..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Night Claws
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2010-12-20, 16:27   Night Claws

Miło mi poinformować iż trwają prace nad moim autorskim projektem, który narodził się w mej głowie jeszcze za dzieciaka i przez lata nabierał kształtów wciąż pozostając w sferze marzeń.

Po upływie ponad roku kombinowania 'co i jak', kompletowaniem pomysłu i środków, dziś poprzez nasze zacne forum chciałbym poinformować iż nadchodzi kolejny, ale miejmy nadzieję znacznie lepszy od obecnie produkowanych niskobudżetowych monster movies zatytułowany 'Night Claws'.

W ogromnym skrócie fabuła przedstawia się następująco:

'Niewielkim amerykańskim miasteczkiem szykującym się do corocznych obchodów 'święta dyni' wstrząsa brutalny mord dokonany na dwójce nastolatków. Naciskany przez jednego z zarządców miasta oraz poszukującą naukowego odkrycia panią profesor, szeryf Joe Kelly musi zmierzyć się z najtrudniejszym dotychczasowym zadaniem w swej karierze zanim padną kolejne trupy. Wszystkie ślady wskazują na to, że sprawcą masakry może być legendarna kryptyda 'Sasquatch', ale zamieszkująca leśne ostępy bestia nie jest jedynym zagrożeniem...'

Film ma być hołdem dla niskobudżetowych horrorów lat 70tych i 80tych i łączyć w sobie obraz typu 'creature feature' (lub jak kto woli Monster movie) z survivalem akcji rodem z 'Deadly Prey'. Na życie bohaterów czyhać będzie nie tylko kreatura, ale również były dowódca sił specjalnych, który nie cofnie się przed niczym by na zlecenie prywatnego kolekcjonera, schwytać potwora.

Scenariusz na podstawie mojego 'storyline' i wszelakich pomysłów stworzył dla mnie David A. Prior. David również wyreżyseruje 'Night Claws'

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na marzec 2011 roku.

Pragnę również tutaj OFICJALNIE podziękować mojemu serdecznemu kumplowi Slepemu za żmudną pracę jaką poświęcił nad szkicami designu bestii.

Wszelkie komentarze oczywiście bardzo mile widziane, ciężko mi opisać jak cholernie cieszę się, że udało pokonać się najważniejsze przeszkody(choć cała góra jeszcze przed nami) i doprowadzić do konkretów.

Ten temat jest jedynym miejscem, gdzie będę informował o postępach nad projektem. Dlatego też pozwalam sobie na przyklejenie go.

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-20, 17:55   

wow, nice. szczerze życzę zeby film sie udal i byl faktycznie dobry:)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-12-23, 16:16   

O Snejki coś napisał na serio od czasu MeyersaEvila! Dzięki ;)

Ale, że kinson nie jebnął komentarza i do tego fotki, to jestem kurwa rozczarowany :lol:

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2010-12-23, 22:35   

Critters napisał/a:
Ale, że kinson nie jebnął komentarza i do tego fotki, to jestem kurwa rozczarowany :lol:

No niestety moje postanowienie adwentowe to było właśnie ograniczenie postów jednozdaniowych z fotami.

Jeśli chodzi o film to oczywiście ściskam kciuki żeby kopał tyłki i nie brał jeńców :!:

Gustave 
Aligator amerykański
PAWSON

Wysłany: 2010-12-24, 07:03   

Brawo - Wyrabisty pomysl !
Zycze wytrwalosci przy takim projekcje, bo to raczej dlugotrwale zajecje, lecz wierze ze Ci sie uda. Od czasu do czasu trzeba improwizowac ale to nie powinno byc przeszkoda nie do przejscia. Jestem bardzo ciekawy jak to wypadnie.
A storyline to pierwsza klasa :-D

Pozdrawiam
GUSTAVE, a killer-crocodile with a lengh of 6.7 metres and weighing around 1.3 tons. He's a notorious man-eater who killed as many as 300 people. Gustave has even killed and eaten an adult hippopotamus. One bullet in the head, and three on his right side couldn't stop this monster. It's the Jason Voorhees under the crocodiles !

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-12-24, 13:30   

Mapinguari napisał/a:
No niestety moje postanowienie adwentowe to było właśnie ograniczenie postów jednozdaniowych z fotami.

A nie daj Buk! Twoje jednozdaniowe posty mówią więcej niż eseje wiele ludzi!

Gustave napisał/a:
Od czasu do czasu trzeba improwizowac ale to nie powinno byc przeszkoda nie do przejscia.

Jak to improwizować? ;)

Uda się, jakby się miało nie udać, nie pisałbym wogóle o tym. Zanim za wszystko się zabrałem zrobiłem poważny 'rachunek sumienia', rozważyłem wszelkie za i przeciw i konsultowałem z kilkoma osobami. Może nie ma wielu konkretów w pierwszym poście, ale dużo rzeczy jest już załatwionych. Najważniejsze, że jest scenariusz po kilku poprawkach, taki jakim go sobie wymarzyłem i reżyser, na którym mi zależało. Dokumenty z obu stron już podpisane, także pozostaje dobrze albo źle życzyć ;)

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-27, 14:49   

Mam takie pytanie. Otóż jakimi metodami masz zamiar przedstawić potwora? Czy użyjesz Animacji Po-klatkowej czy kostiumu?

http://www.youtube.com/watch?v=6JEjphnKacU
http://www.kmf.org.pl/fx/analizy.html
Na tych stronach możesz znaleźć wiele inspiracji co do efektów specjalnych :-)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-12-27, 16:09   

MarcinK napisał/a:
Czy użyjesz Animacji Po-klatkowej czy kostiumu?

Kostium+charakteryzacja lateksowa. Był nacisk na cgi bo byłoby tańsze i zajęłoby mniej czasu niż sześciogodzinna charakteryzacja każdego dnia, ale nie wyobrażam sobie kreatury pod postacią cgi.

MarcinK napisał/a:
Na tych stronach możesz znaleźć wiele inspiracji co do efektów specjalnych

Dzięki, ale efektów specjalnych jako takich raczej w filmie nie mamy a charakeryzacją i kostiumem zajmie się profesjonalny twórca f/x działający w branży na codzień.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-27, 16:43   

Cytat:
Kostium+charakteryzacja lateksowa

Nie lepiej zamiast tej sześciogodzinnej charakteryzacji, zainwestować w maskę jak w planecie małp?

Cytat:
Był nacisk na cgi bo byłoby tańsze i zajęłoby mniej czasu niż sześciogodzinna charakteryzacja każdego dnia, ale nie wyobrażam sobie kreatury pod postacią cgi.

W CGI mogło by się udać gdybyś miał profesjonalną ekipę i gdyby był to film pełnometrażowy (patrz małpy w Jumanji), chyba że byś zrobił animację typu Negandon a tak to tylko kostium.

major
Aligator amerykański

Wysłany: 2010-12-27, 16:48   

Szczerze to z początku nie wiedziałem czy to nie jakiś przedświąteczny fake, żeby odwrócić uwagę od panującej manii na zakupy, ale zaczynam się przekonywać, że to chyba na poważnie, więc będę miał kilka pytań.

1. David A. Prior to ten sam co odpowiedzialny za Zombie Wars?
2. Obsada anglojęzyczna?
3. Planowane wydanie DVD?;)
4. Można zobaczyć szkic autorstwa Slepego?
5. Ile planowo potrwają zdjęcia ?

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-12-27, 17:19   

MarcinK napisał/a:
Nie lepiej zamiast tej sześciogodzinnej charakteryzacji, zainwestować w maskę jak w planecie małp?

Nie bo zależy mi na tym żeby kreatura wyglądała w miarę poważnie(dlatego też ukazywanie jej w całości na ekranie będzie ograniczone), nie chce komedii. To film niskobudżetowy, charakteryzacja + maska będzie. Planeta Małp to film za gigantyczne pieniądze. Wierz mi, rozważyliśmy wszystkie warianty, tak będzie najtaniej i najkorzystniej.

MarcinK napisał/a:
CGI mogło by się udać gdybyś miał profesjonalną ekipę i gdyby był to film pełnometrażowy (patrz małpy w Jumanji), chyba że byś zrobił animację typu Negandon a tak to tylko kostium.

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Film będzie w pełni profesjonalny i pełnometrażowy (ok 90min). Nigdy nie interesowała mnie amatorka. Oczywiście film jest niskobudżetowy a kostiumy i te sprawy koszują majatek, wiec trzeba dobierać to co najkorzystniejsze i wybrałem tak by było zgodnie z duchem lat 80tych.

CGI byłoby profesjonalne, widziałem zresztą efekty pracy ludzi, którzy mieli się tym zajmować, ale ja zwyczajnie nie czuje 'cgi'. Nie chciałem kolejnego potworka rodem z produkcji Syfy Channel.

major napisał/a:
Szczerze to z początku nie wiedziałem czy to nie jakiś przedświąteczny fake, żeby odwrócić uwagę od panującej manii na zakupy, ale zaczynam się przekonywać, że to chyba na poważnie, więc będę miał kilka pytań.

Żaden fake, w pełni na poważnie. Akurat w świątecznym okresie miałem już dopiętę sporo rzeczy i kluczowe sprawy, bez których film nie mógłby wogóle powstać, więc w takim akurat terminie dałem znać. Nie lubię pisać o czymś, gdy nie mam żadnych konkretów bo jak wiadomo życie polega na tym, że często coś się musi zesrać :lol:

major napisał/a:
1. David A. Prior to ten sam co odpowiedzialny za Zombie Wars?

Tak. I za przeszło 30 innych filmów.

major napisał/a:
Obsada anglojęzyczna?

Oczywiście. Film kręcony w Stanach(Alabama)

major napisał/a:
Planowane wydanie DVD?;)

Nie byłbym powazny mówiąc o jakimkolwiek wydaniu dvd, gdy nie ma gotowego filmu. Przy pomyślnych wiatrach film będzie gotowy pod koniec roku(gotowy, nie oznacza wydany na dvd, ale gotowy do dystrybucji)

major napisał/a:
Można zobaczyć szkic autorstwa Slepego?

Póki co nie. Jeszcze nie wiem, czy projekty Slepego zostaną użyte. Pierwszy został odrzucony, gdyż prezentował się zbyt, jak ja to ujmuję 'Buechlerowo' czyli słodko. Mnie akurat to bardzo pasowało, ale po dłuższej dyskusji doszliśmy do wniosku, że jak film ma być na serio, to nie możemy sobie pozwolić żeby potworek rozbawiał widza swym wyglądem. Ślepy obiecał dalsze szkice a ja przekażę je Davidowi i będę nalegał aby poszło to w tym kierunku. Rozważę też autorski projekt naszego speca od f/x, który jest bardzo podekscytowany mozliwością stworzenia Sasquatcha, więc z pewnością będzie chciał zaprezentować coś oryginalnego.

major napisał/a:
Ile planowo potrwają zdjęcia ?

Planowo trzy tygodnie, może przedłużyć się do miesiąca.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-27, 19:58   

Cytat:
Nie bo zależy mi na tym żeby kreatura wyglądała w miarę poważnie

Tak ale np. w King Kong Kontra Godzilla czy King Kong z 1976 wykorzystano gumowe maski, a takie maski są dość tanie (można nawet kupić taką w sklepie i trochę zmodyfikować) więc to lepsze rozwiązanie niż charakteryzacja. Jednak w Pojedynku Potworów (War Of The Gargantuas) wykorzystano chyba charakteryzację i wyszło dobrze.

Cytat:
Film będzie w pełni profesjonalny i pełnometrażowy (ok 90min).

Tak ale chyba nie dysponujesz ekipą na miarę choćby tej co pracowała przy Pseudo Godzilli Emmericha.

Cytat:
Nie chciałem kolejnego potworka rodem z produkcji Syfy Channel.

No właśnie, gdybyś zrobił przy niskim budżecie CGI to by wyszła Planeta Drapieżców albo gorzej.

I jeszcze dam ci dwa Rysunki na których mógłbyś wzorować potwora (osobiście podoba mi się sanda)
I jeszcze jedna rada dla ciebie. Wzoruj się na produkcjach japońskich a nie USA w w tedy film wyjdzie zacnie. Czyli np. żeby broń przeciw potworowi wymyślił młody uczony itp.

Mam nadzieję że moje rady będą przydatne.

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-27, 21:59   

Nie słuchaj go, uciekaj Critters od japońszczyzny (choć i tak wiem, że nawet po pijaku nie przyszłoby Ci to do głowy :mrgreen: ).

Charakteryzacja lateksowa to najlepszy wybór, a wszelkie CGI w filmie zabija klimat więc je jebać.

Trzymam kciuki, bo może wyjść coś dobrego. Mam nadzieję, że będą gołe cycki.

Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy wal jak w dym!

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-28, 08:54   

Cytat:
uciekaj Critters od japońszczyzny

Czemu?
Przecież Japończycy są najlepsi w kwestii robienia kostiumów potworów.

I jeszcze kilka rad:
Postaraj się żeby przez cały film nie leciał ten sam utwór.
Napisałeś że chcesz żeby było poważnie, jeśli tak to:
1.Przedstawiaj potwora głównie w nocy, w tedy nie będzie widać niedoskonałości kostiumu.
2.
Cytat:
Mam nadzieję, że będą gołe cycki.
i nie rób tego, za nic bo wyjdzie denna komedia w stylu American Pie.

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-12-28, 09:37   

Marcin, Critt doskonale wie jak powinien wygladac horror, nie musisz takich oczywistości doradzac;)

a cycki musza byc, inaczej nie obejrze i wystawie 3/10

Odpowiedz do tematu