..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mad Max - Fury Road (2015)
Autor Wiadomość
Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-05-27, 20:39   Mad Max - Fury Road (2015)

Właśnie wróciłem z seansu. Takiej jazdy nie widziałem w kinie od lat - mnóstwo kaskaderki, akcji, dobrej muzyki, cały wór oryginalnych pomysłów, kaskaderka, akcja, eksplozje no i kaskaderka i AKCJA!

Polecam :!:

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-05-27, 21:47   

Dla mnie średnio. Są pomysły i patenty, jest kilka fajnych scen, jest zajebisty Immortan Joe, ale jest też mega wkurwiające przyśpieszanie kamery bez powodu, chujowe cgi i przeszarżowana do maximum korekcja barwna. Sprawia to, że czuję się jakbym oglądał jakiś pseudo grindhouse Rodrigueza, a nie film Millera, który dał nam takie 2 tęgie arcydzieła jak część pierwsza i druga.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-28, 18:16   

Tak odjechanego postapo nie było od lat. Akurat miałem okazję obejrzeć sobie w 3d - mega wyczyn dla mnie, bo chyba pierwszy raz w życiu byłem :lol: - i jak dla mnie pełen PODZIW! Zdjęcia epickie, akcje nieziemskie, fabularnie jeden wielki pościg, cały czas jakieś zadymy, eksplozje, no kurna czysty filmowy wysokooktanowy kult. Ponadto same cadillacki i ciężarówy na wypasie, momentami te wszystkie kraksy powiewały Carmageddonem. Wyszedłem z kina mokry 8-)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-05-28, 19:20   

Kurwa, szkoda mi pieniędzy na 3D bo film mi się średnio podobał w 2D, ale faktycznie jest tam kilka takich akcji, które krzyczą 3D. No cóż, nie zaryzykuję :lol:

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-28, 19:49   

A ile to 5 zeta różnicy? W moim przypadku akurat nie było wyjścia bo seans w 2D leciał ze 2 godziny później, no to zaryzykowałem. Żadnej cgi chujni nie zauważyłem, jedyny mankament oglądania w takim klimacie był taki że momentami jakoś dziwnie przyciemnione wszystko mi się wydawało, ale może po prostu ktoś się anonizował w tych goglach i stąd owa pomroczność.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-05-28, 20:11   

z 10zł różnicy chyba, ale wolałem iść na 2D bo 3D z reguły ssie. Drugi raz nie pójdę bo to dodatkowe 34zł do wydania, wolę jakieś dvd za tę cenę przytulić :-)

W wersji 2D niestety cgi i korekcja barwna biją po oczach bardziej niż sparciały ryj Janiny :lol:

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-28, 21:44   

Critters napisał/a:
W wersji 2D niestety cgi i korekcja barwna biją po oczach bardziej niż sparciały ryj Janiny

:lol: :lol: :lol:

To może zapobiegawczo, jakbym się drugi raz do kina wyrywał na film, pozostanę w opcji 3d :)

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-05-28, 22:01   

Ja się coraz bardziej utwierdzam w przekonaniu, że Mad Max = 10/10

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-28, 22:17   

Mam to samo!

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-05-29, 04:17   

Pojebało was :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-05-29, 10:41   

Dobre to było. 8/10

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-01, 16:21   

Critters napisał/a:
Dla mnie średnio. Są pomysły i patenty, jest kilka fajnych scen, jest zajebisty Immortan Joe, ale jest też mega wkurwiające przyśpieszanie kamery bez powodu, chujowe cgi i przeszarżowana do maximum korekcja barwna. Sprawia to, że czuję się jakbym oglądał jakiś pseudo grindhouse Rodrigueza, a nie film Millera, który dał nam takie 2 tęgie arcydzieła jak część pierwsza i druga.

Przemo napisał/a:
Tak odjechanego postapo nie było od lat. Akurat miałem okazję obejrzeć sobie w 3d - mega wyczyn dla mnie, bo chyba pierwszy raz w życiu byłem :lol: - i jak dla mnie pełen PODZIW! Zdjęcia epickie, akcje nieziemskie, fabularnie jeden wielki pościg, cały czas jakieś zadymy, eksplozje, no kurna czysty filmowy wysokooktanowy kult. Ponadto same cadillacki i ciężarówy na wypasie, momentami te wszystkie kraksy powiewały Carmageddonem. Wyszedłem z kina mokry 8-)

Mogę się podpisać pod obiema opiniami :) Z jednej strony dużo akcji, napięcia i kapitalnych patentów, z drugiej zbyt oczojebne to wszystko, hałaśliwe i "przegadane" pod względem audiowizualnym, tak że chwilami ledwo ogarniałem co się na ekranie dzieje. Film ma wszystkie zalety starego kultowego postapo z lat 80., ale na poziomie stylu zawiera też sporo irytujących rzeczy typowych dla kina współczesnego, o czym wspomniał Critters. No i za mało Mad Maxa w "Mad Maxie", tytułowy bohater jest postacią drugoplanową we własnym filmie. Z seansu wyszedłem co prawda zadowolony, ale naprawdę zajebiste kino zobaczyłem dopiero dnia następnego, gdy udałem się na maraton z pierwszą i drugą częścią starej serii Maksów. Tylko że sposób, w jaki kręcono filmy kiedyś, już się nie wróci, więc musimy przyjąć nowy film Millera takim jaki jest, a jest mimo wszystko w porównaniu z większością współczesnych blockbasterów filmem naprawdę dobrym, potrafiącym dostarczyć ogromnej ilości wrażeń i uczucia "wiatru we włosach".
Miller ponoć twierdzi, że woli wersję 2D od 3D i taką też oglądałem. Poza tym pan reżyser, podobnie jak ja i Fabio, nie jest zadowolony z tej oczojebnej korekcji barw i na blu ray będzie można wybrać w menu wersję czarno-białą:

Cytat:
"Mad Max: Na drodze gniewu" dopiero co trafiło do kin, a reżyser już opowiada o wersji filmu, która trafi na Blu-ray. George Miller obiecuje, że wydanie to będzie zawierać "najlepszą możliwą wersję filmu".
Czym różnić się będzie wersja na Blu-rayu od kinowej? Odpowiedź jest prosta: kolorami. A dokładniej ich brakiem. Obok bowiem kinowego "Mad Maksa" na płycie znajdzie się również wersja czarno-biała.

Miller twierdzi, że twórcy obrazów postapokaliptycznych mają skłonność do spławiania kolorów w swoich filmach. Jego zdaniem jest to niewłaściwe podejście. Reżyser twierdzi, że wizja świata po upadku cywilizacji robi największe wrażenie, kiedy pozbawiona jest kolorów. Drugim rozwiązaniem – i to zostało zastosowane w wersji kinowej "Na drodze gniewu", ponieważ pierwsze rozwiązanie uznano za zbytnio "artystyczne" – jest możliwe zintensyfikowanie barw.

Czarno-biała wersja nie będzie jedyną dostępną dla fanów widowiska. Miller wymusił również dołączenie wersji niemej, w której jedynymi dźwiękami ma być muzyka ilustracyjna.

Dzięki tym zmianom Miller chce zintensyfikować doświadczenie widza, który styka się przecież z rzeczywistością odbiegającą od tego, co zna z życia codziennego. Świat "Mad Maksa" jest światem ekstremalnym i takim też Miller chce uczynić swoje widowisko.

http://www.filmweb.pl/new...Blu-rayu-111598

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-06-02, 00:12   

Kurwa 10 wersji filmu teraz będzie :)

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-06-02, 16:43   

Dziwne tą korekcję kolorów na bardziej pomarańczowo-niebieski nawet nie zauważyłem wcześniej. Myślałem, że tylko w scenach nocnych były filtry dzień-na-noc. W sumie to ja słabo kolory rozróżniam i w żaden sposób mi to nie przeszkadzało.

http://imgur.com/gallery/zsRVc

Jak się popatrzy na zdjęcia przed-po uważam, że przez podkolorowanie niewiele straciliśmy.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-03, 09:33   

No nie wiem, jak dla mnie takie kadry:

wyglądają w ciul komiksowo i nienaturalnie.

W starych "Maxach" na widok krajobrazów robiło się sucho w gębie. Gdzie się podział tamten obskurwiały realizm?

Odpowiedz do tematu