..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Troll Hunter - Andre Ovredal - 2010
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-09-15, 18:29   The Troll Hunter - Andre Ovredal - 2010

Fabuła:

Norwescy studenci odkrywają, że Rząd ich kraju tuszuje fakt występowania w północnej części Norwegii - uwaga, uwaga... - troli! Oczywiście zabierają ze sobą kamerkę i jadą ku przygodzie uwieczniając całość tak, żebyśmy sobie mogli to potem obejrzeć. Fajnie.

Tizerek:

The Troll Hunter

Dwa krótkie klipy, na których widać trolle:

#1 / #2

I na koniec obrazek:

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2010-09-15, 21:04   

trole są gumowe? Bo nie chciało mi sie ogladac dodatków. Kurwa Trolle powinny byc małe a nie jak w LOTRZE

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-09-29, 13:27   

Pełny zwiastun

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-11-19, 05:36   

Plakat:

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-11-19, 08:58   

Norwegowie kręcą Cloverfielda tylko, że z trollami :lol:

Rozumiem jeszcze jakby to camp był, ale oni zamierzają to nakręcić na poważnie :-?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-02-08, 16:23   

Spoko filmik, ale raczej bez rewelacji. Formuła jaką przyjęli twórcy momentami nie sprawdza się do końca, wkrada się nuda, a i wizerunek filmowych trolli (które wyglądają jak wyjete z jakiejś kreskówki) trochę gryzie się z mega poważna konwencją filmu i wyjaśnień pana łowcy trolli, ze to ssaki są i w ogóle inne takie pseudonaukowe pierdy. Chcieli nam twórcy pokazac trochę inne podejście do norweskich legend, bardziej realistyczne, ze trolle to zwykłe zwierzęta, ale po co w takim razie w filmie patent, ze troll wyczuwa jak ktoś jest chrześcijaninem? Tego do końca nie czaje i ogólnie średno to pasowało do filmiku. CGI trolli jest cała masa, od dużych po ogromne, wielkości samego Kin Kona 10/10, ba, są nawet wieksze :lol: Efekty jak na zapewne skromny budżet niezłe, oprócz CGI trolii są kukiełkowe misie udające martwe niedźwiedzie, technicznie całość wypada dość fajnie. Klimacik jakiś tam jest, ogląda się w miarę przyjemnie, pierwsze spotkanie z leśnym trollem trzyma w napięciu, końcowa akcyjka z mega kurwio wielkim trollem górskim też fajna, a najlepsza akcyjka na moście. Podsumowując - film niezły, na pewno lepszy niż nudny kluch o wiedźmie z Blair a w dosyć podobnym klimacie. Aha, jest sporo nawiązań do "Jurassic Park", zdaje się, że twórcy bardzo cenią filmik Spielberga, bo kilka momentów zdecydowanie na to wskazuje.

jahbimba 
Aligator amerykański
wielki nieobecny

Wysłany: 2011-02-08, 23:29   

no właśnie czemu trole nie lubią Jezusa? przecież

:-(

wychodzi na to że trole to muzułmanie bo muzułmanki nie ruszają a Jezusa nie lubią :->

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2011-05-13, 23:57   

obejrzałem dziś, film klawy całkiem, konwencja filmu wyglada na bezbudzetową a fajne efekty były! 8-) szczegolnie troll pod koniec filmu, jednak i tak najlepszy pierwszy troll i pozniej trolle z jaskini, duzo komputerowych efektow było, wlasciwie to chyba same, zabrakło gumy ale i tak git 7/10

Cement55 
Aligator amerykański

Wysłany: 2011-07-01, 01:41   

Film Ovredala to kolejna niezła norweska produkcja. Jest klimat, wykonane za pomocą CGI trolle prezentują się przyzwoicie (w kilku scenach widzimy je przez noktowizor, co tuszuje ich cyfrowe wykonanie - jakkolwiek nawet w ostatnim starciu z gigantem poziom CGI jest do przyjęcia), nienajgorsze jest też aktorstwo (fajna rola Otto Jespersena jako pogromcy trolli). Spore wrażenie robi pierwsze wejście trolla - cóż, niekoniecznie czegoś takiego się spodziewałem ;-) , na plus również elementy humorystyczne. Na kolana film może nie rzuca, ale rozrywka była przednia.
7/10

X-Tech
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-04, 16:19   

Kluseczka parodująca BWP z za małą ilością pomysłów, żeby mogła przestraszyć.
Z czasem jak ktoś napisał wkradła sie nuda a film się zrobił schematyczny na zasadzie jeżdżenia od polowania do polowania. Film ma w sobie sporo żartów, ale zabrakło pomysłów na grozę. Ten film dosłownie parodiuje BWP. Niektóre momenty są aż oczywiste jako parodia BWP.

To pseudo dokument przyrodniczy o Trollach. Horrorem to raczej nie było, bo grozy film nie zbudował w ogóle. Chcieli podratować braki w pomysłach na grozę żarcikami, albo zwyczajnie w świecie film miał nie być straszny tylko parodiować BWP.

Końcowa akcja z trollem fajna. Pierwsze starcie z trollem mogło być dużo lepiej zapowiedziane zbudowane. Brak psychologicznego straszenia i brak jakiejkolwiek fabuły. E tam...Do filmu wrócę, ale film jest w moim odczuciu źle zrobiony jako horror, a przez to fana grozy takiego jak ja może nudzić. Wyobraźcie sobie polowanie na nieznane wam zwierze - ciekawi was sam fakt polowania i jego tryb życia, ale nic po za tym i z całą pewnością nie nazwiecie tego horrorem. Takim filmem jest TH polowaniem na fikcyjnego zwierza..

.eee tamm....

Jako komedyjka s-f paradokument ujdzie....ale nie liczcie że coś was tu zaskoczy. Może ostatnia akcja z trollami i na moście najwyżej.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-07-04, 16:30   

O 'Rambo' też napiszesz, że chujowe bo nie wywołał grozy? Co trzeba mieć w głowie żeby zarzucać nie - horrorom, że nie są horrorami?

X-Tech
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-04, 16:34   

Scena w jaskini, nocna scena spotkania z 1szym trollem akurat mają coś z horroru.
W filmie były motywy fantasy i horroru, a całość wzorowana na horrorze BWP.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-07-04, 16:38   

Błądzisz. To co Ty sobie założyłeś nie ma nic do rzeczy. Ten film nigdy nie miał być horrorem i nim nie jest. LOTR też mial podobne sceny a nikt go jakos jako horror nie klasyfikuje mimo ze bylo i napiecie i groza i potwory.

Nawet tutaj znajduje sie w stosownym dziale - scifi/Fantasy bo tak trzeba ten film klasyfikować, takim powstal...

X-Tech
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-04, 16:41   

Ja sam napisałem, że to paradokument o polowaniu na zwierzęta, więc do s-f bardziej pasuje zdecydowanie, ale mimo to parodiuje BWP, KTÓRE horrorem jest. Były sceny grozy niskiego lotu. Ogólnie film przyrodniczy o fikcyjnych zwierzakach.

Teraz pytanie czy gdyby ten sam motyw poprowadzić i zmienić stwora na zombie to czy byłby to film s-f czy horror z samego tylko faktu, że zombie powstały jako element horroru mielibyśmy uznać ten film za horror, a z samego faktu, że trolle pochodzą od fantasy mamy nazywać film fantasy/s-f ? Paranormalne jest tu samo wyczuwanie chrześcijan przez trolle i nie wychodzi z s-f. :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-07-04, 16:52   

Nie chodzi o rodzaj potwora, ale konwencje w jakiej film jest osadzony. Jak ogladasz 'Troll Hunter', to widzisz od poczatku do konca, że to nie jest horror a co ma do tego BWP? To, ze cos jest w formie paradokumentu, nie znaczy, ze sciaga z BWP. BWP nie bylo pierwszym horrorem w formie paradokumentu a dodatkowo jak sam napisales TH parodiuje BWP. Parodia i horror, to dwie rózne rzeczy. Jak ogladasz 'Straszny Film', to tez masz wrazenie, ze to horror dlatego, ze doslownie parodiuje 'Krzyk'?

TH horrorem nigdy nie mial byc i widac to, gdy sie go ogląda. Nie ma nic bardziej krzywdzacego dla filmu niz nieuzasadniona klasyfikacja gatunkowa.

Odpowiedz do tematu