..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VFW (2019)
Autor Wiadomość
Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2020-02-16, 09:14   VFW (2019)

Fabuła prosta jak budowa cepa: grupa weteranów wojennych barykaduje się w knajpie i toczy pojedynek z pojebanym dealerem i zgrają ćpunów-mutantów. Obsada złożona z weteranów - gwiazd kina klasy "A" i "B", z których każdy dostaje swoje przysłowiowe "dwie minuty", choć oczywiście największą część puli dostaje producent Stephen "Avatar' Lang. Reżyser z kolei nawet nie ukrywa że w domu posiada ołtarzyk poświęcony Johnowi Carpenterowi. Muzyka, konstrukcja scen, oświetlenie, nastrój - wszystko przypomina o klasykach w rodzaju "Ucieczki z Nowego Jorku" czy "Ataku na posterunek 13". Z tym że Begos dodaje od siebie większą dozę brutalności w stylu "Brawl in cell 99" / "Bone Tomahawk" i pojedynki 1 na 1 podobne do widzianych w "Doomsday" Neila Marshalla. Ogółem - solidne kino, choć bez niespodzianek.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2020-02-23, 00:31   

Budd Dwyer napisał/a:
Z tym że Begos dodaje od siebie większą dozę brutalności w stylu "Brawl in cell 99" / "Bone Tomahawk"

No właśnie nie. W wymienionych filmach gore jest niezwykle graficzne. Tutaj bardziej się sugeruje niż pokazuje(oczywiście są wyjątki). Trochę tak jakby reżyser się bał, że wyjdzie zbyt kiczowato bo stosuje szybkie cięcia, a oświetlenie może i kolorystyką przypomina Carpentera, ale już jakością nie bardzo. To są moje główne problemy z tym filmem - często poprzez to oświetlenie nie widać co się dzieje. Mam też kilka uwag względem fabuły i niektórych postaci, ale ogólnie film dobry/bardzo dobry. Blu Ray wjedzie jak złoto.

Odpowiedz do tematu