..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hatchet & Hatchet 2 - Adam Green - 2006 / 2010
Autor Wiadomość
Muflon 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2011-02-14, 09:39   

generalnie uwielbiam przewidywalne, b-klasowe horrory, np jestem wielkim milosnikiem serii 'wrong turn', ale jedynka "topora" jakos nie wzbudzila we mnie wiekszych emocji. moze ogladalem to w zlych okolicznosciach przyrody (bez browara w lapie), moze mialem zly dzien, a moze to faktycznie przecietne filmidlo, ktore podoba sie tylko dlatego, ze sprawnie zrzyna z ogranych schematow? wydaje mi sie, ze gdyby za victora podstawic jasona v, to wszyscy jechaliby po tym gorzej niz po ostatnim rimejku "piatku".

i z tej okazji pytanie - czy warto zawracac sobie glowe dwojka, majac takie podejscie do jedynki?

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2011-02-14, 15:32   

Slepy napisał/a:
Critters napisał/a:
Jedyne co mi się nie podobało, to początkowa muza i montaż czołówki

No nie mów, że podobało ci się zrobienie z Wiktora pół murzyna :lol:

Nie rozumiem.

Muflon - Siłą 'Hatchet' jest to, że nie jest kolejnym 'Piątkiem 13' a w sposób udany parodiuje większosć slasherowych zagrań. To co w 'Piątku' jest śmiertelnie serio, to u Greena jest dla jaj i z przymrużeniem oka. Dwójka jest bardziej serio, choć oczywiście nie zabrakło też ironii i jajec.

Wrong Turn 2 to przecież też film z dużym jajem;)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-02-14, 15:38   

Critters napisał/a:
Nie rozumiem.

Ale czego? Wiktor okazał się być przeciez synem Kane Hoddera i jego murzyńskiej gosposi, z która to jego tatuś się potajemnie dupczył jak biedna żona była chora i leżała w łóżeczku ;-)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-02-14, 15:39   

Aaa o to chodzi ;) No, ale z postury jednak bardziej Hodder :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-02-14, 15:40   

No ale pół krwi mudżin :lol:

Muflon napisał/a:
wydaje mi sie, ze gdyby za victora podstawic jasona v, to wszyscy jechaliby po tym gorzej niz po ostatnim rimejku "piatku".

A no to źle ci się wydaje. Jak dla mnie tym co "robi" w pierwszym "Haczecie", oprócz postaci Wiktora oczywiście, jest też miejscówka, w której toczy się akcyjka. Bagna Luizjany, redneki, gejtory i cała masa przymrużonego oka ;-) to coś, czego nie da się ot tak sobie zmienić podrzucając zamiast jednego złego innego. "Hatchet" jest pod tym względem mega spójny, cała legenda fajnie łączy się z tamtejszymi zabobonami, swiętem Mardi Gras itd. No i tak jak pisał Critt - Green w swoim filmiku bawi się konwencją slashera, specjalnie upraszczając swój filmik tam gdzie się tylko da, polewając to wszystko litrami posoki i gumowych wnetrzności. To nie Nispel i jego "mam kij w dupie" podejscie, przez które nowy Frajdej jest jaki jest, a dla mnie osobiście - nieogladalnym szajsem z naduzywanym w kazdej prakycznie scenie efektem latarki. I nie pomoga tu nawet gołe cycki pani Olivio.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-02-14, 17:16   

Slepy napisał/a:

No ale pół krwi mudżin

No i dobrze ;) Tony Todd też murzyn a mega zagrał w sequelu ;)

Najpiękniejsza rzecz, której jeszcze chyba w horrorze nie widziałem, to zakończenie. Proste i arcygenialne, coś co każdy oglądający narzekający na slashery chciałby zobaczyć, ale do tej pory nie zobaczył :lol: Slepy chyba się zgodzi ;)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-02-14, 18:12   

No zakończenie luks, fajny patent z podpuszczeniem widza i pokazaniem mu przez pana reżysera wała ;-) W ogóle całe ostatnie pół godziny mega dobre, tyle tylko, że film trwa niestety o godzinę dłużej.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-02-14, 18:42   

Slepy napisał/a:
tyle tylko, że film trwa niestety o godzinę dłużej.

Mnie tam nie nudziło ani trochę. Były retrospekcje z kilkoma mega fajnymi scenami gore, więc nie poczułem żebym coś stracił ;)

Muflon 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2011-02-15, 09:54   

generalnie bardziej bawią mnie nieporadne, ale kręcone na serio filmy (np ostatnie odsłony Piątku 13go), niż świadome mruganie okiem, ale skoro tak zażarcie polecacie, to któregoś pięknego wieczoru pewnie skuszę się na obie części za jednym podejściem, przygotowując się wcześniej w odpowiednie środki umilające tego rodzaju seans. zobaczymy co się stanie

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-02-15, 13:47   

Ja dwójki akurat nie polecam (chyba, że ostatnie pół godziny), a i potrafie zrozumieć, że komuś może się nie podobac jedynka - tyle tylko, że jak ktoś wypisuje (niekoniecznie akurat ty tutaj, ale ogólnie w necie), ze filmik to schematyczny a bohatery słabo zarysowane i sztampowe, to zaczynam zastanawiać się, czy w ogóle zrozumiał filmik i zamysł pana reżysera ;-)

Btw, recka Blu-rej dwójki - http://www.blu-ray.com/mo...y/18491/#Review

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-02-15, 15:29   

Ja gorąco polecam dwójkę, ale raczej tym, którzy łapią konwencję i podobała im się jedynka. Natomiast, czy nowe odsłony Piątku 13 bawią? Przecież to zrobione za cięzki chajs crapy. Remake osobiście mnie podszedł ze względu na uroki obsady i kilka smiesznych tekstów, ale większosc nowych partów na czele z Jason X była zwyczajnie straszna :-)

A browar, to do 'Hatchet' obowiązek, zresztą podobnie chyba z każdym slasherem.

Muflon 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2011-02-16, 09:24   

Critters napisał/a:
Ja gorąco polecam dwójkę, ale raczej tym, którzy łapią konwencję i podobała im się jedynka. Natomiast, czy nowe odsłony Piątku 13 bawią? Przecież to zrobione za cięzki chajs crapy. Remake osobiście mnie podszedł ze względu na uroki obsady i kilka smiesznych tekstów, ale większosc nowych partów na czele z Jason X była zwyczajnie straszna :-)

A browar, to do 'Hatchet' obowiązek, zresztą podobnie chyba z każdym slasherem.

nic nie bawi bardziej, niż crap zrobiony z myślą o nakręceniu czegoś serio, żadna komedia nie jest w stanie tego przebić, chyba, że nazywa się "Return Of The Living Dead" albo "Evil Dead". z Rimejku zapamiętałem tylko jedną scenę, autentycznie zabawną, kiedy Murzyn chciał sobie pomóc za pomocą własnej graby, ale najpierw trafił mu się "katalog zimowy" (czy coś teges), a później czuł na sobie peszący wzrok głowy jelenia ze ściany - poza tym flaki z olejem i o wiele wyżej stawiam takie wynalazki jak Jason X czy Jason Takes Manhattan, gdzie obśmiałem się więcej razy, a ziewałem mniej ;)

a tłumacząc łopatologicznie - czy śmieszniejsze jest, gdy ktoś przypadkiem się potknie i wyjebie, czy gdy przygotuje z pietyzmem taką sytuację mając wszystko pod kontrolą? proste ;)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-02-16, 12:50   

Muflon napisał/a:
a tłumacząc łopatologicznie - czy śmieszniejsze jest, gdy ktoś przypadkiem się potknie i wyjebie, czy gdy przygotuje z pietyzmem taką sytuację mając wszystko pod kontrolą? proste ;)

No mnie nie musisz tłumaczyć łopatologicznie bo doskonale rozumiem o co ci chodzi, tzn rozumiem o czym mówisz, ale samego zjawiska nie rozumiem. Tzn jak oglądam film nakręcony za kilkanaście baniek typu Jason X, to mnie zwyczajnie szlag trafia, jak można było wywalić tyle pieniędzy w błoto i uzyskac taki crap.

Ja rozumiem, że kiedy film jest niskobudżetowy jak Troll 2, Deadly Prey itp, ale kręcony na serio, to może być kiczowaty i tym samym bawić, ale w filmiku skręconym za cięzki szmal, gdzie pracowała w pełni profesjonalna ekipa, sztab ludzi, to ja raczej widzę zmarnowane pieniądze i brak poszanowania dla widza aniżeli zabawę.

A komedie na zasadzie 'potknę się celowo i wywalę się w tort, to już kompletnie mnie nie bawią, dlatego też takowych zazwyczaj nie oglądam.

Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2011-04-24, 20:06   

Obejrzałem. W obu częściach, naprawdę zajebiste pomysłowe gore "z jajem". Miała to być taka apgrejdowana wersja klasycznych slasherów i wyszło idealnie. Widać teraz na dłoni, jak chujowo były zrealizowane sceny morderstw w kolejnych częściach "Dżejsona" i "Majkela", gdy obaj milczkowie byli już istotami o mocno nadludzkich zdolnościach. Tu Adam Green jedzie na całego i chwała mu za to. W dwójce niestety dużo retrospekcji, gadaniny, mniej humoru, ale i tak ogląda się przyjemnie. Do życzenia pozostawiło mi jednak też wyposażenie "najemników" - zero naprawdę fajnych giwer, nawet M-16 redneki nie wytaszczyli, same strzelby do polowania na jelenie przeciw Wiktorowi? C'mon!

A Kane Hodder powinien (przynajmniej epizodycznie) dołączyć do ekipy "Expendables". Definicja karka, i to dosłownie ;-) poza tym legenda.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2011-04-25, 13:24   

Budd Dwyer napisał/a:
Do życzenia pozostawiło mi jednak też wyposażenie "najemników" - zero naprawdę fajnych giwer, nawet M-16 redneki nie wytaszczyli, same strzelby do polowania na jelenie przeciw Wiktorowi? C'mon!

Myślę, że to akurat zostało idealnie wytłumaczone w filmie. Po pierwsze to nie byli żadni najemnicy(w sensie ludzie z militarnym doświadczeniem), tylko pospolite ruszenie ludzi, którzy chcieli sobie zarobić łatwo trochę kaski i nie dało się tego po nich nie zauważyć a po drugie, to nikt z nich nie wierzył, że idą na Victora bo nikt z nich nie wierzył w ducha :-)

Budd Dwyer napisał/a:
A Kane Hodder powinien (przynajmniej epizodycznie) dołączyć do ekipy "Expendables". Definicja karka, i to dosłownie poza tym legenda.

Co? Jaka legenda? Że grał statystę w masce Jasona, to już legenda? Kane to fajny człowiek, ale konus i do Expendables kompletnie by się nie nadawał. Żaden z niego kark.

Odpowiedz do tematu