..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt DRACHE
Autor Wiadomość
GrindhouseVideo
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-05-24, 23:20   Projekt DRACHE

Wychowałeś się na "Parku Jurajskim"?
Brakuje Ci w rodzimym kinie filmów gatunkowych spod znaku fantastyki i horroru?
Chcesz pomóc w produkcji filmu...?

Więc serdecznie zapraszam do współpracy!!! 8)

Ruszyły prace scenariuszowe do filmu "Projekt Drache" - thrillera SF utrzymanego w klimacie "Parku Jurajskiego"!

http://kinoamatorskie.pl/...ku-jurajskiego/

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2013-05-25, 01:45   

Wszystko super, ale w jaki sposób mamy pomóc? Bo pod linkiem znajduje się jedynie krótki artykuł informujący nas, że zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Zdecydowanie kibicuję projektowi, biorąc pod uwagę, że Marek Piestrak jest brany pod uwagę jako aktor, rozumiem, że jest to kino amatorsko - bezbudżetowe? Pełny metraż?

Trzymamy kciuki i w miarę możliwości służymy pomocą.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-05-25, 02:25   

Wnioskując z działu, w którym założony został temat, to chyba krótki ;)

Critters napisał/a:
Wszystko super, ale w jaki sposób mamy pomóc?

Modlić się za pomyślne rozwiazanie :lol:

Nie no, wiadomo, fajnie by było jakby film nie okazał się być tylko kolejnym projektem, którego nie udało się sfinalizować i skończyć, także tez trzymam kciuki i czekam na jakieś dalsze info :)

GrindhouseVideo
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-05-25, 09:09   

Pomóc można na wiele sposobów - promując projekt w internecie (np. jakiś patronat) lub bezpośrednio na planie jako członek ekipy technicznej. Jest tutaj ktoś z woj. lubuskiego...? ;-)

Nie będzie to pełen metraż (skoro temat jest w dziale "Krótki Metraż"...), ponieważ wszystko finansuję z własnej kieszeni i na porządne, pełnometrażowe kino po prostu jeszcze mnie nie stać. Ponadto nie nazwałbym tego projektu amatorskim. Raczej niezależnym i niskobudżetowym:)

Zdjęcia planuję rozpocząć dopiero za rok, bo do tego czasu chcę mieć dograne wszystko - od budżetu po model gada.

http://www.bramygrozy.pl/...ml#.UaBySNKcuSo

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-05-26, 05:24   

O co chodzi z tym klimatem JP? O Spielbergowską Familijność?

IMHO Pan Piestrak mógłby się zająć jakimś niskobudżetowym acz pełnometrażowym horrorkiem, bo co prawda brakuje mi fantastyki w naszym rodzimym kinie ale krótki metraż tej potrzeby raczej nie zaspokoi.

GrindhouseVideo
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-05-26, 10:36   

O co chodzi z tym klimatem JP? O sam fakt wystąpienia w filmie prehistorycznych gadów oraz kwestii zabawy w Boga, powoływania do życia dawno wymarłych gatunków i związanych z tym konsekwencji. Taki jest zamysł, ale czas pokaże jak wyjdzie w praniu.

A co do osoby Pana Marka Piestraka, to oczywiście też żałuję, że aktualnie nie zapowiada się żaden pełnometrażowy film w jego reżyserii. Co do "Projekt Drache", to zastanawia się on jedynie nad jedną z ról aktorskich.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-05-26, 12:11   

Cytat:
O sam fakt wystąpienia w filmie prehistorycznych gadów oraz kwestii zabawy w Boga, powoływania do życia dawno wymarłych gatunków i związanych z tym konsekwencji.

Czyli nie tyle klimat JP co pomysł nim inspirowany.

ps. Drache to po szkopsku smok, czyżby to był przywrócony do życia stwór?

Critters 
Administrator

Wysłany: 2013-05-26, 18:44   

GrindhouseVideo napisał/a:
Nie będzie to pełen metraż (skoro temat jest w dziale "Krótki Metraż"...),

Mój błąd, nie spojrzałem klikając w temat, który to dział i jakoś mi się ubzdurało, że mm/aa

Brzmi ciekawie, obawiam się tylko koszmarnego cgi, które może położyć każdy film. Krótki, czy pełny metraż. Nawet wysokobudżetowe produkcje w naszym kraju pokazują, że zwyczajnie nie ma ludzi, którzy umieją robić choćby przyzwoite cgi.
No chyba, że stwór będzie gumowy(czego bym sobie oczywiście życzył), to wtedy +100 do kultu.

GrindhouseVideo
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-05-26, 22:54   

MarcinK napisał/a:
Czyli nie tyle klimat JP co pomysł nim inspirowany.

"Projekt Drache" nie jest inspirowany "Parkiem Jurajskim,". Jeżeli już to najbliżej mu fabułą do filmów SF z lat 40 i 50 ubiegłego wieku.

Critters napisał/a:
Brzmi ciekawie, obawiam się tylko koszmarnego cgi, które może położyć każdy film. Krótki, czy pełny metraż. Nawet wysokobudżetowe produkcje w naszym kraju pokazują, że zwyczajnie nie ma ludzi, którzy umieją robić choćby przyzwoite cgi.
No chyba, że stwór będzie gumowy(czego bym sobie oczywiście życzył), to wtedy +100 do kultu.

Nie przewiduję animacji komputerowej. Pierwotnie stawiałem na animacje poklatkową (ukłon w stronę starego "King Konga"), ale firma zajmująca się budową modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń zaśpiewała mi kwotę 5 000 PLN za model wielkości 50 cm, w którym mógłbym przestawiać kończyny, głowę, ogon itd. Pomimo najszczerszych chęci - nie stać mnie na to.

Wyjściem z tej sytuacji są bardziej prymitywne (w wykonaniu) modele i zdjęcia kombinowane. Jakie dokładnie? Zostawię to dla siebie, póki co ;-)

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-05-29, 14:22   

Cytat:
"Projekt Drache" nie jest inspirowany "Parkiem Jurajskim,"

Czyli dalej nie kapuję o co chodziło z tym JP Klimatem? Chyba że to zwykły chwyt marketingowy.
Bo pisząc Klimat zazwyczaj chodzi o nastrój jakiegoś utworu, w przypadku JP pierwszym skojarzeniem jest Spielbergowska familijność.

GrindhouseVideo
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-05-29, 16:14   

Może dla Ciebie jest to Spielberowska familijność. Dla mnie pierwszym skojarzeniem z "Parkiem Jurajskim" (a niejako wychowałem się na tym filmie) jest fakt wystąpienia prehistorycznych gadów oraz kwestia zabawy życiem. Ale już o tym pisałem.

Tak czy inaczej potrzebuję jeszcze kilku osób do pomocy - aktorów jak i pomocników w ekipie technicznej.

Zainteresowanych zapraszam do pisania na hubert.bak@gazeta.pl

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-05-29, 17:08   

Cytat:
Dla mnie pierwszym skojarzeniem z "Parkiem Jurajskim" (a niejako wychowałem się na tym filmie) jest fakt wystąpienia prehistorycznych gadów oraz kwestia zabawy życiem.

Tyle że nadal sformułowanie "W klimatach Parku Jurajskiego" nie bardzo pasuje.
Bardziej na miejscu było by "Hołdujący Parkowi Jurajskiemu" lub "Za inspirację posłużył Park Jurajski".
Dobra już nie czepiajmy się słów.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2013-05-30, 02:01   

Strasznie się czepiasz. Gdzie, jak gdzie, ale w JP na pierwszym planie nie ma żadnej Spielbergowskiej familijności.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-05-30, 06:26   

Critters napisał/a:
Strasznie się czepiasz. Gdzie, jak gdzie, ale w JP na pierwszym planie nie ma żadnej Spielbergowskiej familijności.

Chodzi mi o dobór słów, klimat filmu to familijność, mroczność itp. a nie fakt że pojawiają się w nim dinozaury.

GrindhouseVideo
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-06-26, 09:11   

Za pomocą portalu PolakPotrafi mamy zamiar zebrać 1000 PLN, które pomogą nam zamknąć budżet filmu.

http://polakpotrafi.pl/pr..._source=wklejka

Będę zobowiązany za rozprzestrzenianie tej wiadomości :)

Pozdrawiam,
Grindhouse Video

Odpowiedz do tematu