..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Guyver: Dark Hero
Autor Wiadomość
MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-02-01, 18:12   Guyver: Dark Hero

Sean Barker is mentally tortured by his transformation into the Guyver and does not know what to do with his power. He is drawn to an archaeological dig in Utah that turns out to be funded by Cronos. While there, they discover an alien ship where Sean learns about the history of humanity and the purpose of the Guyver.

Steve Wang (znany głównie jako twórca masek do takich filmów jak Predator 2) postanowił nakręcić w 1991 roku film "Guyver" jednak wytwórnia nie zgadzała się z reżyserem i żądała nakręcenia filmu dla dzieci, jak mus tomus. Cztery lata później Wang mógł w końcu nakręcić Guyvera po swojemu i tak powstał Guyver: Dark Hero według mnie jeden z najlepszych super-hero movie ever!
Film jest świetny niemal w każdym calu,mroczny klimat, gumowe potwory, tryskająca krew, walki w stylu Kung-Fu (można odnieść wrażenie że finałowe stracie było inspiracją dla twórców Matrixa), trochę teorii Däniken'a na temat gwiezdnych przodków (ale pokazane lepiej i z większym sensem niż w Prometeuszu), świetna muzyka.
A minusy? Chyba tylko drętwe aktorstwo.
Film miał niecały milion budżetu a prezentuje się (przynajmniej dla mnie) lepiej niż obecne wielomilionowe Iron Many.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2013-02-03, 13:53   

Przyznam, że Mutroniki, czyli pierwszej części, do dziś jakoś nie chciało mi się obejrzeć, jednak Guyvera mam i czasem do niego wracam, dorwana za małolata kaseta z IMP, niezłe dialogi, które czytał Janusz Kozioł, dobra fabułą i dość brutalna a przynajmniej całkiem mroczna akcja..doobrze się to oglądało. I ogląda nadal.

Odpowiedz do tematu