..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiksy i ich ekranizacje
Autor Wiadomość
Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2012-08-23, 19:15   

Król Zombich napisał/a:
kolekcję na bank doprowadzą do końca, a czym im się zwróci to inna sprawa.

Oby. A potem niech wróci w porządnym stylu Lobo i będzie dobrze 8-)

Mapinguari napisał/a:
Natomiast Iron mana sobie podaruję tam zawsze krzywe akcje jakieś są:

Jakie krzywe akcje, toć trudno o lepszą zachętę dla tygrysków ;))

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-08-23, 19:20   

Mapinguari napisał/a:

Natomiast Iron mana sobie podaruję tam zawsze krzywe akcje jakieś są

W zasadzie to masz rację, z tym że gdy owe akcje są takie jak w "Extremis", to nic tylko ostrzyć kły.

Mapinguari napisał/a:
A i Piotrze, czy czytałeś już może PREQUELE WATCHMENÓW ?!?

Nie czytałem. Jako gik Moore'a uszanuję jego wolę i nie zakupię tego crapu :)

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2012-08-24, 12:35   

Zajebiście zapowiada się ta kolekcja! Cieszę się zwłaszcza ze Spider-Manów wszelkiej maści, choć widzę, że sporo z nich to pozycje, które ukazały się za czasów TM-Semic w ramach comiesięcznych numerów i w serii Dobry Komiks, ale mimo to na pewno kupię. Reszta jakoś mnie nie powala, ale będzie trzeba się przyjrzeć, na pewno jest trochę ciekawych tytułów. A czy ktoś z Was ma ten pierwszy numer? Bo ciekaw jestem, czy ta historia się jakoś kończy, czy urywa tak samo, jak miało to miejsce w wydaniu DK, ale sądząc po ilości stron, pewnie tak.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-08-24, 14:26   

eNeR napisał/a:
Zajebiście zapowiada się ta kolekcja! Cieszę się zwłaszcza ze Spider-Manów wszelkiej maści, choć widzę, że sporo z nich to pozycje, które ukazały się za czasów TM-Semic w ramach comiesięcznych numerów

Ja również, bo będzie wreszcie okazja posiąść Kravena i Venoma na porządnym papierze.

eNeR napisał/a:
A czy ktoś z Was ma ten pierwszy numer? Bo ciekaw jestem, czy ta historia się jakoś kończy, czy urywa tak samo, jak miało to miejsce w wydaniu DK, ale sądząc po ilości stron, pewnie tak.

Luzik, w kolekcji ukaże się też jej kontynuacja. Patrz: "Spider-Man: Revelations".

eNeR napisał/a:
Reszta jakoś mnie nie powala, ale będzie trzeba się przyjrzeć, na pewno jest trochę ciekawych tytułów.

Ja tu widzę zatrzęsienie świetnych tytułów, włącznie z genialnym "Daredevil: Born Again", którego brak do tej pory uważałem za jeden z największych defektów naszego rynku komiksowego. I jak nie lubię "X-Men", tak z pewnością nabędę "Dark Phoenix" - bo raz, że żelazny klasyk, a dwa że uwielbiam kreskę Johna Byrne'a. Dalej - "Punisher: Welcome Back, Frank" duetu odpowiedzialnego za "Kaznodzieję": Frank nigdy wcześniej nie był tak brutalnym przechujem, i nigdy z równie wyrachowanym okrucieństwem nie rozprawiał się z gangsterami. Takiego Punishera chciałbym zobaczyć kiedyś na ekranie.
Poza tym "Captain Britain" Moore'a, "Marvels" (przepiękny klasyk z fotorealistycznymi malunkami Rossa), "Wolverine: Old Man Logan", "Spider-Man: Blue", "Wolverine" Claremonta i Millera - to czytałem i polecam. (O "Iron- Man: Extremis" wspomniałem wcześniej, a o "Weapon X" chyba nie muszę ;)). Dla każdego coś dobrego się znajdzie, a do pełnego spustu brakuje mi tylko "Elektra Assassin".

Z całą natomiast bezwzględnością należy olać "Wolverine: Origin" (próba zrobienia z Logana pedała, na szczęście nieudana) i "1602" Gaimana.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2012-08-24, 20:55   

Król Zombich napisał/a:
eNeR napisał/a:
A czy ktoś z Was ma ten pierwszy numer? Bo ciekaw jestem, czy ta historia się jakoś kończy, czy urywa tak samo, jak miało to miejsce w wydaniu DK, ale sądząc po ilości stron, pewnie tak.

Luzik, w kolekcji ukaże się też jej kontynuacja. Patrz: "Spider-Man: Revelations".

Aaa, to spoko :)

Król Zombich napisał/a:
jak nie lubię "X-Men", tak z pewnością nabędę "Dark Phoenix" - bo raz, że żelazny klasyk, a dwa że uwielbiam kreskę Johna Byrne'a

Ja dokładnie tak samo. Te pierwsze kilka numerów wydanych w Polsce (zawierających tę historię) to moje ulubione, później już nie było tak ciekawie.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2012-09-14, 17:35   

Król Zombich napisał/a:
Mapinguari napisał/a:
A i Piotrze, czy czytałeś już może PREQUELE WATCHMENÓW ?!?

Nie czytałem. Jako gik Moore'a uszanuję jego wolę i nie zakupię tego crapu :)

Mnie wystarczył jedn kadr z opowieści o Komediancie, gdzie mówi przed jakąś militarną akcja do zgromadzonych "Time to shit!" żeby sobie to odpuścić, ale nadal mam wrażenie, że omija mnie świetny camp :lol:

A tego Marvela nowego nigdzie nie ma, ani w kioskach ani w Kolporterach ani w Empikach, ba nawet na giełdzie staroci nie było :/

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-09-14, 18:00   

Mapinguari napisał/a:

A tego Marvela nowego nigdzie nie ma, ani w kioskach ani w Kolporterach ani w Empikach, ba nawet na giełdzie staroci nie było :/

Dwa pierwsze tomy udało mi się zdobyć ale tylko dzięki znajomości w Trójmieście. Resztę chyba sobie zaprenumeruję, w przeciwnym razie obskakuj człowieku wszystkie kioski w mieście co 2 tygodnie i licz że może gdzieś coś przypadkiem ustrzelisz.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2012-09-14, 19:23   

Król Zombich napisał/a:
Mapinguari napisał/a:

Dwa pierwsze tomy udało mi się zdobyć ale tylko dzięki znajomości w Trójmieście. Resztę chyba sobie zaprenumeruję, w przeciwnym razie obskakuj człowieku wszystkie kioski w mieście co 2 tygodnie i licz że może gdzieś coś przypadkiem ustrzelisz.

Wniosek z tej "powszechnej" dostępności, taki, że pewnie się to opłaci kupować, choćby po to, żeby później sprzedać.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2012-09-14, 22:35   

W Wawie w żadnym z trzech empików w których byłem, nie uświadczyłem nawet strzępów..ale nie szukałem dalej, bo akurat na tych dwóch tomach mi nie zależy za bardzo..zawsze zostaje allegro (bo prenumeraty nie zamówię, 1/2 jak nie 1/3 mnie interesuje), o ile ludzie będą sprzedawać za normalną cenę (teraz tak jest, z tego co widziałem parę dni temu) lub minimalnie wyższą, a nie za jakieś kosmiczne sumy "bo unikat".

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-09-15, 00:33   

Mapinguari napisał/a:

Wniosek z tej "powszechnej" dostępności, taki, że pewnie się to opłaci kupować, choćby po to, żeby później sprzedać.

Nie wiadomo czy jednak czy to wina nakładu, wydaje mi się że prędzej dystrybucji. Wydrukowali pewnie tego z paredziesiąt tysięcy sztuk i teraz nie widać, ale później jak zapora pierdolnie to przez 10 lat będzie schodziło z rynku. Komiksy wydawane w mega nakładach za komuny nie są dziś żadnym rarytasem, chociaż wtedy często były problemy z ich dostaniem za sprawą gównianej dystrybucji właśnie.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2012-09-15, 01:13   

Może jeszcze sytuacja się poprawi. Ja pamiętam, jak było kiedy do "TVOkey" zaczęli dodawać DVD z Drużyną A. Pierwszy numer zdobyłem po przemierzeniu wszystkich kiosków w mojej okolicy i większości w centrum Wawy, drugiego już mi się nie udało nigdzie, zaś za jakiś czas nie było żadnych problemów z dostaniem, także kolejnych serii, wręcz do dziś się walają niektóre numery po różnych salonikach i empikach. W walanie się tych komiksów to wątpię, ale może chociaż dystrybucja trochę się poprawi (bo też mi się wydaje, że to nie kwestia nakładu a dystrybucji właśnie).

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2013-02-14, 11:47   

Wreszcie udało mi się trafić na dwa komiksy z tej serii. Tom 1 i 2. Zupełnie przypadkowo, już nawet o tym zapomniałem. Wziąłem pierwszy ze Spiderem a X-Men obdarowanych olałem. Ciekawe czy idzie gdzieś dostać następne tomy poza allegro :-)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-02-14, 20:27   

Masz refleksy Kinson :) Komiksy można dostać normalnie w kioskach (już 5 numerów wyszło), można też w prenumeracie (jak ja :)). Od ponad 2 miesięcy seria wydawana jest regularnie.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2013-02-14, 21:38   

O widzę, że już nawet Venoma wydali, myślałem, że zwinęli biznes po tym jak nie spotkałem nigdzie w całym mieście ani jednego tomu, a tu nagle w NOWYM sklepie komiksy z tamtego roku :shock: Czytam tego spidera i na razie takie ło.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-02-15, 21:54   

Mapinguari napisał/a:
O widzę, że już nawet Venoma wydali, myślałem, że zwinęli biznes po tym jak nie spotkałem nigdzie w całym mieście ani jednego tomu, a tu nagle w NOWYM sklepie komiksy z tamtego roku :shock: Czytam tego spidera i na razie takie ło.

Nie zwinęli biznesu, jeno ten pierwszy rzut, który wydali latem, był pilotażowy (sprawdzanie, czy to chwyci w ogóle), a na poważnie dopiero przed nowym rokiem zaczęli wydawać. "Venoma" niestety skrócili o jakieś 100 stron w stosunku do oryginalnego TPB, ale jak ktoś tego nie wie to nawet nie zauważy cięć (wyleciało parę zeszytów z wątkami "nie na temat").

Odpowiedz do tematu