..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lektorzy
Autor Wiadomość
Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2013-04-10, 22:31   

A z takich bardziej znanych filmów coś? :)

Jego głos zdecydowanie najbardziej kojarzy mi się właśnie z Niebezpieczną zatoką, oglądało się kiedyś, oj oglądało :)

ERA VHS FORUM

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2013-04-10, 22:44   

Gieferg napisał/a:
A z takich bardziej znanych filmów coś? :)

Mam lewe wydanie 'Another 48 Hours' czytane przez niego. W ramach wspomnianego 'Video One' czytał też 'Austostopowicza' z Hauerem. Czytał też dla Guild Polska, oni wydawali trochę hiciorów typu 'Planety Małp', 'Conan', 'Edward Nożycoręki', ale nie wiem, czy akurat coś z tego czytał bo dla nich działał też Gudowski i jeszcze inny lektor. Gajewski zmarł w 1995 roku, więc wiele hitów ery video go ominęło.

To w końcu tym wieśniakiem z elgazu jest Mondalski? Bo słyszałem takie teorie, ale potem oglądałem jakiś film czytany przez niego(gdzie się przedstawił - Aliens?) i tam głos miał zupełnie inny, normalny a potem ktoś powiedział, że to jednak nie on.

Szydłowski jest mi w sumie dość obojętny, ale każdy powinien obejrzeć 'Nico' z Seagalem w jego wykonaniu. Tylu 'kurew' w najróżniejszych odmianach ze świecą szukać.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2013-04-10, 23:05   

Critters napisał/a:
Fred K napisał/a:
ja nie lubie goscia, który czyta 'zemste czarownika' (withtrap), ale to chyba nawet nie był profesjonalny lektor

O ile mnie pamięć nie myli, to ten słynny elgazowy wieśniak, na którego tak nie raz i nie dwa pomstowaliśmy w temacie o vhs.

Ja mam ten film czytany przez Gajewskiego, widocznie kolejny elgazowy dubel (jak choćby Chains czy Pacific Heights).

Critters napisał/a:
Podobnie z filmem 'Nie Igraj z Ogniem' z Sybil Danning.

O, o tym nie słyszałem. Miło, że dwa razy trafiłem na wersję z Gajewskim..chociaż z drugiej strony, to wynika, że ta ciulska wersja to unikat! :lol:

Wydaje mi się, że ten ciul z amerykańskim akcentem to nie Mondalski, ale..cholera wie. Niektórzy lektorzy czasem brzmieli inaczej, ale to częściej w zależności od dystrybutora i nagrania dźwięku..dziwna sprawa.

Odarpi napisał/a:
Suzin wszelkie rekordy bije w filmie "Odkrycie w banku pamięci" (Elgaz). Kto ma, polecam sprawdzić. Czyta tak, jakby zaraz miał umrzeć i ostatecznie pogrąża ten już i tak niemiłosiernie jałowy film.

Potwierdzam :lol: Pewnej nocy nie udało mi się tego filmidła zmęczyć, drugie podejście zrobiłem w ciągu dnia i..było jeszcze gorzej :lol:

Odarpi napisał/a:
Co do Yatta Mana, to czy nie czytał go przypadkiem Kozioł? Może na zmianę z Brzostyńskim, ale to właśnie głos Janusza brzmi mi w głowie, kiedy przypominam sobie tytułową piosenkę z genialnym: "bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej".

Pamiętaj, że "zna złotą żyłę"! :lol: Brzostyński często w przypadku P1 kończył robotę za innych - Yattamana kończył po Koziole, Tygrysią Maskę po Rosołowskim, z kolei Rosołowski po Pijanowskim Tsubasę, zresztą z fabularnymi serialami też takie akcje się zdarzają..takie cuda to tylko (no, przynajmniej głównie) na P1 ;-)

Odarpi napisał/a:
Łukomski

Właśnie, zapomniałem. Świetnie czyta kino akcji, kiedyś także w tv sporo filmów z nim nadawali..tak jak i z Knapikiem - to były "złote lata Polsatu", he he.

Odarpi
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-04-11, 06:24   

Tsubasę, z tego co kojarzę, czytał oprócz nich jeszcze Ramirez. A że Yattaman zna złotą żyłę, to oczywiście pamiętam! :lol:

Jeżeli chodzi o nieco bardziej znane filmy, czytane przez Gajewskiego, to można by jeszcze wymienić na przykład Kwiaty na poddaszu, Jankesa na dworze króla Artura (emitował to Polsat), Jumpin' Jack Flash, Maximum Overdrive, czy Cobrę z Dudikoffem. Można go było też usłyszeć w animowanym Batmanie.

A Łukomski wrócił chyba do czytania w TV, przynajmniej ja trafiam na niego dość często i wiem, że czytał na przykład jedynkę Expendables.

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2013-04-11, 16:03   

Łukomski czytał Expendables ale na wydaniach DVD/BD od Monolithu, to samo dotyczy też innych filmów od tego dystrybutora jak np. Ex2, Conan (2011), Dredd 3D. Ex1 w TV czytał Gudowski.

A w TV nie tak dawno Łukomski czytał np Transformers 2 (co ciekawe - czytał dokładnie takie tłumaczenie jak jest w napisach na DVD, podczas gdy film na DVD czyta Gudowski i tłumaczenie jest inne).

ERA VHS FORUM

Odarpi
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-04-11, 17:27   

Bez najmniejszych wątpliwości oglądałem w telewizji wersję z Łukomskim (coś mi się kojarzy, że to był Polsat, ale mógł być też jakiś kanał filmowy). Gudowskiego wyłączyłbym po pierwszym zdaniu.

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2013-04-12, 01:27   

Z Polsatu mam w tej chwili na tunerze kablówki nagranie Ex1 z Gudowskim (nagrałem licząc że może się trafi Knapik, po tym jak wcześniej widziałem Terminatora 3 z Knapikiem na Polsacie, ale on już chyba nowych filmów nie czyta). Czy puszczano to gdzieś jeszcze i czy Łukomski czytał gdzieś poza DVD - nie mam pojęcia.

ERA VHS FORUM

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2013-04-12, 09:08   

Odarpi napisał/a:
A Łukomski wrócił chyba do czytania w TV

Tak, na pewno wrócił, bo rzadko oglądam tv a słyszałem go ostatnio na TV4 i Pulsie, więc coś jest na rzeczy..i dobrze!

Odarpi napisał/a:
Bez najmniejszych wątpliwości oglądałem w telewizji wersję z Łukomskim (coś mi się kojarzy, że to był Polsat, ale mógł być też jakiś kanał filmowy). Gudowskiego wyłączyłbym po pierwszym zdaniu.

Bardzo możliwe, niektóre kanały filmowe czasem puszczają filmy z DVD lub po prostu tę samą wersję, co na DVD, odkupioną/wypożyczoną (nie znam się :P) od dystrybutora. Ja trafiłem tak już kilka razy - ten sam tłumacz i lektor.

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2013-04-27, 02:28   

Cytat:
Co do lektorów nielubianych to jest taki jeden kutas, czyta teraz dla Imperiala różne rzeczy ("Krwawy sport", "Over the Top"). Zapomniałem jak się nazywa ale się dowiem.

Załuski zdaje się. Taki se, ale do jednego wora z najgorszymi bym go jednak nie wrzucił.

ERA VHS FORUM

nozownik0 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-06-04, 16:43   

Smutna wiadomość... Wczoraj po ciężkiej chorobie zmarł Lucjan Szołajski, legenda zawodu lektora. Miał 82 lata. Niestety nie doczekał premiery filmu "Głosu", który miał być hołdem dla niego i innych lektorów a reżyserem był jego syn - Konrad.

http://tvp.info/informacj...lajski/11317385

nozownik0 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-06-10, 20:52   

Niestety bywa tak, że publikuję na Encyklopedii Głosów smutne wiadomości. Dziś zamieściłem artykuł o śmierci Pana Lucjana Szołajskiego. Zebrałem wszystkie dostępne materiały oraz dokładnie je przeanalizowałem. Wielka szkoda, że największe media podawały błędne informacje, w pogoni za jak najszybszym podaniu nawet niezweryfikowanej informacji. Wielka strata. Wychowałem się na jego głosie w złotej erze kaset VHS w latach 90. Do dziś w głowie dźwięczy mi głos Pana Lucjana w filmie Rambo. Jak napisał jeden z internautów: "Odszedłeś, ale wciąż jesteś i będziesz!"

Zmarł Lucjan Szołajski - legenda zawodu lektora
http://kocanblog.blogspot...nda-zawodu.html

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2013-06-11, 15:56   

LEKTORSKI TOP 10

Moim zdaniem oczywiście.

ERA VHS FORUM

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2013-07-01, 23:47   

Ś.P. Andrzej Butruk - takiego go nie słyszałem :-o :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=CBd5LuOUICo

nozownik0 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2013-07-10, 13:50   

GŁOSY - Panteon najsłynniejszych głosów Polski w filmie Konrada Szołajskiego
Film "Głosy" Konrada Szołajskiego będzie miał swoją premierę w TV prawdopodobnie we wrześniu. Napisałem więc artykuł przybliżający fabułę oraz miałem możliwość porozmawiać z reżyserem. Ponadto znajdziecie tu kadry z filmu oraz rozmowę reżysera po projekcji podczas Lubuskiego Lata Filmowego. Zapraszam do lektury!

http://kocanblog.blogspot...zych-gosow.html

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2013-07-11, 21:31   

Niestety, ale muszę to napisać: Co to ma być za dokument bez udziału : Kozioła, Knapika i Orlicza(praktycznie, jeśli nie wszystko, udźwiękowione przez potężne studio Hagi, czytane było przez niego)? Brak archiwalnych materiałów dotyczących Gajewskiego?

Za to 3 ligowcy jak Brzostyński, czy Wilkans?

Odpowiedz do tematu