..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrody zoologiczne
Autor Wiadomość
evilmg 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-06-28, 13:17   Ogrody zoologiczne

Urlop mi sie konczy, chcialbym zabrac corke do jakiegos ogrodu ze zwierzakami, przy okazj i wizyty w Polsce. Ktore sa warte polecenia? A moze znacie jakies w Europie, bo planujemy z zona jakas wycieczke i kraju jeszcze nie sprecyzowalismy. Ja jestem za Italia, zona za Francja :-? Chodzi mi o jakies duze i zadbane.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2010-06-28, 15:54   

Polecam Warszawskie ZOO, najlepsze w kraju moim zdaniem do tego w ostatnich latach zrobili sporo rzeczy nowych i jeśli mam być szczery to myslałem, ze pomimo iz mnie się tam bardzo podoba to jak wszystko co polskie odbiega od zagranicznych standardów, ale podczas wizyty w Londynskim zoo stwierdziłem z dumą, że Warszawskie w ciul lepsze, sa tez miejsca do zabaw dla dzieci i takie tam pierdoly, wiec jak twoja córka ma już ze 3lata to raj na ziemi.

Z Polskich ogrodów byłem we wszystkich, ale zaden mnie nie zachwycił, każdemu czegoś brakuje, choc najblizej pod względem zajebistosci jest Krakowskiemu zoo, które jest pieknie położone na górze no i zwierzaki zdrowe, mozna bez problemu zobaczyć, raczej się nie kitrają.

A z Europejskich to napewno Berlinskie zoo no, to w Blackpool też fajne choć dość małe moim zdaniem.

evilmg 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-06-28, 16:21   

Super! Wielkie dzieki za info!

Jesli chodzi o mnie, to chcialbym ogladac glownie jakies weze i jaszczury (bez skojarzen :P ), no ale glownie chodzi o dziecko, czyli misie, slonie, zyrafy. A pytalem dlatego, zeby dziecko nie musialo ogladac wychudzonych lwow z zaschnietymi odchodami na siersci.

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-06-28, 16:31   

teraz we wrocku wszystko przerabiaja, wiec w sumie nie polecam narazie. w ogole nie polecam zoo, bo tam zwierzeta z depresja sa, smutne i zle :-(

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-06-28, 16:40   

evilmg napisał/a:
Jesli chodzi o mnie, to chcialbym ogladac glownie jakies weze i jaszczury (bez skojarzen :P ),

No ja też mam takie preferencje i jest to dla mnie w zoo najważniejsze, ale jak napisałeś o żonie i córce to się postanowiłem tym nie kierować bo akurat gadziarnie są najfajniej zrobione w ogrodach, które pod względem atrakcyjności dla dzieci raczej zasysają (Płock - ogród ogólnie cienki, wybiegi małe, gadziarnia w budynku bodaj starej szkoły, ale w środku wyglada zajebiście, tzn sporo rzadkich gatunków, jak byłem pierwszy raz, nie mogłem wyjść z wrażenia, że mozna miec więcej niż jeden gatunek warana w polskim zoo.)

Od biedy Poznan, ale od biedy bo chociaż gadziarnio - płaziarnia wygląda najlepiej ze wszystkich jakie widziałem gdziekolwiek (bo jest fajna interakcja herpetarium zrobione na kształt lasu tropikalnego, jest mała kładka, roślinność na wyciągnięcie ręki a nawet jakiś strumyczek sobie w środku płynie ;) + sporo fajnych gadów (nawet warany z komodo małe były), ale reszta - nędza, zresztą przenoszą wszystko do nowego ZOO w Poznaniu, ale tamto na spacer z dzieckiem raczej nietrafione bo strasznie długie dystanse do pokonania są(zoo jest w lesie i ma zajebiscie duzą powierzchnię)

Mesjasz napisał/a:
teraz we wrocku wszystko przerabiaja, wiec w sumie nie polecam narazie

No Wrocławskie razi małymi wybiegami i często zachudzonymi zwierzakami, ale byłem w ciul dawno, więc może sie coś zmieniło.

Mesjasz napisał/a:
w ogole nie polecam zoo, bo tam zwierzeta z depresja sa, smutne i zle

Zależy jakie zwierzęta bo niektóre to się lepiej niż na wolności czują.

evilmg 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-06-28, 16:46   

Myslalem, ze wroclawskie mieli likwidowac, ale widocznie porabalo mi sie z jakims innym.

Critt, ja byl nie odroznil i tak tch waranow, wiec mi jedno. Wazne aby byly fajne terraria i duzo gadow. :mrgreen:

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-06-28, 17:07   

we wroclawiu chyba coraz bardziej na lepsze idzie. wieksze tereny dla zwierzat sa robione, wygodniejsze z tego co wdzialem. mam nadzieje ze powieksza terraria krokodyli i innych, mniejszych gadow i plazow, bo budynek z nimi to jest rozpacz. ceny biletow wzrosly, mam nadzieje ze nie nadarmo. jak bedzie okazja z kim to odwiedze i moge zdac raport jakbyscie byli zainteresowani.

Critters napisał/a:
Zależy jakie zwierzęta bo niektóre to się lepiej niż na wolności czują.

szczegolnie chodzi o rozne gatunki niedzwiedzi, kotow(szczegolnie te wieksze, prowadzace w naturze samotniczy tryp zycia), duze gady, ogolnie zwierzeta duze ktore wymagaja sporych terenow. smutno mi sie robi kiedy widze ich depresje.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2010-06-28, 17:10   

Critters napisał/a:
Płock - ogród ogólnie cienki, wybiegi małe, gadziarnia w budynku bodaj starej szkoły, ale w środku wyglada zajebiście, tzn sporo rzadkich gatunków, jak byłem pierwszy raz, nie mogłem wyjść z wrażenia, że mozna miec więcej niż jeden gatunek warana w polskim zoo.

Herpetarium w Płocku nawet spoko, trochę mieli róznych ciekawych gatunków gadzin a i całkiem spoko to wygląda jeśli o same wizualia chodzi. Co do reszty ogrodu i małych wybiegów, to jakiś czas temu z tego co wiem robiono mega duże wybiegi dla kopytnych, typu jakieś antylopy i inne, wszystko miało byc na sporym terenie i ogólnie git malina, tylko dawno już w tym ogrodzie nie byłem i nie wiem, co z tego wszystkiego wyszło i jak to obecnie wygląda.

A warszawski ogród fajny, bardzo lubie i odwiedzam zawsze z Fabiem jak u niego akurat jestem :-)

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2010-06-28, 22:45   

W zoo w Chorzowie są fajne kapibary z czerwonymi zębiskami, małpy z fioletowymi wackami i wołali parę lat temu 2 złote za kibelek. A jak byłem to były 4 niedźwiedzie z czego jeden nowy i te co już były dłużej mu falę robiły, miał kąt swój i tylko się ruszył z niego to go napierdalały :!:

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-06-28, 22:52   

jakby mialy kibel to by mu szuwara robily! :lol:

evilmg 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-06-28, 23:03   

:lol:

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2010-06-28, 23:03   

Miały za to taki brodzik, basen czy jak to nazwać i ten nowy miał do niego zakaz wstępu. Fajnie się spytał taki brzdąc mały mamy patrząc jak jak przy wtórze ryków jeden niedźwiedź nawala drugiego łapami po głowie i dwa mu kibicują: "Mamo, mamo mamo! Czy ten miś był niegrzeczny ?" :lol:

Zbyszko3cytryny 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2010-06-29, 00:17   

byłem kiedyś w zoo we Wrocławiu i żyje tam pewien Zacny MAŁPISZONOWY KRÓL....

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2010-06-29, 00:22   

Zbyszko3cytryny napisał/a:
byłem kiedyś w zoo we Wrocławiu i żyje tam pewien Zacny MAŁPISZONOWY KRÓL....

ADRIAN!!!!!!!!!!!!!

MISTRZ KNAGI!

Critters 
Administrator

Wysłany: 2010-06-29, 15:35   

Zoo w Chorzowie jest niestety dosc chujowe tzn sceneria fajna, ale pod wzgledem zwierząt - bieda. Zawiodłem sie, wesołe miasteczko w ciul lepsze!

Odpowiedz do tematu