalankę z głównym bossem, który nie ma problemu z rozjebaniem największego schaba w ekipie, ale nie może dać naszemu dzielnemu studentowi :lol:

Do tego zjebanie nakręcone sceny napierdalanek, ale to akurat standard w dzisiejszym kinie, że kamera jeździ wszędzie, ale nie tam gdzie dzieje się akcja :lol:

Slepy napisał/a:
reszta biega i skacze i to w sumie tyle

A co mają robić? Śpiewać? PRowadzić dysputy intelektualne?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-06-10, 04:51   

Nie odniosę się bo dawno temu widziałem i wracać nie zamierzam. Chujowe i tyle :lol:

Critters napisał/a:
Wzorzec bardzo dobry bo '30 Days of Night' to jeden z najlepszych filmów grozy ever

Piłeś dziś coś? :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2014-06-10, 13:34   

Slepy napisał/a:
Nie odniosę się bo dawno temu widziałem i wracać zamierzam. Rewelacja i tyle

Fixed :lol:

Slepy napisał/a:
Piłeś dziś coś?

Nie. Mega świetne 8/10 kino. Wszystko mi się w tym filmie podobało, może poza Harnettem :lol:

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2014-06-11, 19:40   

Dawno oglądałem i niewiele z niego pamiętam, ale moja ocena na imdb - 3 oznacza, że jednak Ślepy dobrze pisał :)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2014-06-11, 22:18   

Nie, Twoja ocena - 3 oznacza, że obaj jesteście dałnami :lol:

Odpowiedz do tematu