..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-08-20, 16:27   AVATAR - James Cameron - 2009

Ponad 10 lat czekania i już w grudniu dane nam będzie zobaczyć nowy film Jamesa. I co? Szczerze? Po zobaczeniu zwiastuna (720P / 1080P) niby lekka, ale mimo wszystko, dupa. Do tego bajkowa. Miał być mega przełom w efektach i inne cuda wianki - ja tutaj widzę niby mega dopracowane CGI, ale nie wygląda to realistycznie a bajkowo właśnie, jak z jakiejś CGI animacji rodem z Pixara. Wiadomo, grafa dojebana do pieca ostro, widać masę szczegółów a dżungla tętni życiem, ale juz sama Avatary (te niebieskie leśne ludki) to raczej jakimś kosmicznym "Pocahontasem" walą. Oczywiście już teraz widać, że będzie świetny film - James gówna nie kręci a każdy jego budżetowy filmik jest mega dopracowany - to samo widać i tutaj. ALE. Nie widzę tej szeroko reklamowanej rewolucji - oczywiście zdaję sobie sprawę, że film był kręcony z myślą o seansach w 3-D, ale sam Cameron zdaje się mówił, że i w dwóch wymiarach film będzie wyglądał obłędnie. Nie wiem, zajawka choć treściwa i efektowna, to mimo wszystko chyba raczej zbyt krótka, by wyciągać z niej jakieś wiążące i daleko idące wnioski. Trzeba się będzie pod koniec grudnia lub na początku stycznia samemu wybrać do kina i obadać w całości. Ogólnie to jednak cały czas liczę na to, że James po raz kolejny pokazał klasę i stworzył wielki film sci-fi, bo jeden "District 9" Blomkampa wiosny nie czyni. A jak wiadomo dobrego sajens fikszen nigdy za wiele.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2009-08-20, 17:27   

FROM THE DIRECTOR OF "TITANIC" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2009-08-20, 19:03   

na poczatku trailera fajnie to wyglada, ale te animowanki pozniej troszke mnie zniesmaczyly. chyba sie robie stary dziad, ale im wiecej i im bardziej zajebiste cgi tym mocniej mnie ono wkurwia. w kazdym razie na film sie wybiore, w koncu to Cameron, czlowiek ktory ma na koncie kilka (juz)klasykow kina.
Slepy napisał/a:
A jak wiadomo dobrego sajens fikszen nigdy za wiele

dokladnie.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-08-20, 19:12   

Trochę zrzutów z trailerka:

Ogólnie to im więcej to oglądam, tym mniej mi się to wszystko podoba niestety...

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-08-20, 20:17   

bo Ty to ogólnie malkontent jesteś :P

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-08-20, 20:21   

jestem ambiwalentnie nastawiony na film po tym co zobaczylem na trailerze.....

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-08-20, 20:53   

grzEGOrz napisał/a:
bo Ty to ogólnie malkontent jesteś

Bo wole zostać pozytywnie zaskoczony niż się niemile rozczarować ;-) Poza tym ja w Camerona ogólnie wierzę, bo to zajebisty reżyser jest i słabego filmu jeszcze nie nakręcił - tak, nawet jego (choć nie do końca) "Piranha" mi się bardziej podobała niż blubranie Dantego - i na "Avatara" też czekam z niecierpliwością. Ale ten trailrek troche mimo wszystko ostudził mój entuzjazm...

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2009-08-20, 21:00   

Heh, miały być przełomowe efekty, a tu patrzę kolba broni tego mecha przełazi mu przez metalowy element ręki jakby go tam nie było.

MauZ 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-09-10, 20:44   

http://film.interia.pl/wi...ografii,1365543

ulegające autodestrukcji pliki lolz.
"ta wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 5... 4... 3..."

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-09-10, 20:47   

chyba na FF widziałem trailera - pfff... a dla anglojęzyczno jebliwych meh...

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-10-29, 13:16   

Dali dziś nowy, pełny zwiastun (jakoś po 18 będzie podobno w HD) i krótki filmik o produkcji z ujęciami nie pokazanymi w trailerku - klikać - co mogę powiedzieć? Widać, że podłubali różne ludzie z Wety i ILM przy efektach i ogarnęli różne niedoróbki z tizera, niebieskie CGI plastusie jakoś po gałach już tak nie walą, ale to raczej efekt tego, że się już do ich obecności w filmie Camerona "przyzwyczaiłem", zobaczymy jak w scenach dłuższych, tzw. emocjonalnych, w gotowym filmiku będą wyglądać. Ogólnie zwiastun sporo bardziej podoba mi się niż wcześniejsza tizerowa zajawka - jest fajna muza, dużo akcyjki z różnymi zwierzaczkami dziwnymi, mechy, gromkopierdne "This is our land!" i dużo innych, niektórych fajnych a innych trochę mniej fajnych rzeczy (w zależności co kto lubi i czego oczekuje). Mnie całość po zsumowaniu wszystkich za i przeciw podoba się i czekam na seans w 3-D kinie jakoś w styczniu, żeby na własne oczy przekonac się o mocy mitycznego trójwymiaru w tym zapowiadanym sporym kroku naprzód w kinematografii blockbusterowej.

Dali HD - tutaj.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2009-12-21, 11:59   

8,9 na imdb póki co. Skoro ludzie uważają, że dobry to pewnie w modzie będzie jechanie po tym filmie :-)

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2009-12-21, 14:54   

ale ten film jest spierdolony!

ps. ja bym sie nie spuszczal przedwczesnie. wiecie jak to jest z listami i ocenami na imdb. pamietacie batmana TDK? no wlasnie.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-12-21, 15:08   

Z tego co czytałem, w 3D wizualnie miażdży i w ogóle 10/10 za sam świat przedstawiony, ale już fabularnie to raczej odgrzewany kotlet, do tego napchany eko-przesłaniem i słabymi w większości dialogami, w dodatku żeby zmieścić film w IMAXach ponoć skrócili go i poleciało ponad 30 minut materiału, m.in. sceny na Ziemi, które z tego co widziałem na koncept artach klimatycznie wyglądały jak żywcem wyjęte z "Blade Runnera". Ogólnie przez te wiksy z pocięciem filmu ucierpiała ciągłość całej opowieści (są podobno jakieś dziury w nawijkach Jake'a - tj. że nawija o czymś czego nie było a być powinno i inne takie). Podsumowując - wizualnie z tego co czytałem niszczy, natomiast już za sprawą opowiedzianej historii niekoniecznie, ale wiadomo - i tak będzie trzeba sprawdzić samemu w kinie w tym całym 3D, ale ja to raczej już w nowym roku, bo na zapchane ludźmi seanse raczej ochoty nie mam.

bub
Aligator amerykański

Wysłany: 2009-12-21, 17:35   

:) pieprzone smerfy! Nie dalem rady calego trailera obejrzec ;/

Odpowiedz do tematu