..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jurassic Park
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-02-05, 21:05   

Bo syfy Channel natrzaskało już milion filmów o rybach i wystarczy :lol: Ryby są nudne. :-D

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-06, 07:34   

Są jeszcze płazy np. Koolasuchus żyjący w środkowej kredzie bodaj.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-06, 14:41   

Critters napisał/a:
Bo syfy Channel natrzaskało już milion filmów o rybach i wystarczy :lol: Ryby są nudne. :-D

Nudne są krokodyle i dusiciele, które raz na miesiąc coś wpierdolą a potem leżą sobie rozjebane na kamieniu i trawią. Żarłoczna rybka z szybkim metabolizmem, która wpierdala wszystko co się rusza, nudna być nie może, zwłaszcza gdy ma gabaryty megalodona, pozwalające na wpierdalanie łodzi i przewracanie statków.
Syfy Cannel może ssać, mówimy o filmie z efektami na poziomie "Parku Jurajskiego", względnie "Rogue".

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-02-06, 16:43   

De Bont miał kiedyś kręcić ekranizację "Meg" Altena za grube bańki, ale projekt już raczej zdechł śmiercią naturalną a szkoda, bo choć książeczka jakaś wybitna nie była, to czytało się ją nieźle a i kilka fajnych akcyjek z udziałem megalodona było. Też bym chętnie coś takiego obejrzał.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-07, 15:15   

Slepy napisał/a:
De Bont miał kiedyś kręcić ekranizację "Meg" Altena za grube bańki, ale projekt już raczej zdechł śmiercią naturalną a szkoda, bo choć książeczka jakaś wybitna nie była, to czytało się ją nieźle a i kilka fajnych akcyjek z udziałem megalodona było. Też bym chętnie coś takiego obejrzał.

Też bym obejrzał i to chętniej niż kolejny familijny "Park jurajski". Jaki był ostatni film z rekinami nadający się do oglądania? Chyba "Piekielna głębia", a poza tym same wspomniane syfy z Syfy :-x

Obrazek sugeruje coś pomiędzy "Moby Dickiem" a "Jaws". Zobaczymy, może "In Heart of the Sea" będzie jakimś substytutem namalowanej na nim morskiej apokalipsy!

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-02-07, 16:10   

Król Zombich napisał/a:
Jaki był ostatni film z rekinami nadający się do oglądania? Chyba "Piekielna głębia", a poza tym same wspomniane syfy z Syfy

Był jeszcze "The Reef" Trauckiego, ale reszta tak jak piszesz, syf. Fabio jeszcze pamiętam, że "Shark Night 3D" lubił, no i był "Bait 3D", ale to raczej filmik typu słabe łamane przez przeciętne.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-02-07, 16:41   

Król Zombich napisał/a:
Nudne są krokodyle i dusiciele, które raz na miesiąc coś wpierdolą a potem leżą sobie rozjebane na kamieniu i trawią

No ni chuja nie są nudne. Jest dokładnie odwrotnie. Poza tym po to jest świat filmowy żeby owe gady mogły wpierdalać ludzi non stop, a nie 'raz na miesiąc' ;)

Slepy napisał/a:
Był jeszcze "The Reef" Trauckiego,

To dla mnie akurat najlepszy film o rekinach ever( 'Jaws' nie liczę bo nie pamiętam wystarczająco żadnej części). Jest dość realistyczny i mocno ascetycznie zrobiony, ale do mnie trafia to znacznie bardziej niż efekciarskie 'Piekielna Głębia', czy 'Shark Night'. 'The Bait' rozpatruję w kategoriach syfu gorszego niż SYFY ;)

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-07, 17:10   

Raz piszesz:
Cytat:
Poza tym po to jest świat filmowy żeby owe gady mogły wpierdalać ludzi non stop, a nie 'raz na miesiąc

A zaraz potem:
Cytat:
Jest dość realistyczny

Ciekawa argumentacja. :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-02-07, 18:00   

Wracając do tematu:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-02-07, 23:37   

MarcinK napisał/a:
Raz piszesz:

Cytat: Poza tym po to jest świat filmowy żeby owe gady mogły wpierdalać ludzi non stop, a nie 'raz na miesiąc

A zaraz potem:

Cytat: Jest dość realistyczny

Ciekawa argumentacja.

Musisz mieć co najmniej autyzm skoro uznałeś, że to co napisałem w dwóch wyrazach to była 'argumentacja'. Rozumiem, że swoim móżdżkiem ogarniasz tylko gumowe żółwie ze skośnookich krajów, więc wytłumaczę ci w sposób prosty. Realizm filmu nie sprowadza się wyłącznie do tego, czy wąż zje jedną osobę raz na miesiąc, czy 10 dziennie. Są jeszcze inne aspekty, dla mnie nieco istotniejsze. Nie lubię nadmiernego efekciarstwa.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-08, 07:13   

Cytat:
Realizm filmu nie sprowadza się wyłącznie do tego, czy wąż zje jedną osobę raz na miesiąc, czy 10 dziennie. Są jeszcze inne aspekty, dla mnie nieco istotniejsze. Nie lubię nadmiernego efekciarstwa.

Ja również, ale twórcy powinni w jakimś stopniu zważać na fakty biologiczne zwłaszcza gdy kręcą film o prawdziwych zwierzętach.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-08, 21:50   

MarcinK napisał/a:

Ja również, ale twórcy powinni w jakimś stopniu zważać na fakty biologiczne zwłaszcza gdy kręcą film o prawdziwych zwierzętach.

Trzeba przyznać, że w tym względzie mistrzostwem świata jest (bynajmniej nie nudny) pewien film o krokodylu z Australii.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-02-09, 00:36   

Król Zombich napisał/a:
Trzeba przyznać, że w tym względzie mistrzostwem świata jest (bynajmniej nie nudny) pewien film o krokodylu z Australii.

No nie wiem. Ludzie na internetach piszą, że chuj nierealistyczny film :lol: (zakładam, że piszesz o 'Rogue', a nie o 'Black Water') ;)

MarcinK napisał/a:
ale twórcy powinni w jakimś stopniu zważać na fakty biologiczne zwłaszcza gdy kręcą film o prawdziwych zwierzętach.

W pewnym sensie. Ale nie oszukujmy się, to czy wąż zeżre jedną osobę, czy 10 nie jest zbyt istotne. Ten aspekt wpływa na lepszy odbiór filmu, który zazwyczaj jest horrorem. Ten fakt biologiczny nie jest dla mnie żadnym problemem. Większy problem pojawia się, gdy krokodyl dostaje przyspieszenia 100 km/h albo rekin skacze w powietrzu.

Jeżeli przeszkadzają ci takie przekłamania, które mnie w ogóle nie ruszają to chyba powinieneś zostać przy dokumentach albo quasi dokumentach. Horrory są jednak kręcone dla rozrywki. Jakbym miał oglądać film, w którym anakonda wjebała jednego typa, a potem poszła spać na resztę filmu, to dziękuję, wysiadam :lol:

'Rafa' jest w ogóle dość realistycznym filmem bo jest tam zdaje się całe stadko rekinów i mała grupa ludzi, więc problemu 'biologicznego' za bardzo nie ma.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-09, 10:56   

Cytat:
Większy problem pojawia się, gdy krokodyl dostaje przyspieszenia 100 km/h

Może 100 nie ale Krokodyl Australijki potrafi w pewnym sensie galopować.
https://www.youtube.com/watch?v=iwThAki0j7U
:mrgreen:

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-02-09, 11:04   

A niektóre rekiny z rodziny lamnowatych (ostronosy atlantyckie, żarłacze białe) potrafią "skakać w powietrzu" ;-)

Odpowiedz do tematu