..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rise of the Planet of the Apes - Rupert Wyatt - 2011
Autor Wiadomość
eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-06-23, 12:00   

Za dużo tła a za mało akcji na tym plakacie. Ja zdecydowanie zapełniłbym tą czerń i błękit choć miejscami czym innym, jakimiś scenkami..no ale plakat musiałby zrobić ktoś od okładek kaset video, to by było najlepiej :-P

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-07-23, 14:47   

http://www.fandango.com/m...5719/2064325797

W końcu jakiś murzyn powiedzial słowa prawdy!

Cytat:
Help me! I'm a monkey!

:lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-08-04, 00:42   

Krótki ale całkiem ciekawy filmik o efektach - http://www.youtube.com/watch?v=ikdeGkeg8Gg

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2011-08-04, 01:03   

W Polszy już walą trailery w tv. Wygląda to bardzo niedobrze.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2011-08-04, 08:34   

Zastanawiam się, czy obejrzeć to z ciekawości i później narzekać, że gówno, czy nie oglądać, bo gówno :lol: Mówta co chceta, z takim CGI i bez Charltona Hestona to ja pierniczę!

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-11-08, 20:15   

CGI zajebiste - oczywiście nic nie przebije super charakteryzacji takich miszczów jak choćby Rick Baker, ale kurna, tutaj po kilku chwilach zapomina się, ze małpki są CGI a zaczyna sie je oglądac jak normalnych aktorów. Trochę w tym zasługi "ludzkiej" mimiki twarzy Sizara (zajebisty Serkis), ale i tak wszystkie efekty dają w ryj az miło - oskar gwarantowany. A sam film też bardzo dobry i co najważniejsze, niegłupi. Fabuła bez większych dziur, wszystko ładnie poukładane (momentami może aż za ładnie i od linijki), do tego zupełnie inaczej to wszystko wyglada niż na trailerach - nie ma atakow małp na masowa skalę, ale więcej pisał nie będę bo trza by przyspoilerować ;) Trochę słabuja ludzcy bohaterowie (nijaki Franco i jego dziewczyna, za to wymiótł jak zwykle Lithgow), ale cały show kradną małpy - Sizar, jego kumpel goryl, orangutan czy szympans-pojeb. Ja ze swojej strony polecam, zakup na Blu obowiązkowy.

Ekipa remontowa

5/6

Edit: Jestem po drugim seansie, ocenka jednak minimalnie idzie w górę, bo to bezdyskusyjnie najlepszy blockbuster tego roku, jesli nie kilku ostatnich lat. Świetny film. Najlepsza scena roku? "No!" ;)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-07-21, 15:29   

Pierwsza fota z "Dawn of the Apes":

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-12-17, 05:16   

http://www.youtube.com/watch?v=R9COWATqTp0

18 grudnia mają dać zwiastun sequela.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-04-09, 18:48   

Nowe foty dali:

Więcej tu - http://www.joblo.com/horr...ng-jason-clarke

Critters 
Administrator

Wysłany: 2014-04-09, 20:49   

CGI shotgun? :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-07-18, 23:28   

Żem był dzis widział i serio, jestem zachwycony, bo filmik jest o dziwo nawet lepszy niz jedynka, która jak dla mnie była świetna. Show kradnie zdecydowanie Koba - takiego "złego" dawno w żadnym filmie nie widziałem, szok tym większy, ze to CGI małpa :lol: Już w pierwszej części w scenach, w których sie pojawiał mocno dawał radę, ale tutaj kradnie praktycznie cały obrazek - wspaniały psychol.

Ogólnie jeśli chodzi o efekty i tego typu rzeczy, to kopara na ziemi - tylko CGI niedźwiedź w sumie średnio się udał, cała reszta, w tym większość małp (Maurice!) kapitalne, momentami jak żywe zwierzęta. Jeśli do czegoś używać CGI, to właśnie do takich filmów i w ten sposób - świetna sprawa.

Ludzie są gdzies tam z boku i w sumie dobrze, bo choć to film o nas tak naprawdę, to główne role grają tu małpy, a bohaterowie ludzcy są bo tego wymagała fabuła i tyle.

Aha - muza kapitalna! Kurwa, aż sobie jedynkę zapuszczę, tak się dobrze bawiłem. Polecam jakby ktoś miał chęć uderzyć do kina a raczej nie jest przekonany, bo lepszego blockbustera z Holly w tym roku raczej już nie będzie. Jak ktoś ma wydawać grube bańki na tego typu filmy, to niech one właśnie wyglądają jak nowe małpy.

Mocne w ciul 9/10 z szansą na coś więcej po kolejnych seansach, bo kilka scen już teraz jest dla mnie, rzekłbym, hmmm, no kurwa, kultowych w sumie.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2014-07-19, 12:28   

Idę w poniedziałek! Obym miał równie dobre wrażenia :)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-07-19, 13:48   

A ja cały czas jestem zdziwiony, jak dobry film im wyszedł. No bo kurwa, za pierwszym razem wiadomo, fartem im się udało, tym bardziej, że nikt nie miał wiekszych oczekiwań - tutaj zupełnie odwrotnie, do tego te roszady na reżyserskim stołku. Na szczęście ludzie odpowiedzialni wg mnie za sukces jedynki (scenarzyści) zostali ci sami i napisali kolejną trzymającą się kupy, cholernie emocjonującą historię.

Ludzie zepchnięto jeszcze bardziej na boczny tor, co też było super decyzją, biorąc pod uwagę to, że można było dzięki temu rozwinąć świetne postaci małp - Koba w końcu dostał tyle czasu ekranowego ile trzeba, i dla mnie to jako psychol niszczy takiego Jokera od Ledgera w pył. A mówię, to CGI małpa :lol:

Do tego klimat filmu jakby mroczniejszy, las zmienił się na deszczowy a słońca tyle co w lato w Szkocji :lol: Fajne post-apo widoczki, "małpowanie" scen z jedynki do wyłapania dla fanów też super, no i animacja małp poszła w chuj sporo do przodu - owszem, zdarzają się pojedyncze zonki, ale wszystkie główne CGI bohatery jak żywe.

Wszystko pokazane po bożemu, bez sieczki montażowej, Reeves daje sie widzowi "napatrzeć" na filmowy świat, nawet 3D w tym przypadku fajnie się sprawdza (bo na takiej wersji byłem w kinie). No kurwa, a kilka scen (Koba na tle ognia migami gadający do syna Cezara i inne) dla mnie kult i ogólnie koko koko.

Świetny film.

Btw - recka jakby kogoś interesowało - http://animalattack.pl/re...ja-planety-map/ ;)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2014-07-19, 16:53   

Slepy napisał/a:
i dla mnie to jako psychol niszczy takiego Jokera od Ledgera w pył.

Też mi osiągnięcie :lol:

BTW - Ewolucja Planety Małp < Rogue :-)

Kurwa, że aż reckę napisałeś po pierdylionie lat to musiał być naprawdę dobry film. Nawet nowa 'Godzilla' cię do recki nie skłoniła :lol:

A jest jakieś powiązanie z częścią pierwszą? Bo nie oglądałem i nie wiem, czy nie wdupię pewnych wątków. Czy może jest to kompletnie niepowiązany film?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-07-19, 17:07   

Critters napisał/a:
Też mi osiągnięcie

Ano, ale ludki tak sie tym Jokerem pałują, że żal było nie wspomnieć i nie wbić kolejnej szpili :lol:

Critters napisał/a:
BTW - Ewolucja Planety Małp < Rogue

Każdy film (no, może oprócz "Jaws") < Rogue ;)

Critters napisał/a:
A jest jakieś powiązanie z częścią pierwszą? Bo nie oglądałem i nie wiem, czy nie wdupię pewnych wątków. Czy może jest to kompletnie niepowiązany film?

Jest powiązanie, bo to w prostej linii kontynuacja tamtej historii - lepiej obejrzeć wcześniej jedynkę, poznać postaci małp itd., bo w dwójce bez tej "podbudowy" może uciec kilka kapitalnych motywów i scen.

Critters napisał/a:
Nawet nowa 'Godzilla' cię do recki nie skłoniła

Kurwa, bo mnie się ta nowa "Planeta małp" bardziej podobała, chociaż szczerze przyznam, że sam nie wierzę w to co piszę i się tego kompletnie nie spodziewałem :lol: Ogólnie to raczej nic nie wskazywało, że wyjdzie to aż tak dobrze.

Odpowiedz do tematu