..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Escape Plan - Mikael Hafstrom - 2013
Autor Wiadomość
Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2014-01-27, 20:23   

No niestety scenariusz a co za tym idzie dialogi słabiutkie, mam wrażenie że jedyne kilka dobrych kwestii wymyślili sami Arnie i Slaj. Pierwsza część filmu tą męka - wszyscy się zachwycają Breslinem aż do porzygania. Kiedy to dotrze, że do niektórych "twórców", że lepiej pokazać niż opowiadać. Od momentu kiedy Slaj wsiada do helikoptera jest już lepiej. Druga sprawa - aktorstwo Slaja - Arnie zagrał z lekkim przymrużeniem oka i do takiego średniaka akcji to pasowało bardziej niż super poważny Sylwek.

Tak szybkim podsumowaniem, ja się na filmie raczej ponudziłem. Nie polecam.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2014-01-27, 21:00   

Slaj spoko zagrał. Właśnie po to jeden był zabawniejszy żeby drugi mógł być poważniejszy. Normalna sprawa.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-01-27, 21:38   

Dokładnie. Arnie tak jak pisałem wcześniej, przypomniał sobie jak się gra (w "The Last Stand" był mimo wszystko trochę drętwy) i widać, że się po prostu dobrze bawił swoją rolą. W końcu dali mu też po niemiecku pogadać i wyszła najlepsza scena z całego filmu:)

Slaj jak to Slaj, też daje radę - ma trochę inną postać do zagrania niż Arni - tamtemu napisali kilka w zamierzeniu "weselszych" scen to i może ciut więcej pokazać. Stallone ma być niezłomny, bystry i charyzmatyczny, no i taki jest - typowy główny bohater typowego filmu o uciekaniu z więzienia ;)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-04-03, 22:37   

Takie se. Mimo przyzwoitego rzemiosła zdecydowanie najsłabszy film o uciekaniu z więzienia jaki widziałem. Ślepy pisał o "braku" pierdolnięcia a wg mnie tym pierdolnięciem, którego brakuje, jest charakterystyka postaci, jakaś wewnętrzna motywacja która kazałaby się przejmować ich losami. Jest Slaj i jest Arni i grają nieźle ale brakuje między nimi chemii i tego elementu męskiej przyjaźni jaka była między Robbinsem i Freemanem w "Skazanych na Shawshank" czy między McQueenem i Hoffmanem w "Papillonie". Innymi słowy film nie wzrusza a bohaterowie chuja mnie obchodzą. Sto razy bardziej przejmowałem się zapudłowaniem Slaja w "Osadzonym", gdzie grana przez niego postać miała przynajmniej jakieś ludzkie cechy i motywacje, a i naczelnik grany przez Sutherlanda był dużo bardziej dopracowany niż ten tutaj. Bezduszny ten "Plan Escape"; niby fabułka przyzwoicie prowadzona od punktu A do punktu B ale gdzieś się człowiek scenarzyście w tym wszystkim zgubił i wyszło kino polsatu, które można se bez większej straty odpuścić. Szkoda, bo jak się kręci film, gdzie gwoździem programu ma być legendarny duet Slaj i Arni, to właśnie na postaciach powinno się skupić uwagę widza, uwypuklić w nich jakieś cechy dla obu panów charakterystyczne, podkręcić między nimi dynamikę jak bywało w starych dobrych buddy movies. A tu lipa, potencjał duetu poszedł się jebać.
Poza tym żenujące cgi pływającego więzienia i typowy dla współczesnego kina chaotyczny montaż. Jakaś tam akcyjka była w finale, że Slaj się napierdalał a Arnold strzelał, ale montaż w klimatach "Niezniszczalnych 3" całkiem ją zepsuł. Dobrze, że kupując film zdecydowałem się na DVD za 9,99 a nie na blu ray za 39'99 bo teraz charałbym sobie w brodę.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2018-06-15, 11:03   

Żem był wczoraj widział sequel i z przykrością muszę powiedzieć, że Slaj powinien uderzyć już na emeryturkę, bo przykro się już na niego patrzy - tutaj jest sobie gdzieś na czwartym planie, coś pierdoli zza kadru od czasu do czasu, pod koniec trochę się przy pomocy dublera ponapierdala i to w sumie tyle z jego występu. Zmęczony, widać ewidentnie, że już mu się nie chce i odcina sobie kupony w tym niemiłosiernie wręcz chujowym filmiku. Co gorsze, pewnie będzie 3 część.

Sam film z kolei powiela wszystkie możliwe grzechy współczesnych akcyjniaków - sraczkowaty montaż, shaky cam, bieda CGI efekty plus idiotyczna do absurdu fabuła. W scenach napierdalanek absolutnie nic nie widać, są jakieś skośnookie ludzie (główne role nawet "grają"), którzy bić może i się umio ale ciężko stwierdzić na 100%, bo jak mówię, chuja widać. No i niepotrzebnie im kazali po angielsku mówić, bo męczą się strasznie recytując dialogi w języku, którego prawdopodobnie nawet nie znają - browar dla każdego, kto bez napisów zrozumie co główny bohatyr pierdanczy sobie pod nosem :lol:

Bautista pojawia się na kilka minut i nic ciekawego nie robi, w sumie podobny występ jak Stallone'a - pojawił się pewnie na 2 dni na planie, nakręcił co mu dali, zwinął hajsik i tyle go widzieli. Omijać szerokim łukiem bo film jest tragiczny pod każdym możliwym względem - próbuję sobie przypomnieć, ale gorszego knota ze Slajem raczej nie widziałem.

0/10

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2018-06-15, 12:09   

W sumie dziwna rzecz, że z rzeczy, która miała potencjał max na 1 film zrobili 3 filmy. Widzę, że to nie koniec marszu Slaja w kierunku VOD.

https://www.imdb.com/titl..._=nm_flmg_act_6

Nawet część obsady taka sama jak w nowych eskejp planach :lol:

Odpowiedz do tematu