..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dead Heat (1988) - Mark Goldblatt
Autor Wiadomość
Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2010-01-17, 22:45   Dead Heat (1988) - Mark Goldblatt

Film odświeżyłem sobie wczoraj po wielu latach – wieki temu, z tego co pamiętam, wyemitowała go TVP1 w sobotni wieczór (20:00). To musiały być dobre czasy :-P . Na IMDB ciołki oczywiście po raz wtóry zaniżają oceny, także się nimi nie sugerujcie. Jest nieźle: sporo strzelanin, humor (głównie czarny) i sporo efektów specjalnych – za te ostatnie wziął się sam Steve Johnson. Jest i ogrowaty berseker, ożywione kurczaki, prosiak i półtusza wieprzowa (dosłownie!), ale i tak specjalny Oscar należy się za agresywną wątrobę – normalnie beka że he! :lol: Aż żal dupę ściska, że w sumie ta feeria SFX ma kulminację w jednej tylko scenie, poza tym to głównie sztuczna krew, makijaż zombie plus scena rozkładu ciała. Para głównych bohaterów (policjantów) skontrastowana dość typowo dla kina lat 80tych: racjonalny elegant i zabawny mięśniak. Treat Williams zagrał tu poprawnie, jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że gość po ostrym starcie kariery (zagrał m.in. u Lucasa, Spielberga, Lumeta i Sergio Leone) od połowy lat 80tych już nie zakozaczył :-? . Piscopo z kolei prezentuje tu głównie przypakowane muły i masę one-linerów, chwilami jednak zapominając chyba że nie jest już na scenie w Saturday Night Live w towarzystwie swego kumpla Murphy’ego i wyraźnie czeka na reakcje publiczności… Jest i parę smaczków dla fanów horrorów: w epizodach Linnea Quigley (Trash z Powrotu żywych trupów), aktor cormanowski Dick Miller i oczywiście maestro Vincent Price – na szczęście nie była to jego ostatnia rola ;-) . Teraz minusy – gdzieś od połowy film robi się głupawy, a reżyser niepotrzebnie wszystko przyspiesza, kończąc już w stylu megarozpierdalatora 8-) . Druga krecha za postaci kobiece – nie ma ognia, nie ma cycków :-( , mało podtekstów, a na dodatek obie niewiasty są hmm jakieś takie nieco dziwne :-| . Największa lipa to jednak reżyseria Marka Goldblatta (edytora chyba wszystkich megahitów Polsatu ostatnich trzech dekad – teraz współpracuje przy Wolfmanie) – gość nie umie „przykręcić śruby”, wymóc więcej niż norma, to i stąd potencjał Dead Heat poszedł się pieprzyć do lasu. A w przypadku takiej produkcji (klimatem i humorem nieco zbliżonej do Amerykańskiego wilkołaka… Landisa) trzeba mieć i wyczucie i sporo reżyserskiego kunsztu. A tak to tylko 6.5/10. choć dla fanbojów horror-komedii lat 80tych punkt więcej.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2010-01-18, 15:58   

Budd Dwyer napisał/a:
nie ma cycków

!! Co to za film jak nie ma cycków :-(

Budd Dwyer napisał/a:
tylko 6.5/10

Znowu te pieprzone połówki. Czy na żadnym forum od tego nie ucieknę? :lol:

A filmu nie oglądałem, parę razy zastanawiałem się, czy nie kupić dvd, ale za każdym razem miałem wrażenie, że lepiej będzie wziać coś innego :lol:

Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2010-01-18, 21:52   

Critters napisał/a:
Znowu te pieprzone połówki. Czy na żadnym forum od tego nie ucieknę? :lol:

Chyba że znajdziesz "Forum Bez Połówek" PL :lol: . Niewiele na to poradzę, że są takie filmy na pograniczu - prawie że dobre, ale jednak coś nie do końca trybi. Klasyczne szkolne 3+ albo 4-, zatem... bez połówek ani rusz 8-) .

Critters napisał/a:
A filmu nie oglądałem, parę razy zastanawiałem się, czy nie kupić dvd, ale za każdym razem miałem wrażenie, że lepiej będzie wziać coś innego :lol:

Obadaj jak masz na VHS (zakładam że tak :mrgreen: ), jak nie to w częściach na tjubie. Sam zadecydujesz.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-01-18, 22:13   

Budd Dwyer napisał/a:
Klasyczne szkolne 3+ albo 4-,

Szkolną skalę rozumiem, każdy w naszym kraju przechodził, ale te wszystkie 7.5, 8.3 są kompletnie z dupy wyjęte.

Budd Dwyer napisał/a:
Obadaj jak masz na VHS (zakładam że tak ),

Nie mam i nie kojarzę żeby to legalnie wyszło.

Budd Dwyer napisał/a:
jak nie to w częściach na tjubie. Sam zadecydujesz

Nie no w końcu kupię to dvd boś mnie tym cerberem ogrowatym zainteresował! Na Youtube filmy w całości to tylko dałny oglądają. :-D

Critters 
Administrator

Wysłany: 2013-04-13, 07:10   

Minęły 3 lata. Film mam już od przeszło 2, ale dopiero w nocy obejrzałem. Aktualnie jestem rozjebany i jedyny zwrot jaki ciśnie mi się na usta, to 'arcydzieło totalne'. Pierwszy post Budda do wyjebania a za jego treść powinno się przyznać małego karnego kutaska(małego bo jednak film chwali, ale w stopniu wysoce niewystarczającym).

Budd Dwyer napisał/a:
Treat Williams zagrał tu poprawnie

Treat zagrał to genialnie a nie kurwa poprawnie. Mega rola, zagrana bez przeszarżowania ani w stronę powagi ani w stronę kpiny.

Budd Dwyer napisał/a:
Piscopo z kolei prezentuje tu głównie przypakowane muły i masę one-linerów, chwilami jednak zapominając chyba że nie jest już na scenie w Saturday Night Live w towarzystwie swego kumpla Murphy’ego i wyraźnie czeka na reakcje publiczności…

Bzdura. Mega rola. Bałem się, że koleś będzie drewnem pokroju Lou Ferrigno(z twarzy - bardzo podobny), ale okazało się, że w tej roli mega dał radę. Jest autentycznie zabawny a rola dobrze zagrana.

Budd Dwyer napisał/a:
Jest i parę smaczków dla fanów horrorów: w epizodach Linnea Quigley (Trash z Powrotu żywych trupów), aktor cormanowski Dick Miller

Tutaj chyba poleciałeś fantazją i chęcią przyszpanowania na podstawie imdb bo żadne z wymienionych nie pojawia się w 'final cut' filmu, więc nie można tego nazwać 'smaczkiem dla widzów'. Scena z Millerem jest dodatkowo na dvd jako usunięta. Linnea Quigley jako taka się tu nie pojawia a jej postać widać przez hmm sekundę(w scenie usuniętej), wiec grubo wątpię abyś ją rozpoznał :-)

Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2013-04-21, 12:50   

Critters napisał/a:
Tutaj chyba poleciałeś fantazją i chęcią przyszpanowania na podstawie imdb bo żadne z wymienionych nie pojawia się w 'final cut' filmu, więc nie można tego nazwać 'smaczkiem dla widzów'. Scena z Millerem jest dodatkowo na dvd jako usunięta. Linnea Quigley jako taka się tu nie pojawia a jej postać widać przez hmm sekundę(w scenie usuniętej), wiec grubo wątpię abyś ją rozpoznał :-)

Za to sam sobie przyznaję karnego kutasa, musiałem DH w stanie lekkiej nietrzeźwości oglądać - a IMDB ufać się nie da, na pewno nie bezgranicznie :-) . Ale ogólnej oceny filmu nie zmienię, bo do "arcydzieła totalnego" mu trochę brakuje.

Odarpi
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-04-21, 20:20   

Dla mnie też arcydzieło totalne, polecam zawsze i każdemu. Autentycznie zabawny film, świetnie skrojona para głównych bohaterów, zaskakująco świeże i bawiące się konwencją kino z kilkoma naprawdę fajnymi twistami i czadową piosenką na końcu. Do wielokrotnego oglądania, aż dziw, że leciało kiedyś w telewizji publicznej. Nie mam pojęcia, dlaczego Mark Goldblatt wyreżyserował tylko to i Punishera.

Odpowiedz do tematu