..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jurassic Park
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-02-09, 12:50   

A to się wszystko zgadza co piszecie, jest tylko kwestia "pokazania" tego w filmie - bo jak jest to nakręcone tak jak choćby w "Primeval" czy "Shark Night 3D", to wychodzi kupa śmiechu i jeden wielki łatdafak:

https://www.youtube.com/watch?v=QioaLIZx6Rw

Przecież to jest lekką ręką jedna z najśmieszniejszych scen w historii kina :lol: Z drugiej strony jest choćby taka "Anaconda" Llosy, którą do dziś oglada się świetnie pomimo ogólnego olania biologii wielkich dusicieli, no ale tam reżyser był na tyle rozgarnięty, że zdawał sobie sprawę z tego co robi i potrafił to w miarę sensownie sprzedać na ekranie.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-09, 18:12   

Slepy napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=QioaLIZx6Rw

Przecież to jest lekką ręką jedna z najśmieszniejszych scen w historii kina :lol:

Co nie musi być zaraz wadą, wszak śmiech to zdrowie :lol:

Slepy napisał/a:
Z drugiej strony jest choćby taka "Anaconda" Llosy, którą do dziś oglada się świetnie pomimo ogólnego olania biologii wielkich dusicieli, no ale tam reżyser był na tyle rozgarnięty, że zdawał sobie sprawę z tego co robi i potrafił to w miarę sensownie sprzedać na ekranie.

No i są "Szczęki 2", gdzie rekin zagryza orkę, goni za motorówką i wciąga pod wodę helikopter... Jednak wobec zajebistości filmu powyższe fakty tylko zwiększają ogólny respekt widza dla rekina zamiast powodować podśmiechujki.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-02-09, 19:08   

Ano, masz całkowita rację. W ogóle "Jaws 2" to jak na moje jeden z najbardziej niedocenionych filmów w historii, a szczerze wątpię, czy nawet Spielberg nakręciłby lepszy sequel - ogólnie bardzo czuć tam ducha kina nowej przygody i późniejszych filmów Żyda i mnie kompletnie ten bardziej "młodzieżowy" klimat filmu nie przeszkadza, ba, dla mnie to wielka zaleta obrazu Schwarca, który zrobił film bardzo bliski oryginałowi a jednocześnie od niego zupełnie inny praktycznie na każdej płaszczyźnie.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-09, 22:57   

Slepy napisał/a:
ogólnie bardzo czuć tam ducha kina nowej przygody

Albo raczej wakacyjnego slashera z rekinem zamiast Jasona. ;)
Jedyne, do czego mam poważniejsze zastrzeżenie odnośnie "Szczęk 2" to sama kukła rekina - wielokroć o tym myślałem ale w końcu do dziś nie wiem, co im odjebało żeby zrobić żarłacza ludojada w kolorze szarym :roll: Z drugiej strony trza Szwarcowi przyznać, że potrafił ukazać go w sposób dość przerażający, jako kurewsko szybką, bystrą i zawziętą bestię. No i ta nieproporcjonalnie jebitna płetwa popierdalająca za motorówką; toć nawet T-Rex ścigający samochód nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-04-17, 23:51   

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-04-18, 14:38   

To ma być Cross z Kongiem 2005? :lol:

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-04-18, 21:57   

Ty jesteś ruda :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-04-19, 13:47   

Lepsze:

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-04-19, 15:39   

Wreszcie coś w klimatach "Szczęk 3"

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-04-19, 18:21   

Jutro ponoć zwiastun jakiś.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-04-21, 00:38   

http://www.animalattack.p...jurassic-world/

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-06-04, 11:10   

Król Zombich napisał/a:
Żarłoczna rybka z szybkim metabolizmem, która wpierdala wszystko co się rusza, nudna być nie może, zwłaszcza gdy ma gabaryty megalodona, pozwalające na wpierdalanie łodzi i przewracanie statków.
Syfy Cannel może ssać, mówimy o filmie z efektami na poziomie "Parku Jurajskiego", względnie "Rogue".

Jest nadzieja, że coś się ruszy w temacie - http://bloody-disgusting....es-warner-bros/

Cytat:
The Tracking Board is reporting that Meg, the long-gestating monster shark movie, is moving forward over at Warner Bros. The film will be based off the Meg series written by Steve Alten, the first which was titled Meg: A Novel Of Deep Terror.

(...)

The latest script will be redone by Dean Georgaris (The Manchurian Candidate). The project has gone through multiple revisions, studios, and touched many major hands, including Guillermo Del Toro and Jan De Bont.

Warner Bros. apparently considers this film to be a “primary development”.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-04, 19:09   

Cytat:
Jest nadzieja, że coś się ruszy w temacie - http://bloody-disgusting....es-warner-bros/

Oni to ekranizują od jakichś 15 lat :lol:

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-04, 22:50   

MarcinK napisał/a:

Oni to ekranizują od jakichś 15 lat :lol:

"Watchmen" ekranizowali przez ponad 20 ale w końcu zekranizowali. Zresztą droga "Parku Jurajskiego" na ekran też nie była krótka...
W tym wypadku wiele pewnie będzie zależało od tego, jak się przyjmie "In the Heart of the Sea". Jeżeli dobrze to będzie miał Warner powód by zainwestować w kolejny "rybi" monster/animal.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2015-06-14, 16:09   

Zaliczyłem dziś wizytę w Jurassic World. Krótko: szału nie ma...ale tragedii też nie.

Mimo wszystko nie zawiodłem się, może dzięki temu, że byłem dość sceptycznie nastawiony i nie oczekiwałem, że ta część dorówna pierwszej odsłonie. Może moja ocena nie jest obiektywna, bo jestem die hard fanem Parku Jurajskiego (i tylko jego - sequele mi aż tak nie podeszły), ale kurde, mogło być lepiej. Jest trochę odniesień do oryginału - widzimy znajomego animowanego ludka DNA, jeden gość z obsługi parku ma koszulkę z logo Jurassic Park, pojawia się też pewne miejsce związane z pierwszym filmem (nie licząc Isla Nublar oczywiście).

Osobno wspomnę o odniesieniu dla mnie najfajniejszym - muzycznym. Trochę znanych motywów autorstwa Williamsa się przewija (inna sprawa, że za wcześnie albo w niewłaściwym/niepasującym momencie), więc "podrasowanie" atmosfery w ten sposób całkiem udane.
Fabuła - sporo klisz, niektóre sceny wręcz identyczne (choćby helikopter zbliżający się do wyspy - tylko nie do końca z muzyką się wstrzelili, bo "właściwy" motyw z pierwowzoru "zużyli" wcześniej), mamy oczywiście dzieciaki w niebezpieczeństwie, kogoś, kto ma szalony plan, ale też - niestety - jednego uber bohatera, który jest mega masterem niemal wszelkich dino. Dr Grant popukałby się w głowę, że o doktorze Malcolmie nie wspomnę...

..i tu gładko przechodzimy do bohaterów filmu - za dużo tu nijakości, niby parę właściwych elementów układanki jest, ale chyba charyzma postaci z Jurassic Park A.D. 1993 została rozdzielona na wszystkie sequele, bo tu jest jej jak na lekarstwo. Brak tu zarówno kogoś, komu byśmy bardzo kibicowali, jak i kogoś, kto szczególnie by nas wpieniał i mielibyśmy ochotę włąsnoręcznie go rozszarpać, ewentualnie na spółkę z dino. Szczęśliwie nie ma też kogoś, kto by szczególnie irytował (choć atak płaczu matki w jednej ze scen jest idiotyczny). Wisienką na torcie jest ruda korpo-sucz, która nagle zaczyna mieć matczyne (i w ogóle jakiekolwiek) odczucia i dzielnie spieprza przed dinozaurami w szpilkach, bez względu na to, czy po terenie parku, czy po leśnych chaszczach (aż w końcu odnajduje w sobie instynkt wojowniczki). Pojawia się kilka razy BD Wong jako dr Henry Wu, którego widzieliśmy (choć w mniejszej roli) w oryginale. Szkoda, że nie było żadnego innego cameo - Neil czy Goldblum mogliby choć na chwilę odwiedzić Jurassic World.

Nie można przyczepić się do wyglądu dinozaurów. Ten największy co prawda nie jest jakiś szczególnie przerażający (chyba i jemu zabrakło trochę charyzmy, mógłby pożyczyć od T-Rexa z oryginału), ale żaden nie wygląda sztucznie, sprawiają wrażenie żywych, nierzadko niebezpiecznych gadzin. Niestety brak ograniczeń wiekowych skutkuje bezkrwawymi scenami...

Miałem zamiar napisać, że dla młokosów ten film będzie tym, czym dla nas (no, niektórych) był Park Jurajski te 22 lata temu, ale chyba nie ma na to szans. Jest to co prawda coś więcej, niż kolejna napakowana efektami sieczka (tu szczęśliwie zachowano idealne proporcje i nie ma festiwalu CGI..albo inaczej - jest, ale dobrze podany, nie stanowi trzonu tylko odpowiednio współgra z resztą), ale zdecydowanie nie jest to film wyłamujący się ze schematów (no może poza tym, że SPOILER! murzyn nie ginie! KONIEC SPOILERA). Ba, jest właściwie cholernie schematyczny, ale dzięki temu jest chyba do przełknięcia dla fanów oryginału (ale równie dobrze może być zbyt wtórny). Ja jestem umiarkowanie zadowolony. Do kina jeszcze raz nie pójdę, ale DVD na półkę trafi..i do odtwarzacza kiedyś też. 7,5/10, z czego z 1,5 za odniesienia do JP'93. Oryginał pozostał niedościgniony.

Odpowiedz do tematu