..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kasetowi oszuści
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2016-06-20, 12:53   Kasetowi oszuści

Temat rzeka - znany nam wszystkim. Kserowane okładki, kserowane naklejki, nagrywanie na inne kasety i wszelkiej maści kombinatorka.

Założyłem temat w związku z incydentem do jakiego niedawno doszło poprzez nasze forum. Jeden z użytkowników został oszukany na transakcji. Kupił kasetę z filmem 'Xtro' po czym okazało się, że jest to zmyślna podróba. Kaseta poszła dalej w świat i zrobił się gnój...

Odpowiedzialny za tę sytuację jest gość o ksywie 'Miecznik' (zarówno na tym forum jak i na wielu innych - tutaj już zbanowany). Naprawdę nazywa się Grzegorz Kwasowiec i mieszka w Warszawie/Radzyniu Podlaskim. Z człowiekiem tym przez dłuższy czas wymieniałem się i pożyczałem mu trochę swoich kaset(interesowały go głównie popularne filmy z popularnymi lektorami). Wydawał się być bardzo w porządku, miał nikomu niczego nie udostępniać. Raz jeden namówił mnie na pożyczenie czegoś, czego pożyczyć nie chciałem - Xtro. Kasetę dostał o ile mnie pamięć nie myli, bez okładki. Na naklejce vir była pieczątka z adresem wypożyczalni. Skombinował sobie skan niemieckiej okładki, przegrał kasetę i własnoręcznie dorobił naklejki ViR. Zmyślnie do tego stopnia, że na kompie zamazał pieczątkę z adresem wypożyczalni(widać w tym miejscu smugi). Po bliższych oględzinach i dzięki uprzejmości kolegi, który tę kasetę nabył drogą wymiany udało się bez problemu ustalić, że to podróba, okładka jest na papierze ksero, a naklejki są dorobione.

Z tego miejsca ostrzegam przed wszelkimi interesami z tym gnojem. Jeżeli zaproponuje wam wymianę na jakiegoś pirata, to liczcie się z tym, że najprawdopodobniej go podrobił. Sam dostałem od niego kiedyś kasetę z filmem 'Terminator 2', który jest podróbą na kilometr. Lektorem jest Knapik, okładka to ksero na sztywniejszym papierze, a naklejka na kasecie również jest świeżo skserowana. Oczywistości dopełnia fakt, że na kasecie jest dograny dokument o robieniu filmu i jest to rzecz z późnych lat 90tych. Gość twierdzi, że kupił od kogoś tę kasetę, ale równie dobrze mógł ją zrobić sam.

Dlatego polecam zdecydowanie omijać typa. Nick na allegro - Grzesio391 - http://allegro.pl/show_user.php?uid=6744848

email: grzesio39@gazeta.pl

nick na forach internetowych: Miecznik

Jeżeli macie podobnych delikwentów to zapraszam do podzielenia się w tym temacie 'ku przestrodze' innych kolekcjonerów.

Born 
Aligator amerykański

Wysłany: 2016-06-20, 13:14   

Żadna nowość, że to zwykła hiena, tak samo jak i użytkownik beczus666 z tego forum, który prowadzi fanpejdża "Scuzzy VHS"...i nie tylko.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-06-20, 13:35   

To właśnie użytkownik Beczus666 został oszukany i dostał to Xtro od użytkownika Maniac, który nabył je od Miecznika.

Różnica jest jednak taka, że Miecznik zrobił własnoręczną podróbę, za którą wziął chajs. To jest najwyższy rodzaj skurwysyństwa i dlatego uważam, że przed takimi ludźmi powinniśmy przestrzegać dlatego jeżeli ktoś z was miał do czynienia z takim delikwentem, to proszę informować w tym temacie żeby później prawdziwy kolekcjoner, który ma w dupie ripy i chce oryginały, nie skończył z podróbą domowej roboty.

Oskitello 
Aligator amerykański
Fire Walk With Me

Wysłany: 2016-06-20, 14:11   

Miecznik jest jeszcze znany na chomikuj jako VHSKing:
http://chomikuj.pl/VHSKing

Wrzuca różne próbki z kaset, wiem, że niektórymi wersjami się wymieniał w formie cyfrowej, ale nie wiem czy akurat tymi, którymi nie powinien.

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się po nim takich akcji, dzięki za założenie tematu.
Ostatnio zmieniony przez Oskitello 2016-06-20, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

beczus666 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-06-20, 14:19   

MAM PYTANIE..Od kiedy to jest oszustwo jeśli robię sobie RIPY z kaset, które KUPIŁEM i wstawiam na swojego Chomika. Jeśli z kimś się wymieniam i ta osoba sobie nie życzy by ten film był zRipowany to oczywiście tego nie robię ...

beczus666 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-06-20, 14:21   

Jeśli kogoś to razi po oczach wystarczy napisać

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2016-06-20, 15:13   

beczus666 napisał/a:
MAM PYTANIE..Od kiedy to jest oszustwo jeśli robię sobie RIPY z kaset, które KUPIŁEM i wstawiam na swojego Chomika.

A ty jesteś w ogóle normalny że zadajesz takie pytania, czy zwyczajnie nie jesteś świadom tego że jak bierzesz do ręki film i go sobie udostępniasz w internecie to jesteś piratem = oszustem = zwykłym frajerem. My tutaj nie kolekcjonujemy po to oryginalnych filmów żeby je ripować i puszczać w świat. To jest właśnie dzisiejsze piractwo.

beczus666 napisał/a:
Jeśli z kimś się wymieniam i ta osoba sobie nie życzy by ten film był zRipowany to oczywiście tego nie robię ...

Takie gadanie można sobie WSADZIĆ W DUPE. Właściciel filmu nie jest z miejsca posiadaczem jego praw autorskich, nie może sobie z filmem robić co mu się żywnie podoba. ty serio nic nie kumasz na ten temat czy zatrzymałeś się umysłem w latach 90 tych kiedy nie było internetu i była wolna amerykanka?

beczus666 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-06-20, 15:24   

Jezzzzu po co te nerwy..widocznie nie widziałem w tym nic złego. Wystarczyło mnie po prostu uświadomić.

beczus666 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-06-20, 15:32   

Materiały na chomiku zablokowane. Jeśli kogoś uraziłem to sorry..po prostu nie patrzałem na to z tej strony. Co złego to nie ja.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2016-06-20, 15:37   

No to cię uświadomiłem. Trochę dziwne że nie zrobiły tego dotąd liczne agencje walczące z internetowym piractwem, które blokują systematycznie torrenty i inne tego typu witryny ale o tym pewnie też nie słyszałeś. Wiara myśli że kolekcjonerka kaset to świat totalnego róbta co chceta, że można sobie zgrywać, wycinać, dogrywać, kserować i chuj wie co robić i wszystko jest dalej git, bo zawsze znajdzie się frajer na kupno, albo download i jest mega fajnie, każdy sobie obejrzy za damski chuj. To jest właśnie mieszanie kolekcjonerki przez innych z gównem. Jak ktoś ci ostro coś w tym temacie odpisuje to oczywiście celowo - bo to zajebiście wkurwia.

beczus666 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-06-20, 15:51   

Nigdy się w to nie wgłębiałem nie widząc w tym nic złego.O różnych agencjach blokujące strony itp....słyszałem. Nie usprawiedliwiam się nie wiedzą, ale dzięki za upomnienie i wskazanie problemu.
Dla mnie głównie piratowanie to było udostępnianie filmów będących jeszcze w kinie lub ripy z dvd ....kaseciaków nie brałem pod uwagę....cholera nie wiem czemu. Z mojej strony to wszystko na ten temat. Zaprzestałem tej nikczemnej działalności.

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2016-06-20, 15:55   

gość niedawno kupił niemieckie http://allegro.pl/vhs-ram...6154683537.html

no to wiadomo jakiej aukcji sie niebawem spodziewac :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-06-20, 18:51   

Fred K napisał/a:
gość niedawno kupił niemieckie http://allegro.pl/vhs-ram...6154683537.html

Ma z czego zrobić podróbę, więc trzymajcie się na baczności.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-06-20, 19:06   

Oskitello napisał/a:
http://chomikuj.pl/VHSKing

Oczywiście. 70% rzadkich wydań jakie tam są, pożyczył sobie ode mnie, ale widzę, że i od Krystiana musiało kilka tytułów 'wypłynąć' i trafiły do niego ripy bo oferuje je na 'zamianę'. Co za kurwa z tego gościa. Tyle jest dziś warte słowo honoru.

Odarpi
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2016-06-21, 07:14   

O, to ten gość kupił ode mnie jeden tytuł z Maxfilm i dopytywał, czy będę wystawiał inne pirackie wydania. Widziałem ten kanał i się zastanawiałem, skąd on ma tyle takich dziwnych rzeczy, jakieś Viry, Igor the Lunatics z Knapikiem, ale nie miałem pojęcia, że bawi się też w podrabianie kaset. Ja na szczęście z podróbą na Allegro wtopiłem tylko (aż?) trzy razy - raz trafił do mnie Slaughter z Rondo, ale ze zwrotem kasy nie było problemu, gość uznał moje racje, a dwa - z tym thx132 coś tam, który wysłał mi podrobiony Pocałunek Kobry i dwa razy chyba podrobioną okładkę (znaczy się NIE ORGYNALNĄ). Ostatnio chyba jakoś przycichł.

Odpowiedz do tematu