..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Katastrofa w Smoleńsku
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2010-04-11, 14:44   Katastrofa w Smoleńsku

Z racji iż doszło do takiej a nie innej sytuacji, shout nie jest najlepszym miejscem żeby wymieniać poglądy,dlatego zapraszam wszystkich do wymiany takowych.

Dotknęło was to do żywego, spłyneło po was, czy może się cieszycie?

Ja osobiście opowiadam się raczej za drugą opcją z domieszką pierwszej. Nie będę hipokrytą i nie napiszę, że zawsze życzyłem wielu z tych osób dobrze. Kaczyńskiego nie znoszę, nie tylko za jego prezydenturę w kraju, także w Warszawie, ministrem sprawiedliwości też najlepszym nie był. Na temat jego żony żal mi się nawet wypowiadać, podobnie z panem Gosiewskim, Putrą, Dolniakiem, Stasiakiem etc etc.

Tak po ludzku szkoda, że zginęło bardzo wiele osób, praktycznie całe dowództwo wojsk, część rodzin ofiar z Katynia, księża, funkcjonariusze BOR'U, piloci i obsługa no i chyba najbardziej pana Merty, którego miałem okazje poznać osobiście i wydawał się naprawdę inteligentnym i porządnym człowiekiem.

W TV trąbia na okrągło, tylko o tym (co mnie oczywiście nie dziwi) i będą zapewne przez najbliższy tydzień, także oplaca się mieć dużą ilość filmów w zapasie, gdyż w przeciwnym wypadku chyba bym eksplodował (szczyt komedii pobiła Eska TV, która puszcza wszystko w wersji czarno - białej :lol: ). Centra handlowe, przynajmniej dziś - zamknięte. To samo tyczy się kin, teatrów i wielu innych miejsc.

Z akcentów już tak totalnie komediowych i naprawdę zastanawiających wyłapałem dwa:

1. Nadanie pośmiertnie Kaczynskiemu tytułu bohatera Gruzji - piszę to z przekąsem i hiperbolizuję do pewnego ekstremum, ale akurat naszemu prezydentowi medal bohatera narodu Gruzji to się tak należał jak Banderze medal bohatera Ukrainy.

2. 3 dniowa żałoba narodowa w Brazylii!!! To oczywiście bardzo miły gest, ale tak sie zastanawiam co Brazylia ma do Polski? Rozumiem kondolencje, ale żałoba? To w USA gdzie tylu polaków mieszka żadnej żałoby pewnie nie będzie. Z tego co się orientuję nawet żadnych wizyt międzypaństwowych nie było od dłuższego czasu, to tak odległy kraj, że bardziej zdziwiłoby mnie chyba, tylko gdyby Kora Płn zrobiła coś w tym guście.

Bardzo fair zachowali się rosjanie z Putinem na czele. Wyznaczona na jutro żałoba narodowa biorąc pod uwagę nastawienie między naszymi narodami, to duża rzecz, przynajmniej w mojej opinii.

Tyle na razie.

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-11, 15:40   

myslalem ze sie nie pojawi ten temat tutaj :-( mnie to niezbyt ruszylo, taka nieczula szmata ze mnie, ale staram sie tego nie okazywac za bardzo, aby nikogo nie urazic. ani mnie to smieszy, ani nie odczuwam zadnego smutku. denerwuje mnie za to obnoszenie sie zaloba na sile, wstawianie obrazeczkow dziwnych na nasza klase i nawolywania do tego aby jak najbardziej wszedzie ukazac swoj smutek. ciekawia mnie niezmiernie za to, dalsze decyzje polityczne i to jak ta tragedia wplynie na nasza scene polityczna i na jak dlugo. kogo teraz wystawi pis, Jarek na fali zalosci narodowej po bracie moze miec spore notowania, ze wspolczucia. moze SLD wyustawi kogos konkretniejszego, z czego bylbym rad bo moze w koncu poszedlbym glosowac. dobre jest tez wszenie spisku, ze to zamach ruskich, komuchow, albo Tuska - co juz jest mega zal paranoja! najblizszy tydzien zapowiada sie bardzo ciekawie!

ps. szczytem szczytow jest wklejanie takich rzeczy!!
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a w nim znajdowac się beda osoby ważne kraju niezwycięzonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy:...Nostradamus

aha, fajny artykulik:

Od rana portale i serwisy internetowe przybierają żałobne barwy. Niektóre - jak Gazeta.pl czy Onet - zmieniają szatę graficzną na czarno-białą, inne - jak Allegro czy o2.pl - w żałobnych barwach prezentują jedynie logo, przyozdobione czarną wstążeczką. Gdy piszę ten tekst jest już noc z 10 na 11 kwietnia. Można więc spojrzeć na wczorajszy dzień z tego krótkiego - ale jednak - dystansu. Ciekawe, jak wygląda ten dzień z perspektywy Facebooka - co tu kryć, dość powierzchownego i rozrywkowego (to nie zarzut!) medium komunikacji.

Poranek: wiadomość i pierwsze refleksje

Pierwszy pisze Mariusz: "wieści donoszą, że KACZYŃSKI zginął w KATASTROFIE SAMOLOTU". Halina Elisabeth (chyba Niemka) komentuje krótko "Ja". Po chwili Mariusz podaje dokładniejsze informacje z linkiem do źródła: "Samolot z prezydentem runął. Ratownicy wyciągają ofiary". Tym razem komentarz Haliny Elisabeth jest bardziej dosadny: "Scheisse.....schade", podobnie jak reakcja Polly: "what the fuck ?!?!?!?!?!" czy Barbary: "O w dupe."

Zaraz potem następuje istny wysyp informacji z odnośnikami do mediów, a w komentarzach - wyrazy bólu, nierzadko okraszone emotikonami (Wojciech: "straszna tragedia:( cała elita nieopodległościowej prawicy:( ", Tomasz: "okropny żal...") albo same, nieraz bardzo wymyślne, emotki, np. Mila pisze: ;((((((((((((((((((((((( . Są też świeczki, które pamiętamy z lat 2005 (papież) i 2009 (Michael Jackson) - tym razem aż trzy wersje: ['] lub [*] albo (*) Oszczędni zapalają po jednej, rekordziści - po pięć, jak Paulina: "Szok ['] ['] ['] ['] ['] " Niektórzy fejsbukowcy nie tracą jednak fejsbukowego luzu. "Interesujące, Kasia właśnie dowiedziała się, co się stało, ze statusow na FB. nice." - pisze Kasia. No, rzeczywiście, "nice" jak diabli. Really funny!

Niektórzy nie poprzestają na zapalaniu wirtualnych swieczek i przystępują do dzieła w realu, jak Maciej: "Trzeba by wywiesić flagę z kirem. Cholera, miałem kupić flagę w tym tygodniu żeby na 3 maja była i zapomniałem.". "Lubię to!" - klika Jacek, a Wojciech udaje się do sklepu po czarną wstążkę i raportuje: "W pasmanterii masa ludzi, niektórzy płaczą:( " Wątek pasmanteryjny ciągnie Dominik: "coraz więcej ludzi ma na antenach samochodów czarne wstążeczki"

Żałobny nastrój nie udziela się jednak Marcinowi: "Mam nadzieję że leciał z braciszkiem hahaha " - śmieje się z własnego, jakże udanego, dowcipu. "Lubię to!" - kciuki kilku czytelników wędrują w górę. Jednak nie wszyscy reagują równie entuzjastycznie: "Ej, kurczę, 89 osób nie żyje. Proszę Cię... uszanujmy w tej chwili śmierć akurat tych 89" - pisze Halszka, ale niezrażony Marcin odparowuje: "To po co z tym przydupem latali????" Okazuje się, że wbrew pozorom Marcin bardzo poważnie podchodzi do sprawy, i bynajmniej nie jest to głupkowata radość z cudzego nieszczęścia; Marcin dostrzega, że nadszedł czas na zmiany: "Tych 89 to same szychy z rządu, happy day today for revolution!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Jego zapał studzi jednak Marek: "NO I CO..... ? PO PROSTU SAMOLOT SIE ZJEBAŁ I TYLE..... GÓWNO MOŻE KAŻDEGO TRAFIĆ..." - dodaje refleksyjnie.

Z upływem godzin refleksji jest coraz więcej. Szczególnie często pojawia się wątek fatum, ciążącego nad Polską. Piotr: " ['] ['] ['] 10.04.2010 Katyń (znowu - co za ironia losu nad tym narodem :.I ) "; Bartek: "70 lat temu zginęły najważniejsze osoby w państwie - bezlitosna historia niestety lubi się powtarzać"; Krzysztof: "W tym wszytkim umknęło mi, że dziś jest rocznica - szósta - śmierci Jacka Kaczmarskiego ... to zdecydowanie zła data dla Polski...".

Południe: jedni szukają winnych, inni wspominają przyjaciół

Przychodzi czas na pierwsze dociekania przyczyn katastrofy. Wersje są, z grubsza, dwie: technologiczna i - jak to zwykle bywa - spiskowa. Krzysztof pyta retorycznie: "Jak to możliwe, że w jednym samolocie lecieli Prezydent mojego kraju, wszyscy dowódcy wojsk, prezes NBP, w maszynie, o ktorej się mówiło, że już latać nie powinna?" Odpowiada mu Patryk: "Bo to taki paranoidalny kraj: mówi się, ale dopóki nie dojdzie do tragedii, to wszystko jest w jak najlepszym porządku" oraz Piotr: "Taka to Polska właśnie, najpierw musi się stać, dopiero wtedy wyciągamy właściwe wnioski", któremu wtóruje Jacek: "Polska oszczędność - polska głupota - polska żałoba i polska narodowa martyrologia". Co prawda Wojciech trzeźwo zauważa: "Samolot był po gruntownym kapitalnym remoncie, dokonanym kilka m-cy temu... miał latać jeszcze 5-6 lat..." - ale jest w zdecydowanej mniejszości dyskutantów. Podsumowuje Arek: "Mnie bardziej fascynuje kwestia, jak to jest, że każdy Polak to wybitny specjalista od awioniki i lotnictwa... Już nie powiem o tym, że jesteśmy mistrzami bezpodstawnego bluzgania po własnym kraju. Jak mnie to wkurwia!"

Jakub twórczo rozwija wątek, przechodząc zarazem do teorii spiskowych: "Polska... ale tak już chyba mamy od pokoleń, że cokolwiek się nie stanie to zaraz wszyscy są specjalistami awioniki, piłki nożnej, siatkówki i co tam jeszcze nam historia napatoczy na karty. A ja i tak uważam, że Rosjanie maczali w tym paluchy. Historia lubi się powtarzać". Anna oburza się: "Czy możemy darować sobie spiskowe teorie??? Jeeezu, pod pałacem prezydenckim ktoś rozdaje ulotki, że to Tusk ich zabił, tutaj, ze Rosjanie maczali paluchy. Przerażajace..." Napięcie rozładowuje Damian: "A wiecie co ja wam powiem? (...) To kot jego brata to uknuł."

Nie do śmiechu jest na pewno tym, których z ofiarami katastrofy łączyły przyjaźnie, znajomości czy inne osobiste relacje. Pisze Paweł: "Na pokładzie prezydenckiego Tu-154 był gen. Stanisław Nałęcz-Komornicki, kanclerz orderu Virtuti Militari. Znałem go z urodzin mojego ojca. Podczas powstania warszawskiego przeszedł kanałami ze Starówki do Śródmieścia, a potem przepłynął wpław Wisłę. 31 lat temu dał mi swój zbiór opowiadań "Trzy pióra" z dedykacją zielonym atramentem." O Nałęczu pisze także Szymon: "Na barykadach Warszawy. Pamiętnik podchorążego Nałęcza - To była moja pierwsza książka o Powstaniu Warszawskim (...) Nałęcz nie dość że przeżył Powstanie, to jeszcze przepłynął przez Wisłę, z LWP walczył o Kołobrzeg (gdzie został ranny), a potem jeszcze przeżył stalinizm - i zginął lecąc samolotem godzinnym rejsem."

Popołudnie: potęga społeczności

Około 16 spontaniczne wyrazy żalu (lub, jak widzieliśmy, radości) zaczynają przybierać bardziej zorganizowane formy: fejsbukowcy, jak przystało na społeczność internetową z prawdziwego zdarzenia, zaczynają organizować się w grupy. Rafał i Kalina dołączają do grupy " [*] dla Polaków którzy dzisiaj zginęli pod Smoleńskiem" (ponad 25 tys. czlonków); Renata i 8 innych znajomych wybiera grupę "R.I.P. Black Saturday 10.04.2010" (30 tys. członków) zaś Paulina i Krzysztof - grupę o krótkiej nazwie " [*] " (12 tys. członków). Mniej uczestników - 2300 - za to imponującą nazwę ma grupa "Tragedia Narodowa Polski Żałoba National Tragedy in Poland", którą wybiera Dawid.

Organizuje się także frakcja nie-płaczących, jednak jej szeregi są znacznie skromniejsze. Piotr i Marek dołączają do grupy "nie płakałem po Kaczyńskim" (68 członków), zaś Kajetan wybiera inną - "Wypisani z żałoby ;p ", której symbolem jest nie czarna, lecz zielona wstążeczka. Zaledwie 11 członków - totalny underground.

Niszę między nie-płaczącym podziemiem a pogrążonym w żałobie mainstreamem wypełnia strona "Lech Kaczyński", której fanem zostaje Maciej - to m.in. dzięki niemu fejsbukowy fanklub Lecha Kaczyńskiego przekracza liczbę 1000 członków. Jak się okazuje, na Fejsie jest aż 5 stron "Lech Kaczyński" - z czego cztery, sądząc po liczbie fanów (od 4 do 61), utworzono zaraz po śmierci prezydenta. Oprócz tego jest jeszcze pięć stron "RIP Lech Kaczyński". W tej konkurencji również mamy wyraźnego lidera (938 fanów) i wlokącą się daleko z tyłu konkurencję (9 do 30 fanów).

Wczesnym popołudniem internet ujawnia także swój komercyjny potencjał - na Fejsie pojawiają się linki do aukcji na Allegro. Można kupić okolicznościową koszulkę, pamiątkowe zdjęcie z prezydentem oraz oficjalny kalendarz ścienny Pałacu Prezydenckiego. Koszulka i zdjęcie zostają usunięte przez adminów Allegro, za to kalendarz ostro idzie w górę - startując od 5 zł o godz. 13, tuż po północy wart jest już całe dwie stówki.

Wieczór: smutek czy zabawa?

Gdy jedni organizują się w wirtualne grupy, inni organizują grupowe imprezy w realu. Warunki nie są dziś sprzyjające, jednak chętnym przychodzą z pomocą nieliczne kluby, które nie odwołały zapowiadanych wcześniej imprez. Raw Cut zachęca: "Dziś. Koncert! E 9/11. be there or be square!;)", na co Mtm pyta.: "Jaki?" a Natalia odpowiada: "Nie koncert tylko impreza :/ czy stypa jak kto woli "

Elektrownia Poznań zapowiada: "Dzisiejsze DUO! bedzie inne niż zwykle, bo i czas jest inny, ale, jak to mówią, w jednej sekundzie na świecie umierają setki tysiecy ludzi i setki tysięcy się rodzą. Tak jest." Nie podoba się to Natalii: "pssss DUO zamieńcie u na n". Julia: "Natalka, bez sensu się czepiasz, bo muzyka sama w sobie to jeszcze nie impreza spokojnie." Natalia: "Czepiam się kiedy chcę Mam gdzieś czy imprezujecie czy nie, ale te wszystkie komentarze, dyskusje, rozważania srania na fejsie to dno, nazwa pasuje". Czepialstwo Natalii nie znajduje zrozumienia u organizatorów: "Natalka powiedz że nie masz humoru bo masz okres, a nie wymyślasz problem " jednak podoba się innym czytelnikom, np. Jackowi: "Ejjj zajebiście ostra laseczka ))"

Nie wszystkich ciągnie na miacho - są tacy, co wolą bawić się w domu i grają w gry, jakich Facebook dostarcza wiele, a wyniki wrzucane są na tablicę. Jedną z nich jest quiz, w którym można sobie obliczyć aktualny wskaźnik szczęśliwości. "I am 99% lucky today!" - chwali się Janek.

Na Facebooku pojawiają się zdjęcia graffiti, jakie wykonał Dariusz Paczkowski. Zdecydowanie jeden z jaśniejszych punktów w całym tym fejsbukowym zgiełku - i duży szacunek dla Darka, że odważył się upamiętnić to wydarzenie za pomocą dość ryzykownego w tej sytuacji środka wyrazu, jakim jest graffiti, nie popadając przy tym w sztampę ani patos. Malunki niezwykle proste, a bardzo poruszające - sami zobaczcie na jego profilu. I prosty komentarz: "W obliczu śmierci tak wiele rzeczy przestaje być ważnych"...

Noc: słowo na niedzielę

Tuż po północy Dariusz M. pisze: "Do późnych lat sześćdziesiątych XX wieku zachodnia cywilizacja przemysłowa niemal w ogóle nie interesowała się problematyką śmierci i umierania. Tego rodzaju postawę przejawiali nie tylko przeciętni ludzie, ale także naukowcy, którzy powinni interesować się tym ze względów zawodowych [...] Jedynym wiarygodnym wytłumaczeniem tego fenomenu jest masowe wypieranie się śmierci i tłumienie wszystkiego, co się z nią wiąże". To cytat z książki "Najdalsza podróż" Stanislava Grofa. Autor posta dodaje: "W mniejszej mierze interesuje mnie w tej chwili sam autor, co temat, który jest wyraźnie w naszej kulturze nieprzepracowany. Topimy śmierć we łzach, odpędzamy śmiechem, zagłuszamy szumem medialnym.

Uwielbiamy łączyć się w chwilach śmierci, ale w czym i z czym się łączymy?"

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-04-11, 15:57   

szkoda ludzi, ale zeby ruszyc to nie ruszylo. No, moze 5 minut. Nie dowierzałem na poczatku

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-04-11, 16:42   

Mesjasz napisał/a:
myslalem ze sie nie pojawi ten temat tutaj

Ale dlaczego? Przecież to nie jest temat żeby stawiać świeczki, tylko odnośnie waszej opinii w temacie.

Mesjasz napisał/a:
mnie to niezbyt ruszylo, taka nieczula szmata ze mnie

Ze mnie również bo jedyne co byłem w stanie, to schlać się z kumplami, bynajmniej nie z nagłego ataku przygnębienia.

Mesjasz napisał/a:
denerwuje mnie za to obnoszenie sie zaloba na sile, wstawianie obrazeczkow dziwnych na nasza klase i nawolywania do tego aby jak najbardziej wszedzie ukazac swoj smutek

No mnie to też niemożebnie wkurwia. Nienawidzę fałszu i zakłamania, dlatego też bełtać mi się chce, jak wszyscy ci, którzy wyzywali, szydzili i pogardzali tymi ludźmi, nagle mówią o nich w samych superlatywach, Kaczynski dostaje order bohatera Gruzji, wszyscy polacy się jednoczą itp bzdury.

Wierzę, że gdy zmarł papież JP2 to ten krótki bo krótki, ale jednak zryw narodowościowy, był w dużej mierze szczery, choć znowu muszę przyznać, że mnie tamta sytuacja nie ruszyła, straszne ze mnie bydle :cry:

To co się dzieje teraz to naprawdę przegięcie pały a tworzenie grup na facebooku, typu katastrofa w smolensku - dolacz do grupy itd, to grube przegięcie pały bandy idiotów. Co będzie następne? Lech Kaczynski fanpage - zostań fanem?

Mesjasz napisał/a:
mnie niezmiernie za to, dalsze decyzje polityczne i to jak ta tragedia wplynie na nasza scene polityczna i na jak dlugo. kogo teraz wystawi pis, Jarek na fali zalosci narodowej po bracie moze miec spore notowania, ze wspolczucia. moze SLD wyustawi kogos konkretniejszego,

Też mnie to ciekawi. Wątpię aby Jarek zdecydował się kandydować (ten naród nie jest chyba aż TAK głupi żeby głosować wyłącznie z litości?). Wydaje mi się, że on bardziej skoncentrowany będzie na utrzymaniu władzy w partii a gdyby zdecydował się kandydować, musiałby przekazać ją komuś zaufanemu a umówmy się, od wczoraj raczej nie ma komu. Moim zdaniem PiS może wystawić na kandydata Zbigniewa Ziobro(chociaż kawaler, Kaczuch zresztą też), który w końcu wedle sondaży cieszył się największym poparciem wśród elektoratu pis, większym niż Lech Kaczyński.

Ciekawi mnie podejście Lewicy - Nie posiadałbym się ze szczęścia gdyby kandydować zdecydował się Włodzimierz Cimoszewicz, ale obawiam się, że jako porządny człowiek honoru, on to ma już serdecznie w... Niewiele łączy go też z obecną lewicą.

Brak obecnie mocnych nazwisk i możliwe, że na tym wszystkim ugra coś Andrzej Olechowski bo w Tomasza Nałęcza, czy Waldemara 'Stiglitza' Pawlaka nie wierzę.

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-11, 17:38   

Critters napisał/a:
Co będzie następne? Lech Kaczynski fanpage - zostań fanem?

no ba!
http://www.facebook.com/p...ki/407816509553
http://www.facebook.com/p...72350096?ref=mf

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-04-11, 19:12   

O kurwa, przegięcie.

Klaudia Umiastowska: Bez niego boję się żyć w tym kraju....jestem zdruzgotana

To nie wychodź na ulice :lol:

No i ruszyła propaganda, pewnie jeszcze doczeka się beatyfikacji a o większości ludzi, którzy zginęli w tym samym wypadku nikt nie będzie już za tydzień pamiętać.

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-11, 19:19   

zaczyna sie robic coraz wieksza paranoja:
http://forum.hard-core.pl/viewtopic.php?p=740647#p740647 napisał/a:
Szopka zwana żałobą osiąga apogeum. Poszedłem sobie na lody i dowiedziałem się od pani że "internet wyłączyli na tydzień" Jak wracałem to widziałem jak jakiś kark okładał faceta w samochodzie bo ten słuchał muzyki na parkingu.

ja pierdole :shock:

Cytat:
No i ruszyła propaganda, pewnie jeszcze doczeka się beatyfikacji a o większości ludzi, którzy zginęli w tym samym wypadku nikt nie będzie już za tydzień pamiętać.

pokolenia L.K. 8-)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-04-11, 19:24   

No nieźle :lol: Jak wiadomo, liczy się 'indywidualne podejście'. Nikt karkowi nie zabroni bicia słabszego a w takim dniu to i policja pewnie przymknie oko :lol:

Ale co to ma niby oznaczać, że internet na tydzień wyłączyli? :lol:

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-11, 19:33   

nie wiem, ale ja juz sie boje i sciagam forum na dysk :lol:

ps. jakies zwasnione kluby kibicow pilkarskich pogodzily sie juz na tydzien czy jeszcze nie? ;-)

co na to Eugeniusz Sendecki i jego telewizja narodowa?

co takiego napisal Urban do nowego NIE http://www.nie.com.pl ?

tyle pytan, ahah

ps. nawet gracjana tak przypililo ze piosenki nie zaspiewal
http://www.smog.pl/wideo/...rci_prezydenta/
:-(

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-04-11, 19:50   

Bez kitu jak zwykle jak widze tego koleżkę, to mam ochotę go bić, bez względu na to co mówi :lol:

Za to jaki bulwers w komentarzach!

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-11, 19:54   

Mesjasz napisał/a:
Za to jaki bulwers w komentarzach!

dawniej wszyscy kochali Gracjana, teraz go opluwaja. eeh ta polskosc, jak z Malyszem.

http://forum.hard-core.pl...=740724#p740724
hehe :-)

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-12, 13:24   

katotaliby jednak wyjechali ze swoim:

http://wiadomosci.onet.pl...taczy,item.html

wiedzialem kurwa!

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-04-12, 17:24   

To było kwestią czasu, kiedy się zacznie :lol: Tylko póki co to w Rosji żałoba narodowa a nie w Ameryce, której tak w dupę wchodzimy :lol:

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-04-12, 17:27   

jakbys ktos nie pamietal, to przypomne jedynie, ze to ten sam koles co po wygranej Obamy w USA wyskaczyl z tekstem ze to "koniec cywilizacji bialego czlowieka". czekam na wiecej :lol:

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2010-04-12, 19:21   

Shark Attack 3: Megalodon napisał/a:
Nie dowierzałem na poczatku

Ja też, nie mogłam uwierzyć w tyle szczęścia na raz ;-) , nie żebym mu zaraz życzyła śmierci, ale czasem w świecie się człowiek wstydu najadł...
Wreszcie jakiś promyczek racjonalizmu w tym całym szumie. Gdziekolwiek się człowiek nie zjawi i gdzie nie zajrzy, tam o Kaczyńskim- boje się otworzyć lodówkę... ;-) . To pierwsze miejsce, gdzie nie ma piepszenia o żalu (?), bólu (?), wielkiej stracie(?)... i co tam jeszcze nam odebrano... Nawet na HO ogólna żałoba, tylu pluło na Kaczyńskich, a dziś każdy udaje, że bardzo lubił (kochał) Kaczyńskiego... Wystarczy choćby zasugerować, że Kaczyński wcale taki fajny nie był, to się na człowieka stado sępów rzuca... co za porażka.
Critters napisał/a:
Wątpię aby Jarek zdecydował się kandydować (ten naród nie jest chyba aż TAK głupi żeby głosować wyłącznie z litości?)

No wiesz, a ja nie byłabym taka pewna, nie raz już moher-maiden i Radio zwane Maryja nas zadziwiło... odpowiednia propaganda potrafi czynić cuda :-)
Ja tam po Kaczyńskim nie płaczę, bo tak klerykalnego prezydenta to chyba świat nie widział, w dodatku rasista (o "małpie w czerwonym" chyba każdy słyszał). Nasz kraj, bogaty w różnorodność religijną i mniejszości narodowe zasługuje wreszcie na prezydenta, który będzie nie tylko prezydentem katolików, ale takim, który będzie reprezentował cały kraj, bez wzgledu na to czy jesteś Żydem, gejem, Świadkiem Jehowy czy zapłodnili cie in vitro... zagłosujcie na MNIE ;-)
A tak serio, to ciekawi mnie kto zastąpi Lecha

Odpowiedz do tematu