..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POLEGLI NIEPOKONANI
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2017-08-20, 17:31   

Z Landhamem szczególnie polecam 'Fleshburn' - http://www.imdb.com/title...=nm_flmg_act_28

Kaz
Aligator amerykański

Wysłany: 2017-08-27, 17:53   

Smutna wiadomość, zmarł Tobe Hooper :cry: .

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2019-03-22, 11:55   

18 marca zmarł w wieku zaledwie 66 lat John Carl Buechler, myślę, że dobrze znany bywalcom Animal Attack mistrz efektów specjalnych i charakteryzacji a także reżyser, aktor i scenarzysta. Jego dzieła mogliśmy oglądać m.in. w Trollu, Reanimatorze, Seedpeople, trzeciej części Ghoulies, czwartej części Koszmaru z ul.Wiązów, czwartej części Halloween, siódmej części Piątku 13-go i w wielu innych filmach...

Critters 
Administrator

Wysłany: 2019-03-22, 17:52   

eNeR napisał/a:
trzeciej części Ghoulies,

Nie wiem czemu akurat trzecią część wspominasz, ale Buechler zaprojektował Ghouliesy od 1 części i je wykonał. W trójce już tylko nadzorował. Warto pamiętać, że są one od początku serii jego kreacjami.

Wielki mistrz. Mój ulubiony artysta obok braci Chiodo, lecz ze znacznie szerszym cv.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2019-04-24, 02:34   

W wieku 80 lat odszedł David Winters. Człowiek, którego miłośnikom wytwórni AIP nie trzeba przedstawiać. David był światowej sławy choreografem, wyreżyserował 'The Last Horror Film' oraz wiele innych filmów( w tym kilka dla AIP) oraz wraz z Priorem założył AIP. Bez niego prawdopodobnie nigdy nie było by między innymi 'Deadly Prey'

Cześć jego pamięci!

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2019-06-27, 13:27   

W wieku 73 lat zmarł Billy Drago :-( Myślę, że bywalcom tego forum nie trzeba przedstawiać, gość z bardzo charakterystyczną facjatą, jeden z moich ulubionych bad assów ery VHS. Szkoda chłopa...

https://www.thesun.co.uk/...e-untouchables/

P.S. We wszystkich newsach piszą o Untouchables a przecież zagrał pierdylion innych ciekawych ról. Zresztą imdb mówi samo za siebie: https://www.imdb.com/name..._1?ref_=nv_sr_1

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2019-07-25, 00:54   

19 lipca w wieku 75 lat, jak podano "po krótkiej, cieżkiej chorobie" zmarł Rutger Hauer.

Wielka szkoda... Przyznam, że od "Hobo with a shotgun" z 2011 i "Draculi" z 2012 nic już z nim nie obejrzałem, ale przecież w minionych dekadach zagrał sporo ciekawych ról, że wymienię bodaj najbardziej znane filmy: Łowca androidów, Autostopowicz, Obroża, Poszukiwany żywy lub martwy, Weekend Ostermana, W mgnieniu oka, Samotny łowca, Zaklęta w sokoła, Vaterland... Długo by wymieniać.

Raczej był niedoceniany, kojarzony z kinem klasy B i szkoda , nigdy nie trafił do czołówki aktorów (choć Blade Runner go do niej zbliżył i zapisał się tą rolą w historii kina, nie tylko gatunkowego, i w popkulturze właściwie). Charakterystyczny, zapadający w pamięć, wiarygodny w każdym aktorskim wcieleniu. Żal faceta...na szczęście jego role nie znikną jak łzy w deszczu.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2019-07-25, 22:00   

eNeR napisał/a:
Raczej był niedoceniany, kojarzony z kinem klasy B i szkoda , nigdy nie trafił do czołówki aktorów

Trafił. Zacznijmy od tego, że zanim zaczął grywać w filmach amerykańskich, miał już na karku minimum 10 lat grania w ojczystej Holandii jako m.in. flagowy aktor młodego Verhovena. Co film to genialna rola Hauera. "Blade Runnera" czy "Autostopowicza" kojarzy każdy. Niczego im nie ujmując za jego największe osiągnięcie aktorskie uważam jednak postać Andreasa Kartaka w "Legendzie o świętym pijaku" Olmiego.
Niby urodę miał bardzo charakterystyczną, wypisz wymaluj pod konkretny typ postaci, ale w rzeczywistości był aktorem bardzo wszechstronnym, odnajdującym się prawie w każdym repertuarze.

Critters 
Administrator

Wysłany: Wczoraj 1:03   

Warto z przykrością odnotować, że zmarł Peter Fonda. Przedstawiać chyba nie trzeba :-?

Odpowiedz do tematu