..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
katolickie LOLe
Autor Wiadomość
grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-11-13, 22:13   

CzarnaPani napisał/a:
bo to już jest pogwałceniem nie tylko mojej prywatności ale również naszej Konstytucji

eee? dobrze się czujesz?

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-14, 00:08   

dziękuję za troskę, czuję się dziś wybornie :-D

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-11-14, 01:16   

to czemu wypisujesz zdania, które, hm..., małomądre są?

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-14, 02:27   

A któreż to zdanie wydaje ci się najmniej mądre?

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-11-14, 21:35   

ano myśl, że Kościół nawołując do tego czy owego, mówiący Ci co masz czuć czy myśleć łamie konstytucję.

Waszka G21

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-16, 12:04   

A nie łamie konstytucji?
Art. 35.
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia obywatelom polskim należącym do mniejszości narodowych i etnicznych wolność zachowania i rozwoju własnego języka, zachowania obyczajów i tradycji oraz rozwoju własnej kultury.

A jak to wygląda w praktyce? Kościół robi nagonkę na innowierców lub próbuje na siłę nawracać...

Art. 47
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.

No właśnie, a ja jest naprawdę? Nie cudzołóż!- mówi Koścół ( ja mam ślub tylko cywilny, który dla kościoła się nie liczy i robi problemy jeśli np. chcesz zostac czyimś chrzestnym, albo świadkiem na ślubie czy bierzmowaniu), Nie obrzeraj się!, Przestrzegaj postów!- wystarczy spojrzeć na brzuchy księży, Nie używaj przezerwatyw! ,również multum innych głupich praw i idei wyciągnietych prosto z dupy, które kompletnie nie liczą się ze zdaniem i potrzebami postronnych ludzi, a tylko działają na korzyść Kościoła. Nie ma się temu co dziwić, przecież Kościół jeszcze nic dobrego nie zrobił dla ludzi, zwykle dbając wyłącznie o swoje interesy...

Art. 48.
1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania

Nie do końca to takie piękne. Mój syn od tego roku ma w szkole wychowanie seksualne. A ten bełkot zawarty w jego podręczniku nie ma nic wspólnego z edukacją seksualna tylko bardziej z propagandą kościelną. A więc muszę się godzić na to, żeby mojemu synkowi o moralności mówił jakiś popapraniec w sukience, który sie trzepie co noc i zapija winem w sztok, żeby zapomnieć o tym jaki jest żałosny. Nie mówiąc już o tym, że z naszych podatków ponad 8 mln. złotych idzie na alimenty dla dzieciarni naszych rozbuchanych księży

Art. 53.
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

Dyrektorzy szkół wcale nie organizują lekcji etyki dla dzieci innych wyznań jesli jest zbyt mało chętnych, więc mimo woli dzieciaki muszą chodzić na religię, bo ocena się liczy do średniej (mój syn jest właśnie w takiej sytuacji), jeśli nawet jest prowadzona lekcja etyki (inne szkoły), to zwykle prowadzi je ksiądz, który wiadomo, stara się przemycać swoje pojmowanie świata.

6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Bzdura! Może! Bez względu na swoje wyznanie, uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych przez Kościół. Jest sprawdzana lista obecności, a razie nieobecności wymagane jest usprawiedliwienie, to samo dotyczy mszy rozpoczynających i kończących rok szkolny (nie każdej szkole, ale u nas tak jest).
Ale co tam o dzieciach. To samo dotyczy mundurowych (i nie tylko). Każda ważna uroczystość wiąże się z obowiązkową mszą w Kościele...
Żadna instytucja nie zacznie funkcjonować, jeśli nie pokropi jest jakiś klecha, który za wyklepanie kilku formułek zbierze kupe kasy ( pokropienie nowej Komendy Policji w moim mieście kosztowało bagatela 30 tys. zeta)
W każdym urzędzie obok orzełka wisi krzyż, co dla każdego innowiercy ( a jest ich w Polsce wielu) jest zwykłym naruszeniem jego odrębności a już napewno nie daje wrażenia jakiegokolwiek równouprawnienia. Ciekawe jak to się ma do powiedzenia Jezusa, który rzekł "Oddać Bogu co Boskie a Cesarzowi co Cesarskie". Co znaczyło, że nie można łączyć polityki z religią, jednak nie można tego powiedzieć patrząc na to co sie dzieje w naszym rządzie. Nasz prezydent nawet sam nie pierdnie, jeśli uprzednio ojciec dyktator nie wyrazi na to łakawie zgody. wystarczy choćby zaobserwować jak się rozwija afera dotycząca in vitro...

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2009-11-16, 12:22   

CzarnaPani napisał/a:
Pedały do piachu!, Zakaz aborcji i eutanazji! Won z in vitro! Czarni do Afryki! czy choć przymusowe msze dla mundurowych.

No i to są akurat słuszne koncepcje :lol:

CzarnaPani napisał/a:
. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Bzdura! Może! Bez względu na swoje wyznanie, uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych przez Kościół. Jest sprawdzana lista obecności, a razie nieobecności wymagane jest usprawiedliwienie, to samo dotyczy mszy rozpoczynających i kończących rok szkolny (nie każdej szkole, ale u nas tak jest).

Jak uczęszczałem do liceum to będąc pełnoletnim wystarczyło samemu zobowiązać się do zwolnienia z lekcji religii a jeżeli się było niepełnoletnim wystarczyło jednorazowe zwolnienie od rodzica i większośc/wszystkie szkoły w moim miescie to praktykowały.
Na rekolekcje nie uczęszczałem praktycznie nigdy (poza wczesnymi czasami) i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów.

Możliwe, że teraz jest nieco inaczej, ale skoro tak Cie boli, że twój syn uczeszcza na religie, to napisz mu zwolnienie i przedmiot nie bedzie sie liczył do średniej.

A odnośnie napychania pieniedzy kościołowi to faktycznie przesada. Nawet moi dziadkowie płaca co roku na wypominki podczas mszy kilkadziesiąt złotych księdzu, który ma własny 'stragan' pod parasolem, gdzie zgarnia dziennie niezły szmal.
No, ale czego oczekiwać od starych ludzi dawnej generacji? Bóg, Honor, Ojczyzna :lol:

Nawet za uzyskanie zaświadczenia o przynależności do danej parafii, które potrzebne było do pogrzebu (równiez wysokie koszta) wyniosło jak poinformowała siostra zakonna 'co łaska, ale nie mniej niż 50zł) :lol: :lol: :lol:

Skoro na kazdym kroku płaci się kościołowi krocie, to nic dziwnego, ze jest tak potężny :-?

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-16, 13:39   

Critters napisał/a:
CzarnaPani napisał/a:
Pedały do piachu!, Zakaz aborcji i eutanazji! Won z in vitro! Czarni do Afryki! czy choć przymusowe msze dla mundurowych.

No i to są akurat słuszne koncepcje :lol:

Ty świnio! :evil:
Critters napisał/a:
Jak uczęszczałem do liceum to będąc pełnoletnim wystarczyło samemu zobowiązać się do zwolnienia z lekcji religii a jeżeli się było niepełnoletnim wystarczyło jednorazowe zwolnienie od rodzica i większośc/wszystkie szkoły w moim miescie to praktykowały.

Tak, ale mówisz o czasach, gdy religia nie była obowiązkowa, a to czy liczyła się do średniej zależało indywidualnie od szkoły
Critters napisał/a:
Na rekolekcje nie uczęszczałem praktycznie nigdy (poza wczesnymi czasami) i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów.
Możliwe, że teraz jest nieco inaczej, ale skoro tak Cie boli, że twój syn uczeszcza na religie, to napisz mu zwolnienie i przedmiot nie bedzie sie liczył do średniej.

Nie jest to takie proste, bo religia/etyka to przedmiot obowiązkowy(!), wliczany teraz do średniej i traktowany jak każdy inny przedmiot (przecież nie można tak sobie zrezygnować z jednego przedmiotu np. z historii, prawda?)
Critters napisał/a:
Nawet za uzyskanie zaświadczenia o przynależności do danej parafii, które potrzebne było do pogrzebu (równiez wysokie koszta) wyniosło jak poinformowała siostra zakonna 'co łaska, ale nie mniej niż 50zł) :lol: :lol: :lol:

No to faktycznie było co łaska, moja siostra która mieszka na wiosce nieopodal Przemyśla (niedaleko Stefana Dardy ;-) ), żeby pochować swoją teściową w innej parafii, musiała zabulić księdzu jak za pogrzeb, żeby dostać takie pozwolenie... A jeśli mowa o wyłudzaniu (choć wymuszanie to odpowiedniejsze tu słowo) kasy to, tenże sam proboszcz organizuje "dobrowolne" składki na remonty, dekoracje itp. po 100zł i wiecej od każdej rodziny. Potem łazi po domach, zbiera i zapisuje kto dał. A potem z ambony na tych wszystkich, którzy odważyli się nie dać... Zawsze zadziwiał mnie u księży ten talent do robienia interesów...

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-11-16, 14:29   

CzarnaPani napisał/a:
Ty świnio!

:lol: :lol: Tak naprawdę poważnie pisałem jedynie o punkcie pierwszym i przedostatnim :lol: Eutanazja jak najbardziej, aborcja obowiązkowo, żebym tylko nigdy nie musiał mieć z nią do czynienia :lol:

CzarnaPani napisał/a:
Nie jest to takie proste, bo religia/etyka to przedmiot obowiązkowy(!), wliczany teraz do średniej i traktowany jak każdy inny przedmiot (przecież nie można tak sobie zrezygnować z jednego przedmiotu np. z historii, prawda?)

A to teraz przedmioty obowiązkowe? Bo wiem, że chciano to wprowadzić, ale podniósł się protest. W każdym razie nie śledziłem dalszego rozwoju wydarzeń.

CzarnaPani napisał/a:
wliczany teraz do średniej i traktowany jak każdy inny przedmiot (przecież nie można tak sobie zrezygnować z jednego przedmiotu np. z historii, prawda?)

No nie do końca tak jest bo jestem przekonany, że religia/etyka nadal traktowana jest w szkołach jako przedmiot 'na doczepkę' i poważnie traktują go wyłącznie ci, którzy go nauczają. WF też jest niby obowiązkowy a wystarczy jednorazowe zwolnienie od lekarza by miec z nim spokój...

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-16, 15:55   

Chciałabym, żeby można sobie było sprawić takie zwolnienie z religii, np. od psychiatry :lol: .
"Uczeń wpada w histerię paranoidalną w skutek strachu przed diabłem czającym się wszędzie, co uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie w życiu codziennym" :lol: :lol: :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2009-11-16, 16:37   

Na religię wystarczy zwykłe zwolnienie od rodzica - sprawdzone info, właśnie pytałem znajomego nauczyciela.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-11-16, 16:39   

No ja Tomusia pytałem i też powiedział, że zwolnienie wystarczy. Ja na ten przykład na świadectwie końcowym ze szkoły średniej w rubryce "Religia" mam wpisane - zwolniony, chociaż zwolnienie przyniosłem tylko raz, w trzeciej klasie bodajże, a na koniec roku miły ksiądz i tak z pełną premedytacją wystawił mi ocenę dostateczną, podczas gdy reszta klasy miała oceny bardzo dobre i celujące. Wystarczyło typa i jego śmieszne ocenki olać i już była inna rozmowa. No ale wtedy chyba do średniej tego nie wliczali. Mimo wszystko kursu przedmałżeńskiego nie miałem ukończonego jako jedyny z całej szkoły :lol:

Btw - Czarna, ochrzciłaś swoje dzieci?

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-16, 18:09   

Taa, ochrzcilim dzieci dla świętego spokoju, bo teściowa raban robiła... i chciała nas wydziedziczyć ;-)

A propos tej religii, to mi powiedziano w szkole, tak jak wcześniej wspomniałam..., ale skoro mówicie, że jednak można to obejść, to tak sobie myślę, że warto mi się będzie zwrócić do kogoś bardziej kompetentnego od siebie. Nie bedzie moher pluł nam w twarz i dzieci mi katolił ;-) .

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-11-16, 18:20   

No to jak na moje nie masz co drzeć łacha z kościoła, księży, religii w szkole itd. bo mi to lekką hipokryzja zajeżdża - zresztą sama przypomnij sobie co po księdzu podczas chrztów powtarzałaś i na co się godziłaś ;-)

CzarnaPani 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2009-11-16, 18:30   

Jako niekatolik mogłam powiedzieć dosłownie wszystko... Ja np. też byłam chrzczona... w wieku 9 lat, przed samą komunią, bo chciałam jako dziecko pójść do komunii... ale od tego czasu troche się zmienił mój światopogląd...mojego syna też zapytałam o zdanie, czy chce... tez chciał, bo wszyscy koledzy szli do komunii. Ale gdyby powiedział, że ma w dupie, to też by było OK. Nie wiem gdzie ty hipokryzje widzisz...

Odpowiedz do tematu