..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jurassic Park
Autor Wiadomość
Goro Gondo 
Aligator amerykański
Pułkownik

Wysłany: 2012-04-05, 16:03   Jurassic Park

Jurassic Park - Pierwszy i najlepszy film z serii. To pierwszy film po Terminatorze 2, w którym na taką skalę użyto efektów komputerowych. Według mnie to najlepsze efekty komputerowe jakich kiedykolwiek użyto. No może jeszcze Titanic miał w miarę niezłe. Park Jurajski to przemyślany i mądry film. Nie ma bzdur scenariuszowych, a cała historia jest inteligentnie zaprezentowana. Muzykę komponował John Williams, stworzył jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych sonudtracków filmowych. Cała ścieżka dźwiękowa jest wspaniała i bez niej film nie był by już taki dobry. Mi się kojarzyła z Gwiezdnymi Wojnami, nie ma podobieństw, ale mimo wszystko w tym samym stylu (?) są. Mniejsza o to. Bardzo dobra gra aktorska dopełnia wspaniałości tego filmu. Klimat jest niesamowity, plenery też - piękna wyspa, dżungla lub jakieś magazyny. Akcji nie jest tak dużo jak w sequelach, ale są starannie przygotowane i bardzo realne. Produkcja jest niesamowicie ciekawa i dostarcza dużo emocji i rozrywki. 8/10

Jurassic Park: The Lost World - Pierwsza kontynuacja Parku Jurajskiego nie jest już tak dobra. Zmieniono nieco konwencje - to czysta przygodówka, bez żadnego przesłania, czy większego sensu fabularnego. Ot, grupa naukowców i myśliwych jest uwięziona na wyspie dinozaurów. Zwiększono ilości akcji i powtórzono te z jedynki. Więc mamy atak tym razem dwóch tyranozaurów, które zamiast samochodu osobowego atakują ciężarówkę i zrzucają ją w przepaść (w jedynce było drzewo). W Parku Jurajskim 2 jest już parę bzdetów - kilkunastoletnia dziewczynka ( na siłę wpleciona do fabuły, żeby zastąpić wnuki Hammonda z jedynki) pokonuje w akrobatyczny sposób raptora, a całe ich stado nie może złapać Malcolma. Efekty specjalne mimo, że robią niesamowite wrażenie to według mnie nie są tak doskonałe jak w pierwszym Jurassic Parku. Ale sceny w San Diego to prawdziwa perełka i jedne z najciekawszych scen w historii kina. Muzyka również bardzo dobra, minimalnie ustępuje poprzedniej. Akcji jest masę, cały czas coś się dzieje i jest dynamicznie. Nie da się nudzić. Bardzo przyjemnie się ogląda, mimo paru głupot - 7/10.

Jurassic Park III - Lekki spadek, ale nie jest bardzo źle. Wyraźne nastawienie na zysk i komercję, konwencja bardziej familijna, jak w Jumanji. Mniej brutalności, wyeksponowany wątek rodzinny i wiele bzdur scenariuszowych. Film skrócono w porównaniu do dwóch poprzednich. Krótszy wstęp i od razu przeskok do właściwej akcji. Nawet mam wrażenie, za szybko się wszystko dzieje i nie ma tego budowania klimatu, jak w 1 i 2. Efekty specjalne również gorsze, tu wyraźnie widać, że bestie są komputerowe. Jedynie Spinozaur, wylansowany właśnie przez ten film jest naprawdę solidnie wykonany i może poszczególne zbliżenia raptorów. Akcji jest dużo, ale są przesadzone- velociraptory nie atakują ludzi bo ci dają im jakieś sygnały komorą rezonansową, pterodaktyle, nie zabijają Billego i nawet go bardziej nie ranią. Z kolei telefon satelitarny słychać z dużej odległości z wnętrza Spinozaura. Ten sam telefon ma super baterię, która trzyma szmat czasu. Akorstwo niezłe, ale nie powala. O muzyce mam to samo zdanie. Znów świetne plenery ratują całość. Miło się ogląda, ale trochę naiwnie i głupio. 6/10

http://imageshack.us/phot...djcie0444v.jpg/

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-10-01, 14:16   

:)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-10-01, 15:14   

Strach otwierać, bo jak T-Rex wyjdzie z pudełka to gdzie przed nim spierdolisz?

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2012-10-01, 15:34   

Król Zombich napisał/a:
Strach otwierać, bo jak T-Rex wyjdzie z pudełka to gdzie przed nim spierdolisz?

Znając Ślepego to opcje są dwie:

1. Będzie stał i się gapił jak niedojebana nastolatka z taniego slashera dopóki T-Rex go nie wpierdoli.

2. Weźmie się z T-Rexem za bary niczym Leslie Nielsen z niedźwiedziem w 'Day of the Animals' (Tylko w przeciwieństwie do Nielsena Ślepy ma szansę wygrać)

Jest w sumie jeszcze jedna opcja:

Król Zombich napisał/a:
jak T-Rex wyjdzie z pudełka to gdzie przed nim spierdolisz?

Rozkurwisz go granatem z wydania Rambo.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-10-01, 16:55   

Właśnie postawiłem go obok granata Ramba i na razie ładnie się zachowuje, chyba boi się mocarnej pompy Slaja :lol:

Btw - kolekcja "Jurassic Park":

:)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-10-02, 16:41   

Szkoda, że Hammond nie miał tego wydania Ramba na blu, bo rozwiązałoby to problem zabezpieczeń w Parku ;)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-01-12, 05:32   

Nowy "Park jurajski" na 100% w przyszłym roku w 3D:

http://www.movieweb.com/n...4-release-in-3d

Critters 
Administrator

Wysłany: 2013-01-12, 12:55   

Ehh, tyle już było tego 100% że ja się wstrzymam z entuzjazmem, choć nie ukrywam, że JP w 3D to dla mnie będzie orgia rozkoszy.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-01-12, 18:09   

Universal potwierdził to oficjalnie, dali nawet datę premiery (13 czerwiec 2014), scenariusz piszą Rick Jaffa i Amanda Silver od "Rise of the Planet of the Apes" co w sumie dobrze wróży, bo tamten film bardzo podobał mi się :)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2013-01-13, 16:46   

Niby tak, ale dopóki nie zaczną kręcić, to ja podchodzę sceptycznie bo już od kilku lat było w tym temacie tyle zawirowań, że szkoda gadać. Też już był wyznaczony reżyser Joe Johnston i ostatecznie wszystko i tak się zesrało.

Skoro data premiery jest tak nieodległa, to może doczekamy się jakiś konkretów bo podać datę i powiedzieć, że Spielberg nie wyreżyseruje, to w sumie można zawsze, ciężko to uznać za konkrety. Daty ciągle się przesuwa.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-01-13, 16:58   

No wiadomo, z drugiej strony takim niusem tez robia promocję pierwszemu filmowi, który niedlugo w kinach będzie grany w 3D własnie, ale ja tam jestem dobrej myśli i mam nadzieję, ze coś sie w temacie w końcu ruszy. Ciekawe tylko, czy tym razem pójdą w total CGI, oby nie, bo dla mnie animatronika Winstona to była siła napędowa wcześniejszych filmów.

Nic, na pierwszy "Park jurajski" w 3D to kina i tak idę, nie ma chuja!

Critters 
Administrator

Wysłany: 2013-01-13, 17:18   

No, wiadomo - jeżeli tylko u nas będą grali, to też pójdę i na BD 3D czekam, ale tez troche sie boje jak to będzie wyglądało bo ta konwersja coś kiepsko działa w porównaniu do filmów kręconych w 3D

A tylko jedynke przerobili na 3D, czy są plany całej trylogii? Bo trójka mogłaby wyglądać epicko w 3D

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-01-13, 17:40   

Na razie tylko jedynka, ale tak myślę, że jak się dobrze sprzeda i swoje zarobi, to i resztę przekonwertują ;) Dlatego trzeba do kina walić i oglądać!

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-01-14, 20:08   

Przedwczoraj zapowiedzieli i za rok ma być gotowe? Nie za szybko? Już widzę ten nierobiony scenariusz i w ciul CGI dinozaurów :-/

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2013-01-14, 20:24   

Najważniejszego nie podali :!: Będzie Goldblum, czy go nie będzie :?:

Odpowiedz do tematu