..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kasety vhs
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2009-02-14, 00:08   Kasety vhs

Dobra, kurwa nie będe pisać o wspominaniu rynku vhs ani pytać nikogo, czy miał kisiel w majtach jak oglądał po raz pierwszy horrory na video itd bo temat takowy przerabiany był na różnorakich forach wiele razy i generalnie sprowadzał się do niczego.

Tutaj dyskusje raczej informacyjne i ściśle kolekcjonerskie co oznacza, że raczej mało kto się tu zapewne będzie wypowiadał :lol:

Odnośnie pytania słonka mojego Judith, który jako jedyny poza mną chce tu gadać o kasetkach :lol:

'Naked Vengeance' jest bardzo trudny do ustrzelenia pomimo iż dystrybutor, który go wydał (Telehit) ogólnie był bardzo popularny a popełniony przez nich 'Alligator' i 'Alligator 2' straszył z półki w praktycznie każdej możliwej wypożyczalni.

Co do 'Ms 45' nic mi na ten temat nie wiadomo aby wyszedł, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak było, gdyż jakby nie patrzeć to film znanego reżysera (mimo, że wczesny) i całkiem prawdopodobne, że mógł wyjść. Niestety żadnych danych na ten temat nie mam.

Zapraszam do onej dyskusji!

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-02-14, 11:51   

najmilej z ery vhs wspominam trailery przed właściwym filmem. A w kolekcji domowej mam kilka unikatow ale nie powiem jakich zeby mnie Fabio nie meczyl :)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-02-14, 21:07   

Nie masz zadnych horrorow na vhs a tymbardziej unikatow i doskonale o tym wiem, wiec nie spamuj bo bede zmuszony wpierdaczyc ci bana. :-D

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-02-14, 22:03   

skoro w ten sposob bedzie ci latwiej przebolec moje ekskluzywne horrory na vhs to ok, juz nic nie pisze :)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-02-14, 23:44   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tylko tak to moge skomentowac :lol: Nastepny twoj wpis bunczucznie usune! :mrgreen:

KeniG 
Krokodyl różańcowy
Palladyn Gwiazdy Północy

Wysłany: 2009-02-15, 22:44   

Dobra to się może wydać żałosne ale poszukuje filmu Nemesi 3. To się może wydać jeszcze bardziej żałosne ale szukam go od roku. Jak ktoś ma niech da znać zrobie za niego dużo ale bez dziwactw! ;)

Druga sprawa wpadła mi w łapy kaseta z Mad Maxem 2 tylko że nie z wersją "wojownik szos" tylko orginalna wersja z australi, Mad Max 2 Wojownik Szos to film który na potrzeby USa został lekko zmieniony (możcie w necie poczytać). I teraz tak to sama kaseta bez okładki, film oczywiście z lektorem. Zawsze myślałem że ta wersja australijska nigdy do nas nie trafiła a jednak okazuje się że tak. A może jest wręcz przeciwnie i to ten australijski Mad Max 2 został u nas na VHS wydany najpierw albo jedynie?? Ciciałbym się czegoś więcej o jej wypuszceniu w PL itp sprawom dowiedzieć. Na kasecie jest znaczek ITI. Może ktoś ma Mad Maxa 2 na vhs i mi poiwe czy ma wersje z USA czy australi. Można poznać po początku wersja Wojownik Szos ma prolog z głosem zza kadru i napisami a wersja orginalna nie ma napisów a zamiast nich głos lekktora jest urozmaicony czarno białymi zdjęciami archiwalnymi z okresu zimnej wojny. Critters pomóz bo po nocach spac nie moge bo się nad tym głowie. Obydwie wersje u nas wyszły równolegle? Czy tylko jedna? Bo w TV puszczano cyba zawsze wersje "Wojownik Szos"

Trzecia sprawa mam Robot Jox-a okładka jest zajebista taka srebno złota i błyszcząca. Czy to jedyna okładka jaka u nas była czy jeszcze jakaś też jest spotykana?

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-02-16, 00:01   

Nemesis nigdy mnie nie interesował jak biegałem po wypożyczalniach, śmiało moge powiedzieć, że różne czesci tej sagi widziałem conajmniej kilkadziesiat razy - diablo to popularne było. Rzeczywiscie dziwne, ze nie mozesz od roku tego znalezc :-/

Co do 'Mad Maxa 2' to ogladalem to ostatni raz dobre 6 lat temu w telewizji, wiec nie powiem jaka to byla oryg wersja, tymbardziej, ze nie naleze do wielkich fanów tego filmu.
Odnosnie wydania kasetowego to skoro masz wersje iti to jest ta ogólnie rozpowszechniania. Telewizja ma swoja wlasna wersje, ktora niekoniecznie ukazala sie na video w ogóle. Napewno wszystkie czesci wydalo ITI i to jedyne wydanie jakie spotkałem na swej drodze oprocz innego wydanego juz wiele lat pozniej pod jakims szyldem klasyki kina, czy jakos tak - chyba przez Warner, ale nie dam głowy bo sie tym nigdy nie interesowalem.

Robot Jox to również nie moja aleja, ale to pospolite wydanie Imperial Entertainment. Czy jeszcze ktos to wydal? Nie wiem, nigdy nie przywiazywalem do tego wagi jako, ze zawsze rozgladalem sie raczej za horrorami i akcyjniakami niz takimi dziwadlami.
;-)

Mort
Kajman karłowaty

Wysłany: 2009-03-21, 01:22   

Jeśli odbiegam od tematu to proszę mnie ukarać upomnieniem ;-) Jeśli za bardzo wchodzę w tyłek - to samo :lol:

Wciera (a praktycznie juz dwa dni temu) miałem okazję zapoznać się organoleptycznie z kolekcją VHS-ów niejakiego Crittersa i do tej pory jestem zmuszony pić piwo :mrgreen: To co zobaczyłem wyjmuje z butów i powala !!! Kude szacun! Nie widziałem, że wydawali u nas takie rzeczy...

KeniG 
Krokodyl różańcowy
Palladyn Gwiazdy Północy

Wysłany: 2009-03-26, 21:38   

Dobra uporałem się z awarią płyty głównej i powróciłem.

Przy okazji ustaliłem że najprawdopodobniej (na dniach dokładnie sprawdze) przy serii vhs od braci warner o nazwie Action Collection wydali tą amerykańską wersje mad maxa 2 u nas. Czyli by wychodziło że pierwsze wydanie (od ITI) to była niepocięta orginala australijska wersja a później juz Warner walił tą pociętą z USA. Ale trzeba będzie to wszysko jeszcze dokładnie sprawdzić.

Zastanawiam się też nad kolejnym konkretnym podgatunkiem filmowym do zbierania tym razem z gatunku horrorów. Ale nie wiem nad czym sie lepiej skupić. A nad czymś konkretnym musze. Kiedy z "SF ogólenie" przeniosłem się konkretnie na postapo, katastrofy itp klimaty to tylko zbiór vhs na tym zyskał poznałem dobrze podgatunek, znajdowanie filmów dało sporo satysfakcji i sam zbiór lepiej wygląda gdy sa tą filmy z jakiegoś pod gatunku a nie "wszystko i nic". Ma ktoś jakieś przemyślenia na temat tego który horrorowy podgatunek na VHS najciekawszy? Do tej pory horrory na vhs zbierałem jak leci skupiając się tylko na tym żeby zbyt "nowe" i popularne na "dvd" w PL nie były.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-03-27, 01:57   

Odnosnie Mad Maxa to imo warto posiadac wersje z ITI bo ta kolekcja Warnera to juz nowka i nie jest tru vhsem :-D

Odnośnie podgatunku horroru to doprawdy ja uwazam, ze zbierac lepiej ogolem, wszystko tak do 1996r jezeli oczywiscie jest sie fanem horrorów. Bo tak z konkretnego podgatunku to ciezko bedzie znalezc wieksza liczbe filmów, chyba, ze taka kolekcje planujesz w rozmiarach 20-40 kaset. Rynek horrorow byl spory, ale lecac podgatunkami to w zadnym nie bedzie tego jakos szczególnie wiele,zwłaszcza, że coraz trudniej o dostepnosc jakichkolwiek starych kaset.

Moze pochwal sie jakimi fotkami kolekcji albo jej czesci. Post Apokalipto hmm brzmi interesująco - tez troche tytułów z tego mam, choć szczególnym pasjonatem nie jestem.

KeniG 
Krokodyl różańcowy
Palladyn Gwiazdy Północy

Wysłany: 2009-03-27, 02:54   

No tak ale w sytuacji gdy taki Max 2 od Braci W to inna wersja filmu to warto mieć (choć okładki już nie te). Postarm się jakieś fotki cyknąć. Chyba nawet mam na dysku jakąś fotke kilku kaset co na alledrogo chciałem opchnąć ale się rozmyśliłem. Ogólnie staram się te zbierać to co na DVD u nas nie wyszło wyjątki robie tylko dla takich mad maxów albo dla filmów w stylu "Rycerze" co według mnie u nas na DVD przez przypadek wyszło :lol: Poza tym właściwie wale rok produkcji kasety jeśli na DVD tego nie ma albo akurat na VHS chce mieć bo nie wszystko wyszło przecież do połowy lat 90.

Jakiś rok no może dwa lata temu miałem kryzys i chciałem walić to ale ta strona http://www.post-apocalypse.co.uk/ spowrotem rozbudziła mój zapał bo zobaczyłem kogoś kto też chce mieć postapo na VHS (polecam luknąć okładki z Turcij i skandynawi). Już prawie rok zbieram się do zrobienia skanu moich okładek i przesłania kolesiowi od strony niech angole wiedzą że nasze okładki sa the best 8-) Swoją drogą fajną sprawa jest znajdywanie jakiegoś kolejnego filmu o którym się nie miało pojęcia że wyszedł w PL. ALbo radośc gdy się znajduje jakiś film który się na kasecie albo w TV za szczeniaka widziało. Zaczołem też zauważac w przypadku SF że zdarze się że kostiumy, makiety itp powtarzają się w niektórych filmach. Czasem aktorzy graja prawie identyczne postacie w identycznych kostiumach :lol: Zauważyłem też że na przykład w zachodnich wydaniach w niektórych filmach reklamuje się jako główna gwiazde kogoś innego niż u nas - znaczy inną postać.

Co do zawęrzania kolekcjonowania to dla mnie ma to też taką zalete że mam bardzo mało miejsca na zbiory.

EDIT:

Dobra znalazłem na dysku 3 fotki:

Tu widać figurke cthulu ktulluu chtullu czy jak się to tam pisze :mrgreen:

A tu pare sztuk, jak widać okładka World Gone Wild wymiata :mrgreen: albo Warlords - Lordowie Wojny CO ZA TYTUŁ! A jaki genialny początek z wybuchem atomawym, generałem i przyczepą kempingową! :lol: :

Postarm się sukcesywnie jeszcze pare zapodać.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-04-03, 17:22   

KeniG napisał/a:
No tak ale w sytuacji gdy taki Max 2 od Braci W to inna wersja filmu to warto mieć (choć okładki już nie te).

No to już zależy, czy kolekcjonuje się kasety jako kasety, czy poprostu jest się fanem jakiegoś filmu :-) Jeżeli jesteś fanem MAd MAxa to raczej, że warto. Dla mnie nie warto bo to nowe Warnerowe wydanie to już niewiele ma wspólnego z klasycznym vhs, tzn jest z epoki nowych vhsow totalnie obdartych z obskurności a jednocześnie wychodzących wolnym krokiem z mody, zmieniane przez wdzierające sie na rynek dvd.

KeniG napisał/a:
Poza tym właściwie wale rok produkcji kasety jeśli na DVD tego nie ma albo akurat na VHS chce mieć bo nie wszystko wyszło przecież do połowy lat 90.

Tak, z tym, że od roku 1996 vhs w naszym kraju wygląda z reguły kaszaniarsko na maxa, tzn okładki beznadziejne, kasety nowe, leciutkie w porównaniu chociazby do tych z Video Rondo :-P Ja tam zwyczajnie tego nie czuje, nie uważam za prawdziwe vhs ;-)

KeniG napisał/a:
Swoją drogą fajną sprawa jest znajdywanie jakiegoś kolejnego filmu o którym się nie miało pojęcia że wyszedł w PL.

To jest coś absolutnie pięknego i wzruszającego, zwłaszcza, gdy okazuje się, że wyszedł film, który nie tylko nie wiedziałeś, że wyszedł, ale do tego uwielbiasz go!

KeniG napisał/a:
że na przykład w zachodnich wydaniach w niektórych filmach reklamuje się jako główna gwiazde kogoś innego niż u nas - znaczy inną postać.

Tak to prawda. Głownie dlatego, że u nas bardzo często jako gwiazdy reklamowane były postacie, które miały na koncie góra kilka filmów, ale akurat te filmy albo ich część wyszła wczesniej na vhs w polsce i dystrybutor domyślał się, że ludzie to nazwisko mogą kojarzyć i traktować jak gwiazdę :mrgreen:

KeniG napisał/a:
Tu widać figurke cthulu ktulluu chtullu czy jak się to tam pisze

A ja myślałem gupi, że to sztuczna kupa :lol: Za szczeniaka kupowałem takie gadżety w sklepei ze śmiesznymi rzeczami :mrgreen:

World Gone Wild to o ile pamiętam nosił krajowy tytuł 'Zdziczały Świat' :-D

Sympatyczna też okładeczka do 'Damnation Alley'. Swego czasu widziałem to jeszcze w empiku do kupienia (bo to już z tych nowszych imperiali).

A co do kultowo rzmiacych tytułów to moim zdaniem furore robi też ;Robot Holocaust'. Polski tytuł to niby 'Zagłada Robotów', ale lektor czyta 'MAsakra Robotów' albo 'Dark Angel' z Lundgrenem czytany jako 'Ciemny Anioł' :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-04-03, 19:26   

Critters napisał/a:
'Dark Angel' z Lundgrenem czytany jako 'Ciemny Anioł'

- I come in peace.
- But you go in pieces, asshole.

:!:

KeniG 
Krokodyl różańcowy
Palladyn Gwiazdy Północy

Wysłany: 2009-04-03, 23:02   

World Gone Wild to o ile pamiętam nosił krajowy tytuł 'Zdziczały Świat'
Tak dokładnie, ta okładka to jest okładka z brytyjskiego wydania, polski dystrubutor z tyły tylko dokleił naklejke z fotką i opisem po polsku.

No to już zależy, czy kolekcjonuje się kasety jako kasety, czy poprostu jest się fanem jakiegoś filmu Jeżeli jesteś fanem MAd MAxa to raczej, że warto.
Właściwie to filmy na kasetach :mrgreen: Po prostu dla mnie i jedno i drugie sie liczy zresztą tych visionów w małych pudełkach to unikam wyjątki właśnie robie tylko dla konkretnych filmów.

Sympatyczna też okładeczka do 'Damnation Alley'. Swego czasu widziałem to jeszcze w empiku do kupienia (bo to już z tych nowszych imperiali).
Fakt duża zaleta że to malowany obrazek a nie jakiś fotos. Choć ja cały czas podziwiam srebno złotą okładke Robot Joxa :) Fajna jest tez okładeczga do w mgnieniu oka niby prosta ale te tło w formie sierści i niepokonany RH z mega gunem robią wrażenie :mrgreen:

Tak to prawda. Głownie dlatego, że u nas bardzo często jako gwiazdy reklamowane były postacie, które miały na koncie góra kilka filmów, ale akurat te filmy albo ich część wyszła wczesniej na vhs w polsce i dystrybutor domyślał się, że ludzie to nazwisko mogą kojarzyć i traktować jak gwiazdę
Dokładnie z ciekawszych to na przykład wydanie filmu Replikator u nas w naszym wydaniu jest dużą czcionką zaznaczone że w filmie pojawia się Ccciolina :mrgreen: a w zachodnim wydaniu tego nie ma mimo że okłądki poza tym chyba identyczne. Po prostu ta seks gwiazdka musiała być u nas jeszcze popularna.

A co do kultowo rzmiacych tytułów to moim zdaniem furore robi też ;Robot Holocaust'. Polski tytuł to niby 'Zagłada Robotów', ale lektor czyta 'MAsakra Robotów' albo 'Dark Angel' z Lundgrenem czytany jako 'Ciemny Anioł'
ŁAŁ. Masz ten film (Robot Holocaust) :shock: Mam go ściągnietego z neta chyba jedna z największych kaszan w podgatunku. Nie wiedziałem że u nas wyszedł. Odsprzedaż go?

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-04-03, 23:40   

KeniG napisał/a:
Fakt duża zaleta że to malowany obrazek a nie jakiś fotos. Choć ja cały czas podziwiam srebno złotą okładke Robot Joxa :) Fajna jest tez okładeczga do w mgnieniu oka niby prosta ale te tło w formie sierści i niepokonany RH z mega gunem robią wrażenie

Imperial o ile mnie pamiec nie myli dawal wylacznie rysowane okladki, fotosów sie wystrzegal. Co do Robota Joxa to w podobny sposob (metalicznie) wydali tez 'Katakumby', 'Dark Angela', 'Cut&Run' i chyba jeszcze coś. To jeszcze te stare imperiale w malym formacie okladkowym. Potem naparzali juz glownie w duzym formacie. A 'Split Second' z Hauerem to dystrybucja Fan Media - chyba ich najwiekszy przeboj na kasetach. Trzeba przyznac, ze u nas RH to byla mega gwiazda kina na rowni z hollywoodzkimi pierwszoligowcami, choc w USA w zasadzie do dzis pozostaje niedoceniony (pomimo niezwykle imponujacego dorobku ciagle uwaza sie go za solidnego aktora 'tanich filmow').

KeniG napisał/a:
Mam go ściągnietego z neta chyba jedna z największych kaszan w podgatunku. Nie wiedziałem że u nas wyszedł. Odsprzedaż go?

Ano wyszedl choc jak na swego dystrybutora (Imperial) jest w zasadzie widmem. A co do sprzedazy, to nie, nie sprzedaje wogole kaset, które mam pojedyńcze. Poza tym RH jak dla mnie jest naprawde swietny. Czego tam kurde nie ma - gumowe dzdzownice wylazace ze sciany i kasajace gumowymi zebami, mutanty, wielki pajak, roboty, amazonki! Piekny film i kapitalna okladka. Musze jeszcze zaliczyc 'Mutant Hunt' to ponoc tez jest niezle ;)

Odpowiedz do tematu