..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kasety vhs
Autor Wiadomość
aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-15, 17:45   Podrabiacze

Uwaga na kolejnego oszusta. Koles udaje, ze sie nie zna, ale dokladnie wiem kto to jest i ze z ta aukcja bylo cos nie tak.

https://allegro.pl/oferta/kasety-vhs-100-sztuk-zestaw-po-wypozyczalni-bcm-9317391342?snapshot=MjAyMC0wNi0wNlQxODoyODowM1o7YnV5ZXI7ZWVhMTg5OTU3YmUyMzBiNDBhMWViNWU1YTQxMTMyZGQ4NWU5OGI4OGNiOTMzZTk2MWU4MWYxYTY4OGM5MjhhNQ%3D%3D

Na poczatku ucieszylem sie, ze wygralem dubla Promien Lasera, na ktorego juz szukalem chetnych, ale kolega zapytal mnie o dane sprzedawcy i po chwili okazalo sie, ze to stary podrabiacz, ktory wczesniej uzywal danych osobowych

WOJCIECH DZWONNIK
UL.KOŚCIUSZKI 3/183
42-200 INTERNET

Dopiero po wygraniu aukcji bylem w stanie sprawdzic dane i przekazac koledze. Owy pan Dzwonnik przed laty sprzedawal podrabiane kasety, z wydrukowanymi okladkami i filmami nagranymi na te tasmy prosto z neta. Od razu nabralem wody w usta i napisalem do sprzedawcy, ze zanim dokonam wplaty chce dokladne zdjecia kasety Promien Lasera, oraz okladki. I sie zaczelo ... Duzo wymijanek, kilka dni pisania i argumentowania, ze juz wszystko jest dawno spakowane i gotowe do wyslania i ze nie bedzie rozpakowywac. Odpisywalem, ze moze mi wyslac tylko ta jedna, konkretna kasete, a reszte sobie zatrzymac, albo sprzedac komus innemu. Na nic byly te wszystkie argumenty. Koles uparcie i wyjatkowo wymijajaco stal przy swoim, co mnie coraz bardziej niepokoilo, bo przeciez o wiele mniej czasu zajmie otwarcie paczki i cykniecie fotek, niz kilkudniowa batalia, o to kto ma racje. Pod koniec zaczal argumentowac, ze kupilem caly zestaw, czyli 100 kaset, co nie daje nawet 10 zl, za sztuke. Odpisalem mu, ze to tym bardziej powinien docenic moja dobra wole, ze daruje mu pozostale 99 kaset i ma tylko mnie zapewnic o dobrym stanie tej jednej z potwierdzajacymi jego slusznosc zdjeciami. Praktycznie tydzien wymieniania argumentow nie przyniosl zadnych rezultatow. Po jakims czasie zobaczylem, ze aukcja ponownie wyladowala na allegro:

https://allegro.pl/oferta/kasety-vhs-100-sztuk-zestaw-po-wypozyczalni-bcm-9368699608

Postanowilem rozpoczac dyskusje z pomoca allegro, co skutkowaly tym, ze allegro wymusilo na nim przez jakies ograniczenia udostepnienie zdjec, o ktore prosilem. Oto co dostalem:

https://www.sendspace.com/file/2o4cp8
https://www.sendspace.com/file/l2elmp

Praktycznie fuks zapobiegl, ze dalem sie wydymac. Poddajcie sie sami refleksji ...

Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2020-06-16, 03:32   

Kościuszki faktycznie jest tuż za "Cinema City" w Częstochowie, jak coś to można mu składać osobiste wizyty :lol: :lol: :lol:

aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-16, 12:23   

Budd Dwyer napisał/a:
Kościuszki faktycznie jest tuż za "Cinema City" w Częstochowie, jak coś to można mu składać osobiste wizyty :lol: :lol: :lol:

Zakonczyl oferte. Ciekawe czy to byla jego decyzja, czy sprawka allegro po tym sporze, co z nim mialem.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2020-06-17, 17:45   

Metody oszustwa:

1. Na wnuczka

2. Na policjanta

3. Na pakiet z allegro

Co za zjebus... ale musiało śmierdzieć bo wszystkie inne kasety w tym pakiecie to śmieci nie warte splunięcia, koleś który podbił do 900zł za ten gówno pakiet, to też jakiś anonim.

aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-18, 04:14   

No oczywiste, ze sobie podbil do 900zl, ale juz nie chcialem podnosic tego tematu. Bylem sklonny dac 9 paczek za ten Laser, gdyby byl ok.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2020-06-18, 19:46   

https://allegro.pl/uzytkownik/0954Ton?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-5-0605&order=t - Wystawiłem 13 nowych aukcji z kasetami z kolekcji. Zapraszam serdecznie do licytacji :-)

aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-19, 17:39   Uwaga na oszusta

https://allegro.pl/oferta/kasety-vhs-zestaw-100-sztuk-po-wypozyczalni-bcm-9394892101

Ciekawe czemu zdjec kasety promien lasera nie wrzucil do aukcji ... ?

Critters 
Administrator

Wysłany: 2020-06-19, 17:55   

Wrzucił. Jest na pierwszym zdjęciu otwartych pudełek. Akurat idealnie oderwana nalepka, tak aby nie było widać:

1. Tytułu filmu

2. Numeru katalogowego przypisanego do filmu(ten sam co jest na okładce, w tym przypadku 004)

3. Imienia i nazwiska rezysera.

Czyli akurat wszystkich trzech rzeczy, które świadczą o oryginalności kasety z konkretnie tym filmem. Wziął sobie dowolną kasetę FPV żeby udawać, że kaseta jest oryginalna i wabić potencjalnych zainteresowanych. Jak ktoś jest mało doświadczony, to może się nawet na to złapać, w końcu kaseta z logiem FPV, a to że mogło to być 'Bohater i Strach' albo jakieś inne nikomu niepotrzebne gówno to już 'ojtam ojtam' W końcu jak sam podkreślił 'sprzedaje cały pakiet, a nie jedną kasetę', więc pretensje po aukcji wykluczone. Zakładam, że przegrał z ripa film na tę kasetę, ale biorąc pod uwagę asekuracyjność aukcji, to może się okazać, że poszedł na jeszcze większą łatwiznę i tam nie ma nawet właściwego filmu.

aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-19, 18:02   smiech

Czyli tak jak pisalem od poczatku. Nagranie na kasete z ripa, wydrukowana okladka i chirurgicznie upindolona naklejka, zeby przykryc tytul innego filmu kupionego pewnie za piataka na allegro tej samej dystrybucji. Tak jak ci pisalem wczesniej. Porownalem dokladnie ta boczna naklejke od tego przekreta do mojego egzemplarza. I wyszlo na to, ze gdyby to faktycznie byl ten film, to zostalyby na naklejce ostatnie litery tytulu ... Widocznie tytul filmu, ktory byl na tej kasecie musial byc krotszy heh. Co za idiota ...

aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-19, 18:11   

https://www.sendspace.com/file/ai1s1z

Dla porownania wrzucam fotke mojego.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2020-06-19, 20:49   

aproxx napisał/a:
I wyszlo na to, ze gdyby to faktycznie byl ten film, to zostalyby na naklejce ostatnie litery tytulu

Nawet jeśli nie tytułu, to numeru katalogowego. Dlatego oderwał dokładnie tyle naklejki ile było potrzebne żeby zakamuflować wszystkie dane.

Edit:

Na 99% gość z tego konta andziaaam u mnie kiedyś coś zalicytował, tzn jakąś kasetę. Pamiętam ten nick.

aproxx 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-06-19, 21:02   

Critters napisał/a:
aproxx napisał/a:
I wyszlo na to, ze gdyby to faktycznie byl ten film, to zostalyby na naklejce ostatnie litery tytulu

Nawet jeśli nie tytułu, to numeru katalogowego. Dlatego oderwał dokładnie tyle naklejki ile było potrzebne żeby zakamuflować wszystkie dane.

Edit:

Na 99% gość z tego konta andziaaam u mnie kiedyś coś zalicytował, tzn jakąś kasetę. Pamiętam ten nick.

Pewnie nie pamietasz jak dawno temu ? Ciekawym info byloby dokad mu wyslales ta kasete.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2020-06-19, 21:07   

Nie wygrał. Tylko zalicytował bo powiadomienie na maila dostałem. Wydaje mi się, że nie jakoś dawno temu. W tym roku chyba. Nigdy nie przykładałem specjalnie wagi do tego, kto zalicytował, zostawiałem tylko maile z danymi tego co wygrał.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2020-06-29, 19:44   

https://allegro.pl/uzytkownik/0954Ton?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-5-0605&order=t - Wystawiłem 14 nowych aukcji z kasetami. Zapraszam serdecznie :)

Hans 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2020-07-01, 21:03   

Ziomkowi, który odkupił kasety od 1OO chyba już się znudziły :lol:
https://www.facebook.com/...yTphQ&__tn__=-R

Odpowiedz do tematu