..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiksy i ich ekranizacje
Autor Wiadomość
Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2018-04-14, 20:13   

Oglądał ktoś ten serial Punisher? Rozkręca się to jakoś, czy taka sama kupa jak 1 odcinek ?

Kaz
Aligator amerykański

Wysłany: 2018-04-15, 02:36   

Tak rozkręca się się, ale nie ma co liczyć na krwawy rozpiździel jaki jest w komiksach. Pierwszy sezon bardziej przypomina kryminalną intrygę i przedstawia charakterystykę bohaterów. Mimo wszystko warto obejrzeć pierwszy sezon, bo Punisher jest o wiele lepszy od takiego Luke'a Cage'a, Jessici Jones czy Daredevil, który kulał strasznie w drugim sezonie i jedynym ratunkiem była właśnie postać Franka Castle.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2018-04-18, 21:00   

Mnie nawet nie chodzi o to, że nie ma jatek jak w komiksach z lat 90-tych. Bardziej, że zrobili z Franka jakiegoś imbecyla, wszystkie postacie jakieś miałkie, cały wątek FBI wygląda na zapychacz, sceny akcji to jakaś szarpana pomyłka... chyba jednak sobie daruję.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2018-04-19, 14:48   

Dobry serial ale nie sprostał wszystkim oczekiwaniom, takie 7/10 wyszło. O wiele bardziej (i najbardziej chyba ze wszystkich filmowych wcieleń Franka) trafiła do mnie koncepcja "Punishera" z drugiego sezonu "Daredevila", w którym Bernthal okazał się moim zdaniem jednym z największych objawień kina akcji ostatnich lat. Bernthal ma agresywną prezencję zakapiora, a w scenach akcji rozpierdala jak rozjuszony tygrys: https://www.youtube.com/watch?v=5zsVn_vZ9zE
Ale jest też przekonujący gdy idzie o tę drugą stronę natury Franka, tj. weterana po przejściach i ojca dzieciom przejętego utratą rodziny - coś, czego nie dostrzegłem w żadnej wcześniejszej filmowej wersji tej postaci. Jego scena monologu na cmentarzu to perełka aktorskiej ekspresji.

Wszystko to sprawiło, że niecierpliwie czekałem na powrót Punishera-Bernthala w jego własnym serialu. No i dostałem, z tym że bardziej jest to serial o problemach weteranów ze stresem pourazowym niż o walce z przestępcami, czego oczekiwałby człowiek po filmie z tytułem "Punisher". Pierwsze dwa odcinki super, zarośnięty Frank pałętający się po obskurnych ulicach i warsztatach samochodowych to klimaty prawie jak z "Combat Shock". Tylko potem akcja na pewien czas siada, dużo jest gadania, pobocznych wątków, ukrywania się w garażu i rozpracowywania intrygi, która doprowadziła do śmierci rodziny Castle'a, jest wątek młodego "Rambo", któremu odjebało po traumatycznych przeżyciach na wojnie itp.
Dopiero tak od 7-8 epizodu robi się z górki i zaczyna się klasyczny "Punisher" tj. zemsta, patenty, twisty fabularne i rozpierdol. I powiem, że warto czekać, bo sceny akcji, podobnie jak w "Daredevilu", należą do najlepszych jakie widziałem na ekranie. Są mega brutalne, co w połączeniu ze zwierzęcą charyzmą Bernthala zapewnia im niezapomniany wyjeb, w 12 i 13 odcinku odchodzi gore jak w rzeźni.
W drugim sezonie akcji powinno być już więcej choć po prawdzie, zamiast rozbijania fabuły na 13-odcinkowe sezony, wolałbym cykl pełnometrażowych filmów akcji z Bernthalem siejącym gnój przez 1,5 godziny projekcji. Serial niemal zawsze skazany jest na przestoje i inne zapchaj dziury, które niepotrzebnie rozwadniają fabułę.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2018-05-16, 21:20   

Zmęczyłem jakiś czas temu całą pierwszą serię. Niestety poza odcinkiem pierwszym i dwoma ostatnimi same wypełniacze i to w dodatku czasami tak durne, że aż się płakać chce. Główną zagadką fabularną jest na przykład - czy Frank wyrucha żonę Micro :lol: Sceny akcji mimo tego co pisze Piotr nie są z najwyższej półki - nie strzelają ślepakami tylko najczęściej CGI - nie ma wybuchających woreczków z krwią - jest CGI, akcja z Afganistanu to poziom Asylum jeśli nie gorzej. Jedynie chyba dwie ostatnie akcje jakoś wyglądały. Kurde jakiś randomowy koreański Steel Rain miał 10x lepiej zrealizowane strzelaniny...

Jedno co się zgodzę - to, że chyba to nie jest komiks do przenoszenia w serial - to się nie uda. Tylko tu też problem bo filmów o kimś kto po własnej tragedii walczy z przestępcami to już było na pęczki.

No nic. Najelpszym Punisherem nadal jest Charles. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu