..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POLEGLI NIEPOKONANI
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2011-10-06, 03:01   POLEGLI NIEPOKONANI

Nie jestem fanem zakładania tematów o zgonach i myślałem, że uda się tego uniknąć bo w końcu nie tak często odchodzi z tego filmowego świata ktoś bardzo mi bliski, ale informacja sprzed kilku minut każe mi zweryfikować ten pogląd.

W wieku 75 lat zmarł Charles Napier, jeden z NAJWYBITNIEJSZYCH aktorów wszechczasów(dzisiejszej zjebanej młodzieży najpewniej nie znany - w końcu nie zagrał ani w sadze 'Zmierzch' ani w 'Transformersach').

Bywalcom tego forum tejże osobistośći przedstawiać chyba nie muszę. IMDB klasyfikuje jego dorobek filmowo serialowy na 194 pozycje, choć dla większości z pewnością pozostanie Murdockiem z 'Rambo 2'.

Osobiście jestem załamany jak rzadko kiedy. Lubiłem Stana Winstona, bardzo lubiłem Davida Carradine, ale Charles Napier był zawsze jednym z moich największych aktorskich idoli.

Był pierwszym aktorem z jakim kontaktowałem się w sprawie roli 'Testiego' w 'Night Claws'. Już wtedy był na emeryturze, nie czuł się na siłach by ruszać się poza swoje miasto 'rodzinne', jego stan zdrowia nie był dobry, ale nie spodziewałem się, że dojdzie do takiej tragedii zaledwie kilka miesięcy później.

Usłyszałem wiele fascynujących historii od jego przyjaciół z dawnych lat, zawsze malujących go w dobrym świetle, jako fantastycznego człowieka, który pomimo, że był gwiazdą, nigdy nie gwiazdorzył, zawsze był sympatyczny i bezpośredni.

Łzy cisną się do oczu, był jedną z tych postaci, które miałem nadzieję, że będą żyć 'wiecznie'. Obym nie prędko wrzucal kolejnego newsa w tym temacie.

Żałuję, cholernie żałuję, że nie miałem okazji poznać go osobiście....

http://www.turnto23.com/news/29398707/detail.html - detale.

Zbyszko3cytryny 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-10-06, 07:29   

bardzo dobry aktor!

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-10-06, 08:05   

Otchłań kosmosu (mój ulubiony z nim), Nocny łowca, Środek pajęczyny, Powrót Hulka, Indio 2, Rambo II, Zawzięty glina..kurde, jak wiele filmów z Charlesem Napierem mam w pamięci..on zawsze w tej pamięci pozostanie.

Tak charakterystyczny i zarazem tak dobry aktor. Wydawał mi się przesympatycznym, skromnym gościem i jak widzę rzeczywiście taki był. Dwa dni temu oglądałem z nim film..na pewno jeszcze nie jeden obejrzę. Wielka szkoda.

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-10-06, 14:11   

Szkoda. Charakterystyczny aktor. Rambo 2, Blues Brothers bez Napiera to by było nie to samo.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2011-10-06, 21:35   

Niedawno widziałem go w Star Treku TOSie, gdzie grał ... kosmicznego hipisa, rola raczej odległa od jego zwyczajnego wizerunku ekranowego, aż musiałem popatrzyć na imdb co to za znajoma twarz.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-10-07, 10:22   

Napisali dziś na onecie.

http://film.onet.pl/wiado...,wiadomosc.html

Oczywiście pomylili Rambo z Rambo II i w ogóle niezbyt rzetelne info, ale już przemilczę..

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-10-07, 13:32   

Na imdb wolą pisać o cieście Kim Kardashian i 100 newsów kto kolejny uroni łezkę o założycielu Apple. Kurwa newsy o Apple na stronie poświęconej stricte filmowi...

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-10-07, 13:51   

No ja paradoksalnie właśnie stamtąd dowiedziałem się o śmierci Jobsa, bo czytałem wpisy ludzi o Charlesie. Na imdb Kardashian i Apple a na filmwebie gry komputerowe..burdel..

Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2011-10-07, 17:01   

Ja do hołdu dla mr Napiera dodam jeszcze "Milczenie owiec" i "Body Count" - generalnie zawsze jak widziałem jego nazwisko w obsadzie, to pojawiało się odczucie: Jest Charles, będzie dobrze, chociaż jeden plus na początek ;-) .

A dziś, w ramach hołdu, wypadałoby sprawdzić "Frogtown II"...

kinoman2 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2011-10-07, 19:21   

kurde,a mam kilka filmów w kolejce do obejrzenia z nim
wielka szkoda...

aktor,który bardzo dużo grał,poprostu była to jego praca,stworzył kilka niezapomnianych ról
ostatnio podziwiałem go w Pięść sprawiedliwości gdzie zagrał skorumpowanego gliniarza,

w końcu wg.FW:

obejrzałeś: 35 tytułów
chcesz obejrzeć: 24 tytułów

nie jestem pewien,ale to chyba jego jedyna główna rola:
http://www.filmweb.pl/film/Nocny+łowca-1987-130482

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-10-07, 20:12   

kinoman2 napisał/a:
to chyba jego jedyna główna rola:
http://www.filmweb.pl/film/Nocny+łowca-1987-130482

Na pewno nie. Chociażby Otchłań kosmosu to także główna rola Charlesa Napiera.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-10-07, 20:19   

Głównych ról miał więcej, ale najlepiej sprawdzał się grając drugoplanowe postacie.
Świetną kreację stworzył w 'Hit List' Lustiga gdzie zagrał umierającego na raka agenta FBI, który przed śmiercią, za wszelką cenę chciał przyskrzynić szefa Włoskiej mafii.

Wreszcie jest notka na imdb, choć oczywiscie napisali Rambo a nie Rambo 2.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-10-08, 23:14   

Kolejna strata w przeciągu zaledwie 48 godzin. Zmarł David Hess - aktor, któremu pod względem popularności, czy CV daleko było do Napiera, ale wśród miłośników grozy cieszył się ogromną popularnością.

Bardzo przykry news - Hessa wprawdzie nie wielbiłem, ale jego kreacje psychopatycznych bandziorów i ogółem różnej maści skurwysynów zawsze będę pamiętał. Takich ludzi łatwo się nie zapomina.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-12-03, 10:36   

Kolejna tragedia. Na raka płuc zmarł wczoraj Bill McKinney - znany chociażby z 'Deliverance' Boormana, gdzie kazał Nedowi Beatty 'kwiczeć jak świnia'. McKinney grał też w jedynce Rambo, kilku filmach z Eastwoodem i pierdylionie innych filmów.

Przez ostatnie lata raczej w b klasie, ale nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu.
Jedną z ostatnich ról zagrał w '2001 Maniacs' Sullivana.

http://www.imdb.com/name/nm0571853/ :cry:

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-12-03, 20:35   

Cholera, szkoda chłopa..będę musiał sobie przypomnieć Uwolnienie.. Obyśmy nieprędko musieli coś pisać w tym temacie, już kur.. wystarczy.

..a mi wciąż szkoda Napiera, ilekroć go widzę na ekranie to tak jakoś dziwnie. Ech..

Odpowiedz do tematu