..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Wire - David Simon - 2002
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-01-16, 03:32   The Wire - David Simon - 2002

Różne ludzie pytają - warto to w ogóle oglądać? Zawsze odpowiadam tak - jeśli nie widziałeś "The Wire", to nie widziałeś nic. Serial ten to mega podróż przez...no właśnie, przez co? Ktoś tam u nas w kraju handluje dragami i inne, ale wygląda to trochę inaczej niż w "Kablu". Bo "The Wire" to wycinek z życia amerykańskiego miasta Baltimore - ćpają, sprzedają, łapią. I tyle. Całość rozpisana na 5 kapitalnych sezonów, pozbawiona pierdół napędzających inne telewizyjne szoły - brak tzw. klifhejndżerów i innych, i to w pewnym stopniu serial zgubiło w Stanach i w ramówkach na całym świecie (w tym też u nas).

Zbyt poważne podejście do tematu pracy policji, gangów itd. - tutaj nie ma nic na tzw. odpierdol się - chcesz zwinąć typa? Spoko, załatw nakaz - procedura i inne, razem jakieś trzy, cztery odcinki. Mega realizm połączony z kapitalnie sportretowanymi sylwetkami bohaterów tego serialu. Nazwiskami sypać zamiaru nie mam, ale panowie z policji jak i gangsterzy są przedstawieni równie niejednoznacznie - tj. nie każdy pan sprzedający dragi to zły do szpiku kości menel, tak samo jak nie każdy pan z policji to mega stróż prawa broniący jak pojebany konstytucji USA. Tutaj rozgrywa się ważniejsza walka - walka o winkle.

Co na koniec? Ktoś pytał, czy po pierwszym, mega świetnym sezonie warto oglądać następne - powtórzę po raz kolejny. Pierwszy sezon "The Wire" to jedynie wstęp do większej, liczącej sobie 5 dużych części układanki. Dopiero po obejrzeniu całości można powiedzieć na głos - kurwa, właśnie obejrzałem jeden z najlepszych FILMÓW na świecie.

Tyle mojego. Jak ktoś widział (a wiem, że niektórzy widzieli i cenią), to oczywiście zapraszam do dyskusji.

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2010-01-19, 18:05   

A Shield widział? bo sporo poważnych głosów, że to również jeden z najlepszych seriali ever.

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-01-19, 18:12   

Widział. "The Shield" też zajebiste i 10/10 - w sumie ciężko stwierdzić, który serial lepszy - "The Wire" na pewno bardziej realistyczny, za to przygody Strike Teamu wciągające od samego początku i pokazujące policyjną robotę od trochę innej strony. Oglądając serial HBO trzeba trochę czasu, żeby wsiąknąc w ten klimat, poznać bohaterów itd., natomiast w "The Shield" już po pierwszym epie zawiązuje się mega ciekawa akcja, a później to już są takie wiksy że klękajcie narody. Jak nie widziałeś to oglądaj bo nie ma na co czekać - wg mnie, razem z "Six Feet Under" to ścisła serialowa czołówka.

A za to, co w "The Shield" zagrał Forest Whitaker, należy mu się najcięższa i największa nagroda jaka istnieje - jedna z lepszych ról, jakie widziałem w życiu.

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-01-19, 18:30   

The Wire 10/10
The Shield 10/10
:)
Oba tytuly to najlepsze rzeczy policyjne bez podzialu na film/serial

Dziela

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2010-01-19, 23:58   

Police Squad! 10/10 i to jest najlepszy policyjniak.

Odpowiedz do tematu