..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rogue - Greg McLean - 2007
Autor Wiadomość
Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-06-09, 12:23   

:)
wiadomo jak bedzie te wydanie dvd wygladac? Fajnie zeby bylo przynajmniej 2 DVD. 1 plyta film, druga dodatki :)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-06-09, 14:34   

http://animalattack.pl/fo...p?t=15&start=15 - pisałem już o tym miesiąc temu - premiera w Stanach 5 sierpnia, wydanko będzie jednopłytowe, dodatki to komentarz reżysera, making off, trochę mini dokumentów zapewne podobnych do tych, jeśli nie tych samych, które udostępniono na oficjalnej stronie filmu no i filmik o krokodylu nazwanym Sweetheart - http://www.herbertonss.ql...oz/judedwin.htm - który w latach siedemdziesiątych zabił kilka osób i atakował łodzie, ogólnie to ta historia zainspirowała McLeana do nakręcenia "Rogue", toteż na płytce znajdzie się filmik opowiadający o tych wydarzeniach. Co do wersji Unrated to nie liczyłbym na żadne dodatkowe gore czy inne bajery, szczególnie że nigdzie nie wyczytałem by film trafił do jakichkolwiek kin pocięty, tym bardziej na australijskim wydanku DVD - ogólnie to tylko taki chwyt marketingowy - "Rogue" od samego początku mial przyznana eRkę i nie widzę sensu by McLean miał ciąć swój obraz.

Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-06-09, 15:53   

tak czy owak takie wydanie mi odpowiada. i kupie na bank :)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-06-09, 16:09   

Wspomniane wydanko australijskie z ładniejszą okładką do kupienia tutaj - http://xploitedcinema.com...ue-p-14016.html - jakby ktoś był zainteresowany.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2008-06-09, 18:05   

Moim zdaniem to obie okładki ładne ;) Też na bank kupię.

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2008-07-25, 00:39   

Rogue za mną. ja się tak nie pałuję jak pan naczelny tutaj. fajne kino, świetny krokodyl, ale bez przesady!

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-07-25, 01:09   

Trzeba pałować się animal attack, żeby ten film w pełni docenić drogi grzEGOrzu - dla widza, nazwijmy to normalnego, to będzie jak napisałeś po prostu 'fajne kino' i tyle ;-) Nie ma tutaj tak złożonej fabuły jak choćby w "Jaws" (złożonej jeśli chodzi o ten podgatunek kina grozy rzecz jasna), jest za to do bólu wręcz typowa jak na AA opowiastka - i ja ją kupuję, ze wszystkimi jej tak wadami (których, mimo wszystko dla mnie brak - wiem, kto nie kocha tego podgatunku az taki bezkrytyczny byc nie musi) i zaletami, które po prostu mnie osobiście rzuciły na ziemię, z której do dziś ciężko mi wstać ;-) "Rogue" to animal attack w swojej bardzo klasycznej formie, lecz zrealizowany na poziomie do tej pory wydawało się nieosiągalnym, stąd i mój zachwyt, którego rzecz jasna podzielac nie musisz. Aczkolwiek nie przeszkadza ci to mimo wszystko w docenieniu nowego dzieła McLeana - bo czy ktoś AA lubi czy nie, to jeśli jest fanem dobrego kina grozy opowieść o krokodylu ludojadzie docenic po prostu musi, bo to zwyczajnie kawał porządnego filmowego mięcha.

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2008-07-25, 01:29   

nie no, ja doceniam - krokodyl 6/6, zdjęcia git, reszta 3+/6. no niech będzie, że 4. dobry film. ale może masz rację - ja nie siedzę w AA więc, dla mnie to tylko sobie film :-)

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2008-07-25, 12:26   

Bardzo mnie się podobałą scenka jak wplywali na teran dużego krokodyla i pokazany była sieć pajęcza, w którą coś wpadło, jakiś owad no i wiedzieliśmy już w tym momencie, że bohaterowie znaleźli się w pułapce !

Powinien jeszcze być śmiech demonistyczny podłożony pod tą scenę.

KillerCrocodile 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2008-07-25, 13:27   

Heh, scena rzeczywiście wymiata, zresztą podobnie jak cały film.
Może do Szczęk jeszcze trochę brakuje, al dystans naprawdę minimalny. Efekty, wiadomo, lepsze w Rogue z oczywistych powodów, ale fabularnie i poziomem nowatorstwa wygrywa film Spielberga.
W żadnym z filmów o krokodylach które widziałem, stwór nie wyglądał tak realistycznie jak w Rogue (nie licząc Blackwater ;-) ). Zdjęcia podobały się nawet mojej mamie- myślała że film przyrodniczy oglądam rzucając przy tym tekstem- wreszcie jakieś normalne filmy oglądasz, a nie ciągle te horrory.
Dla mnie zdecydowanie najlepszy film o krokodylach, i jeden z najlepszych w ogóle.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-07-25, 14:48   

Mapinguari napisał/a:
Bardzo mnie się podobałą scenka jak wplywali na teran dużego krokodyla i pokazany była sieć pajęcza, w którą coś wpadło, jakiś owad no i wiedzieliśmy już w tym momencie, że bohaterowie znaleźli się w pułapce !

Do tego należy dodać, że McLean kapitalnie spiął to swego rodzaju klamrą i kiedy bohaterowie wydostają się z legowiska gada mamy scenkę jak szarańczakowi, który wpadł do wody po niemałym wysiłku udaje się wydostać na roślinność wystająca ponad lustro wodne i jednak ujść z życiem. Kapitalny moment, świetny film.

Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2008-07-25, 14:50   

Mapinguari napisał/a:
Powinien jeszcze być śmiech demonistyczny podłożony pod tą scenę.

jeszcze przydali by sie wojownicy ninja pojawiajacy sie znienacka :)

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2008-07-25, 15:38   

Slepy napisał/a:
Do tego należy dodać, że McLean kapitalnie spiął to swego rodzaju klamrą i kiedy bohaterowie wydostają się z legowiska gada mamy scenkę jak szarańczakowi, który wpadł do wody po niemałym wysiłku udaje się wydostać na roślinność wystająca ponad lustro wodne i jednak ujść z życiem. Kapitalny moment, świetny film.

a nie wydaje Ci się, że to jednak zbytnią łopatą zajeżdża? takie kurczę oczywistości i symbolika dla 10-latków.

mi się jednak Black Water chyba bardziej podobał.

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2008-07-25, 15:45   

Mnie się taka akurat symbolika w tych dwóch konkretnych sytuacjach podobała i żadną łopatą nie zajeżdżała. No ale co kto lubi. Ja widzę, że niektórzy oczekiwali od "Rogue" nie wiadomo czego, a to po prostu dobry film o krokodylu ludojadzie jest chłopaki. I tyle ;-)
Ps. Mojemu ojcu tez się "Black Water" podobał ciutke bardziej (a tez podobnie jak ja jest pacniety na punkcie wszelakich gadów, w szczególności węży), jednak stwierdził, że oba filmy są naprawde swietne a obraz duetu Traucki & Nerlich wygrywa jednak większym realizmem.

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2008-07-25, 15:59   

Slepy napisał/a:
Ja widzę, że niektórzy oczekiwali od "Rogue" nie wiadomo czego, a to po prostu dobry film o krokodylu ludojadzie jest chłopaki.

oczekiwałem nie wiadomo czego po Twoich achach i ochach, że to arcydzieło i na kolana.

Waszka G21

Odpowiedz do tematu