..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Slepy
2008-02-29, 22:43
Terminatory wszelakie

T2 - rimejk T1 czy kolejna czesc?
zupelnie nowa czesc. kontynuacja
62%
 62%  [ 5 ]
rimejk - to samo tylko za wieksza kase :) jak ED 1,2
37%
 37%  [ 3 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2009-10-02, 20:31   

No i jestem po seansie Salvation. Trzeba przyznać że T4 bardzo daje rady. Fakt, że logika nie może działać tutaj prawidłowo, Bale nie jest mocną stroną tego filmu a niektóre efekty mnie trochę zakuły w oczy... Ale ogólnie jest to całkiem zaawansowane kino post-apokaliptyczne, na chwilę pojawia się Arni, wrażenie również zrobił na mnie widok Skajnet tałer. O tym patencie z Marcusem szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem co mam myśleć, no ale chuj. Nie żałuję seansu

PS.
Szkoda że Majkel "Richter" Ironside nie stracił żadnej kończyny :-|

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2009-10-02, 22:28   

A ja sobie pierdolnąłem wczoraj klasycznego Terminatora z Arnim w ramach przypomnienia sprzed lat. Oczywiście w najlepszej dostępnej na świecie jakości z kasety vhs firmy ViR z niemieckim dubbingiem, czytane przez Tomasza Knapika. Co mogę powiedzieć..w W takiej jakości mogę ten film oglądać w kółko, klimat jak skurwysyn i skurwycórka w jednym.
Arnie mega daje radę, efekty Winstona mega dają radę, muza mega daje radę, Henriksen zaj zwykle genialny, tylko Michael Biehn jak na moje to krypto pedał. Niby puknął Sarę, ale zrobił to najprawdopodobniej jedynie po to by oddalić krążące tu i ówdzie plotki, że jest pedałem! Mnie panie Biehn nie oszukasz! :lol: :lol: :lol:

Jednym słowem świetne kino sf, nie jakiś tam 'Alien' :lol:

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2012-02-24, 02:08   

T1 - perfekcja w każdym calu - 10/10
T2 - jakby nie to, że to znowu to samo tylko za większą kasę i nie "My own Terminator! Cool!" byłoby równie dobrze - 9,5/10
T3 - siłą rzeczy poprzednikom ustępuje, ale to wciąz bardzo udana kontynuacja 8/10

Salvation - PG13, wojna bez wojny, Terminatory, które nie mogą nikogo zabić, nie trzymająca się ani kupy ani dupy fabuła, do której trzeba dorabiać własne teorie by miała choć trochę sensu, brak konkretnego przeciwnika, brak konkretnego głownego bohatera (tylko Yelchin jako Reese daje rade, ale jest go zdecydowanie za mało) szereg absurdalnych motywów z końcowym na czele... jakby nie fajne zdjęcia postapokaliptycznego świata i endoszkielet T-800 nie byłoby czego oglądać.

4/10 albo i trochę mniej. Była dobra trylogia z nieco słabszą lecz posiadającą świetne zakończenie trzecią częścią, a teraz jej się coś "do dupy przykleiło" jak by powiedziała żaba z pewnego dowcipu.

Cytat:
wrażenie również zrobił na mnie widok Skajnet tałer

I jej ochrona, w postaci 2 czy 3 terminatorów :lol:

ERA VHS FORUM

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2012-02-24, 14:23   

Gieferg napisał/a:
I jej ochrona, w postaci 2 czy 3 terminatorów :lol:

Akurat dzisiaj, może poza jednym pościgiem, to ja już nic z tego filmu nie pamiętam. Seans raczej do nie powtórzenia, za to Kristanna Loken na pewno :)

Phineas
Aligator amerykański

Wysłany: 2012-09-26, 21:32   

Terminator I - absolutny klasyk. Lata płyną, a ja wciąż ten film kocham. Nie widzę najmniejszego powodu do powstania rimejku. Będzie to taki szajs jak rimejk "Koszmaru z ulicy Wiązów", ale "pożyjemy..

Terminator II - Film też wspaniały i jak dla mnie chociaż raz do roku warty obejrzenia. Efekty specjalne już tak nie "wyjebane w kosmos" jak po pierwszym obejrzeniu. Jednak ten film wciążposiada swój nieziemski klimat. Tak wogóle to Arnold urodził się do tej roli.

Terminator III - długo wyczekiwałem, aż się doczekałem i chuj! koszmarny spadek jakości. Poza jednym dość fajnym pościgiem wszystko to już tylko cień poprzedników. Dziś obejrzałem dałem mu drugą szansę, ale nic - irytuje jeszcze bardziej. Wogóle takie wstawki na siłę, jakieś niby śmieszne momenty, bezsens jeden wielki. Dla przykladu pomysł z Terminatorem niosącym na barku trumnę Sary Conor - ja pierdolę!!! czy oni na łeb poupadali? A typek odgrywający Johna Connora - brak słów.

Terminator IV - efekty specjalne zajebiste - trzeba przyznać. Początek całkiem fajny. No i wizja zniszczonego świata. Na pewno ciekawszy pod kazdym wględem od trójki. Jednak czegoś już zabrakło. Nie ma już tego czegoś co było w jedynce i dwójce. Ale uważam, że całkiem przyzoite to było. Jedyne co mnie drażni, że w tych kontynuacjach tak mało już jest przemocy i surowości. Wszystko takie wymuskane jakby tworzone dla gabinetów autorelaksacji.

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2012-09-26, 21:58   

widaziałem tylko dwie pierwsze party jak dotąd, dwójkę obejrzałem w podstawówce jakies 2000 razy, prawie codziennie.

trójkę widziałem tylko poczatek i jakos nie chcialo mi sie dalej, chyba wezmę się odrazu za czworke - mozna tak? czy są jakies watki z trójki, ktorych nie zczaje?

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2012-09-27, 00:31   

Ja pierwszy raz obejrzałem dwójkę jak miałem 8 lat, w 1992, pamiętam, że kiedy kolega powiedział, że ma jedynkę, za cholerę mu nie wierzyłem, bo jak to, przecież bym pamiętał o premierze cz.1 :lol: Byłem przekonany, że Terminator 2 to nazwa filmu i już..dopiero jak mi przyniósł w zębach kasetę, co mu nakazałem, to uwierzyłem :lol: Ech, trudne początki..no ale u mnie w wypożyczalni nie mieli wtedy jedynki = nie istniała!!! :lol:

..a co do poszczególnych części - czwórka wciąż czeka na obejrzenie, nie miałem odwagi bez Arniego, zaś z trylogii zdecydowanie najbardziej lubię T2..genialny film.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-09-27, 04:53   

eNeR napisał/a:
czwórka wciąż czeka na obejrzenie, nie miałem odwagi bez Arniego

Jak bez Arniego, toż jest CGI Arnold :lol:

Jedynka najlepsza, dwójka ciut słabsza ale też zajebista, trójka ciulowa, czwórka syf ;)

Phineas
Aligator amerykański

Wysłany: 2012-09-27, 08:05   

Fred K napisał/a:

trójkę widziałem tylko poczatek i jakos nie chcialo mi sie dalej, chyba wezmę się odrazu za czworke - mozna tak? czy są jakies watki z trójki, ktorych nie zczaje?

Pewnie, że można. Byłoby to nawet wskazane, aby z dwójki wskoczyć na czwrókę.

Co do Arnola CGI - to nawet całkiem fajno im to wyszło. Wykorzystali parametry z cz I (łącznie z fryzem)

Fabularnie świetnie naiwązująca do początku serii.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2012-09-27, 09:53   

Fred K napisał/a:
trójkę widziałem tylko poczatek i jakos nie chcialo mi sie dalej, chyba wezmę się odrazu za czworke - mozna tak?

Tylko po co, w trójce gra żywy Arnold :)

KeniG 
Krokodyl różańcowy
Palladyn Gwiazdy Północy

Wysłany: 2012-09-28, 17:35   

Wiele lat temu najbardziej lubiłem T2 jednak później doszedłem do wniosku że jednak T1 jest dużo lepszym filmem. Jedynka ma naprawdę mroczny klimat SF który sobie bardzo cenię dwójka to już taka wesoła rozpierducha która też jest fajna ale do klimatu jedynki się nie umywa. Jeśli chodzi o trójkę to koncept kobity cyborga bardzo mi się podobał ale w gruncie rzeczy ogląda się to jak rimejk dwójki (T3 jest słabszym filmem od T2). Czwórki nie widziałem.

Rimejkom jestem przeciwny. Jak chcą trzepać kasę na Terminatorze to niech kręcą kolejne części i spinoffy może kiedyś wyjdzie z tego coś fajnego.

"Andrew jest jak wino - im starszy, tym lepszy"

GDYBY BÓG NIE CHCIAŁ, ŻEBYŚMY JEDLI ZWIERZĘTA, NIE ZROBIŁBY ICH Z MIĘSA!

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2012-10-06, 12:33   

Phineas napisał/a:
Fred K napisał/a:

Pewnie, że można. Byłoby to nawet wskazane, aby z dwójki wskoczyć na czwrókę.

Co do Arnola CGI - to nawet całkiem fajno im to wyszło. Wykorzystali parametry z cz I (łącznie z fryzem)

Fabularnie świetnie naiwązująca do początku serii.

Nie żartuj nawet w ten sposób. Salvation obsrywa tę serię bardziej niż Prometeusz Aliena. Trójka jest słabsza od filmów Camerona, ale idiotyczną czwórkę wgniata w glebę obcasem. Na dobrą sprawę jedynym powodem oglądania Salvation jest jego fajna strona wizualna, poza tym nic, gówno w ładnym papierku.

CGI Arnold - laameeeeee

ERA VHS FORUM

Phineas
Aligator amerykański

Wysłany: 2012-10-06, 23:40   

E tam. Czwórka też pozostawia wiele do życzenia jednak o ile do niej jeszcze chętnie wrócę, to dvd z częścią trzecią mogę już co najwyżej użyć do odszraniania auta zimą (co zresztą już raz się sprawdziło zeszłego roku).
Ja naprawdę czekałem na trójkę latami. Ale co... niestety... położono ten film na wielu płaszczyznach. Począwszy od bladej akcji, idziemy po bezsensownych niby zabawanych wątkach. Nie sposób dostrzec jeszcze pizdowatego wcielenia Johna Connora. Już pierwsze 15 minut niepokojąco wkurwia. Napiszę tyle - ta trójka to nawet nie cień swoich poprzedników. Nawet nie 5% (moich) oczekiwań.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-07-09, 22:06   

Obejrzałem w 3D. Jak trailer ni w ząb mi nie wszedł tak film bardzo daje rady, z kina wyszedłem zadowolony. Jest kilka patentów, różne fabularne zakręty, jest z jajem kiedy trzeba, jak ma być akcja to mamy totalną demolkę, strzelaniny, eksplozje, pościgi itd. Muza dobra, z klasycznymi akcentami. Fabularnie pokręcone, ale w pozytywnym tonie. Nawet lekka dramaturgia na linii Connor/Kyle mnie nie drażniła. Jedynie co, to momentami CGI trochę nie teges, zwłaszcza na początku, bo jest jedna rozwałka w przyszłości która trochę grę komputerową przypomina. Ale potem już wjeżdża powrót do przeszłości i jest gitara. Azjata T-1000 pojawia się na krótko i nawet ujdzie. Arnold i Jason Clarke kradną szoł, ale ogólnie wszyscy bohaterowie są ok. Nowa Linda z tego co widzę ma 28 lat, wygląda na 10 mniej O_o.

Jakby nie było, nowy Arnold 7/10.

Phineas
Aligator amerykański

Wysłany: 2015-07-13, 09:06   

Bardzo udana część. Kupiłem bilet bo zgodnie z tradycją każdą widziałem w kinie (takie natręctwo). Po trailerze nie spodziewałem się po filmie dosłownie niczego. Jednak... już z pierwszymi scenami zaczynało się robić naprawdę klimatycznie.
Największym plusem jest to, że nie zajebali filmu dłużyznami i nadmiarem efektów specjalnych. Scenariusz w kontekście do dwóch poprzedników wręcz doskonały i widać, że nie robiony na kolanie. Wszystko świetnie się ze sobą jakoś scala. No i Arnold zagrał naprawdę dobrze. Tu też trafionym okazał się pomysł by nie odmładzać go na chama bo to z pewnością rozjebałoby cały system.

Ten Terminator jest naprawdę warty wielokrotnego obejrzenia. Na tle całej serii jest dla mnie trzeci po megadobrym T2 i doskonałym T1.

8/10

Odpowiedz do tematu