..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kasety vhs
Autor Wiadomość
Fred K 
Krokodyl różańcowy
KURAFON PANOĆEK

Wysłany: 2017-10-10, 17:34   

w sumie to tez nie wiem jaki jest sens wystawiania unikatow za 100 zł (pomine nie-unikaty) bo czy sie wystawi za 1 zl czy za 100 to i tak taki unikat pojdzie za grusza kasę, a wystawiajac za 100 tylko potencjalnych klientow sie zniecheca na wstepie.

wlasnie, tyle unikatow naraz dojebal ze albo pojda za mniejsza kase i bedzie szansa cos wyrwac albo ktos sobie obierze swoj glowny cel. ja patrze na 'powrot', moze cos wyjatkowo jebne wiekszego ale pewnie w ostatnich sekundach zrezygnuje jak juz bedzie pol kafla do przebicia

Jedi
Gawial gangesowy

Wysłany: 2017-10-10, 21:53   

Ostatnio też posypało się sporo tych polmexow. Poczatkujacy kolekcjonerzy moga dystrybutora nie doceniac i potraktowac jego kasety jako nic wyjatkowego - pospolitki. ; ]

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2017-10-10, 22:29   

Sporo to chyba delikatna przesada bo w sumie to 'Cyborg' trzeci raz(wcześniej nigdy na allegro nie widziany) no i ciągle ten sam Robocop. Nic więcej chyba nie było? Tych podróbek Szalom Szelocha z zeszłego roku nie liczę.

W każdym razie śmieszna sprawa, że pospolite wydanie Silesii już po 1-2 dniach stało za ponad 50zł, a wielki unikat jakim jest to z Polmexu póki co marne 22,50zł.

Aha, z ogłoszeń duszpasterskich - Over the Top na piracie, które wylicytowałem za wysoką cenę 660zł okazało się być stadionówką w koszmarnej jakości nagraną na oryginalną kasetę, z której oryginalnego nagrania pozostały tylko reklamy z duńskimi napisami, a film urywa się zaraz po pokazaniu się napisów końcowych.
Tak tylko informuję żeby każdy miał świadomość co zalicytuje jeżeli wróci na aukcję. Sprzedający nie orientuje się w takich niuansach, więc nie będzie w stanie opisać dokładnie sytuacji.

Jedi
Gawial gangesowy

Wysłany: 2017-10-11, 00:29   

Przesadzone z tym stwierdzeniem "sporo" i nie. Bo biorąc na odstrzał niektóre tytuły pospolite, których dawniej było na pęczki, a dziś ukazują się rzadziej (nie mam na myśli tutaj akurat Gliniarza z BH). Jak obserwuje ktos majacy do czynienia z VHSami pol roku moze tak to wlasnie widziec. Nie zebym stawal tu w obronie Gliniarza z ITI, ale w ciagu pol roku odnosze wrazenie ze ten pojawil sie rzadziej niz ten Cyborg z polmexu. I tak jest z masą innych tytulow. Śmieszne to troszku. Stad i moze cena tak zwrosla... Jakby nie patrzec bylo dwoch napalencow na niego (na zasadzie chce go tu i teraz?)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2017-10-11, 02:34   

Jest też druga strona medalu. Ci, którzy się na kasetach znają, z reguły nie zwracają uwagi na obecność pospolitych kaset (chyba, że te osiągają chore ceny), a co za tym idzie może to dawać złudne wrażenie. Ja nie jestem w stanie uczciwie powiedzieć ile razy taki
Gliniarz z Beverly Hills' był w tym roku razy na allegro i za ile bo zwyczajnie nie zwracam uwagi na takie pospolite badziewia. Fakt w sumie taki, że dotarło to do nas dopiero po tym jak osiągnął mega wysoką cenę.

Jedi napisał/a:
(na zasadzie chce go tu i teraz?)

Z pewnością. Dawno niewidziany na forum Hyena sam kiedyś mi mówił, że miał kaprys obejrzeć 'Kevina Samego w Domu' i 'Kevina Samego w Nowym Jorku' i dlatego akurat jak były to dał po 50zł za sztukę, czy jakoś tak. Bo mógł. Można i tak i jako sprzedający nie mam nic przeciwko, ale tak obiektywnie jako kolekcjoner uważam, że to głupie. Sam nieraz miałem sytuację, że kumpel dzwonił i mówił 'wiesz co, ten pospolity akcyjniak z Artvision - rewelacja. Jak będziesz miał okazję, to kupuj', ale nie biegłem wtedy na allegro by płacić Oldze, czy komuś innemu magicznego 25zł + wysyłka wiedząc, że to mega pospolita kaseta warta max 5zł i że się trafi.

Nowiutki przykład(to już chyba reguła w przypadku tego tytułu) - 'Powrót Żywych Trupów 2' z ITI - ja pierdolę, wywoławcza 50zł i jest chętny. 50zł za ten tytuł...mam egzemplarz na zbyciu, chętnie oddam za 30, a i to będzie lekkim złodziejstwem z mojej strony ;-) Najlepsze, że to już w tym roku chyba 3 raz ten tytuł i zawsze schodzi powyżej 50zł.

Jedi
Gawial gangesowy

Wysłany: 2017-10-11, 07:34   

Swoją drogą ciekawe co sklonilo tego mr retro do pozbycia się tych tytułów. Przerzucił się na znaczki, doszedł do wniosku że wyrósł z tego, nowe bachory są do wykarmienia... Po opisie w aukcji przy każdym z nich mam mieszane uczucia, gdyż jedyne co zamieścił to dystrybutorów, od święta o lektorze wzmianka. Ale z drugiej strony tam praktycznie każdy tytuł pojawia się na allegro rzadko, przynajmniej ostatnio. A mam tutaj watpliwosci czy facet na 100% orientuje sie w temacie bo kilkakrotnie mialem przygode z fachmanem, ktory tak naprawde nie mial pojecia co sprzedaje po kilka zlotych parenascie swoich kaset. A ze posiadal co posiadal na polce to wylacznie z przypadku, gdyz mial akurat stycznosc z taka wypozyczalnia. Co jedyne to wiedzial to ze dany film byl kiedys przebojem. Dlatego wcale bym nie wykluczal faktu ze gosc mogl wystawic wszystko co ma. No chyba ze faktycznie regularnie bedzie sie cos pokazywac jak u toya czy olgi

A o zawartość ich niekoniecznie mozna być spokojnym. Trochę mnie przeraziłeś Critters ostatnią akcją z Over the Top... wydawalo sie pewnie.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2017-10-11, 09:26   

Critters napisał/a:
Ja nie jestem w stanie uczciwie powiedzieć ile razy taki
Gliniarz z Beverly Hills' był w tym roku razy na allegro i za ile bo zwyczajnie nie zwracam uwagi na takie pospolite badziewia.

Dokładnie, ja widząc okładkę, którą widziałem już tysiące razy od razu lecę dalej, nie zwracam uwagi ile razy i za jaką cenę coś pospolitego się pojawia. W dodatku u wielu sprzedawców niesprzedane tytuły z automatu wystawiane są ponownie i miesiącami albo wręcz latami wiszą na allegro - tym bardziej trudno się połapać, czy to kolejny egzemplarz danego filmu, czy ten sam, co ostatnie 30 razy.

Jedi napisał/a:
A o zawartość ich niekoniecznie mozna być spokojnym. Trochę mnie przeraziłeś Critters ostatnią akcją z Over the Top... wydawalo sie pewnie.

Ja jestem spokojny tylko, gdy kupuję u kogoś, u kogo kupowałem już wcześniej. W przypadku nowych sprzedawców, zwłaszcza nowicjuszy, którzy właśnie tak jak wyżej wspomniani pojawiają się nagle i wyciągają z kapelusza takie cuda, nigdy nie można być pewnym, czy kaseta nie jest a)chamską kopią b)przegrywką c)galerią pleśni.

Wystawianie kasety od 100zł "bo i tak kupią, bo rzadkie"...dla mnie słabe...też uważam, że unikat i tak pójdzie za względnie wysoką kwotę, więc wystawiłbym go prędzej za olgowe 25zł, odróżniając od standardowej "dychy" a nie za 50 czy 100. Wiadomo jakie jest Allegro - jak masz sprzedać, to sprzedasz, a jak nie, to i tak pójdzie za 5 razem albo wcale. Ile razy tak było, że jakiś film najpierw poszedł u kogoś za 15zł a tydzień-dwa później u kogoś innego za 45, albo odwrotnie. I Fabio i ja i pewnie wielu tu obecnych wywaliło rzadkie rzeczy na śmietnik, bo brakło cierpliwości na wystawianie po kilka razy. Nigdy nie wiadomo kiedy się trafi ktoś, komu akurat się zachce obejrzeć dany film - trochę tak, jak ze wspomnianym Kevinem.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2017-10-11, 12:01   

Nie wiem czy jest się tak nad czym głowić - facet potrzebuje na gwałt siana z tego co widać, no to wystawia po stówie. Jest od razu jakiś licytujący to już może spać spokojnie przez ten tydzień, że minimalnie stówa mu na koniec wpadnie, przynajmniej nie ma cyrku że sam sobie z lewego konta coś podbija. Mógłby się z tymi kasetami przewalać przez allegro i przez pół roku ale chce forse natychmiast, więc zarobi ile zarobi, ale ugra to szybko.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2017-10-11, 12:43   

eNeR napisał/a:
nagle i wyciągają z kapelusza takie cuda, nigdy nie można być pewnym, czy kaseta nie jest a)chamską kopią b)przegrywką c)galerią pleśni.

Szczególnie po tym jak ten frajer z Łodzi poczyścił z pleśni kasety i sprzedawał je jako bardzo dobre. Wydaje ci się, że kupujesz coś w top stanie, a tu po pół roku - roku pleśń wybije ponownie tak mocna jak była albo mocniejsza, nie ma bata. Dlatego też ja się czuję przynajmniej w tej kwestii spokojniej u przypadkowych sprzedawców, którym nie strzelą do łba takie wałki bo nie mają nawet pojęcia, że można je robić.

Jedi napisał/a:
Trochę mnie przeraziłeś Critters ostatnią akcją z Over the Top... wydawalo sie pewnie.

No niestety. Też tak myślałem bo nie miałem jeszcze tego wydania, a lubię tę duńską serię, ale...no tak to jest jak handlarz kupuje całą wypożyczalnię, sprawdzi tylko wyrywkowo jakość nagrania(chociaż to naprawdę była 'sałatka owocowa' jakby to powiedział Odarpi) i się nie kapnie, a potem nawet ciężko wytłumaczyć bo przecież film się zgadza c'nie?

Jedi napisał/a:
Swoją drogą ciekawe co sklonilo tego mr retro do pozbycia się tych tytułów. Przerzucił się na znaczki, doszedł do wniosku że wyrósł z tego, nowe bachory są do wykarmienia... Po opisie w aukcji przy każdym z nich mam mieszane uczucia, gdyż jedyne co zamieścił to dystrybutorów, od święta o lektorze wzmianka.

Na moje gość to handlarz, a nie kolekcjoner. Zmyślny i zręczny, ale handlarz. Konto na allegro nowe, sprawdziłem też firmę Perez Polex, założona i zarejestrowana kilka dni temu. Mnie ogólnie przypomina to tego gościa z Bielska Białej i okolic(miał 2 konta), który wystawiał te wszystkie unikaty - horrory, Rambo, Cyborga itd. Podobny styl wystawiania no i wieś Jaworze też jest koło BB. Styl wystawiania aukcji podobny. Wprawdzie tamten nie oceniał jakości nagrania, tylko kurwa kasety...ale jak zaczęły mu schodzić za grube pieniądze to może się rozwinął. W końcu na początku nawet nie sprawdzał co jest na nich nagrane.

Oczywiście mogę się mylić i to może być zupełnie inny typ, ale jak pisze Jedi - informacje są zdawkowe. Gość jest niby na tyle ogarnięty, że wrzuca linki do imdb, a nie filmwebu, czyli jednak nieco wyższa szkoła jazdy. Nie mam natomiast zielonego pojęcia po co daje tę śmieszną skalę ocen skoro i tak nic nam to nie powie o tym jak kaseta odbiera bo niby skąd mam wiedzieć jak odróżnić dobry z minusem od dobrego? Zwłaszcza, że gość sam napisał, że skalę stosuje nie od 1-6, tylko 3-6, więc mamy rozumieć, że jak coś jest dobry z minusem, to jest ledwo oglądalne, czy jak? Info o dystrybutorach jest bo to jest na każdej okładce, a nie oszukujmy się, prawie każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o vhs, trafia na to forum i łatwo poczytać i dowiedzieć się paru rzeczy. Lektorów pewnie ogarnia tych co się przedstawiają albo których kojarzy z głosu bo przecież filmy sprawdza wyrywkowo przez ok 10 minut.

Takie tam dywagacje, ale moim zdaniem handlarz. Kabantiger z Bydgoszczy też jest handlarzem, a jest dobrze obeznany w temacie. Jest doba internetu, nie każdy jak Olga zatrzymał się w czasie na latach 90tych.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2017-10-11, 12:48   

Aha no i jeszcze jedno odnośnie znajomości tematu. Jeżeli ktoś wystawia za tę samą wywoławczą(czyli ocenia to i to jako tego samego kalibru unikat) Powrót Żywych Trupów z Apollo(Giga unikat) i dwójkę z iti(mega pospolita kaseta), to nie może być ekspertem. Rzeczy typu 'Terminator', 'Halloween 3', czy nawet 'Reproduktorki' oszacował pewnie na podstawie wyników niedawnych licytacji, ale każda aukcja ma opis kopiuj wklej 'bardzo poszukiwana pozycja' :-)

ave silesia 
Aligator amerykański

Wysłany: 2017-10-11, 17:57   

Critters napisał/a:
Aha, z ogłoszeń duszpasterskich - Over the Top na piracie, które wylicytowałem za wysoką cenę 660zł okazało się być stadionówką w koszmarnej jakości nagraną na oryginalną kasetę, z której oryginalnego nagrania pozostały tylko reklamy z duńskimi napisami, a film urywa się zaraz po pokazaniu się napisów końcowych.
Tak tylko informuję żeby każdy miał świadomość co zalicytuje jeżeli wróci na aukcję. Sprzedający nie orientuje się w takich niuansach, więc nie będzie w stanie opisać dokładnie sytuacji.

no to nieźle bym się wpierdolił na minę gdyby tylko ten sprzedający szybciej się ogarnął i mi odpowiedział w porę. Slaja muszę mieć jak najwięcej i najróżniej, więc złożyłem mu ofertę, jednak trochę za późno mi odpisał, nie odczytałem w porę a aukcji nawet nie miałem jak śledzić tyle się działo.

Wiadomość od: IslandClaws (1167)
Strona z przedmiotem: [VHS-917] OVER THE TOP - S. Stallone - rarytas !!!
Treść wiadomości
witam, biorąc pod uwagę dość sporą unikatowość tego pirata moja oferta za film brzmi 1700zł, pod warunkiem, że od początku do końca taśma odtwarza bez problemów oraz jest pozbawiona śladów pleśni.
pzdr
ic

megadvd
do mnie
Witam
Ano unikatowy jest...śladów pleśni nie ma u mnie żadna kaseta...szczerze - włączyłem tylko początek w jakim jest stanie...przez weekend oglądnę ten film i dam znać w jakim jest stanie
Pozdrawiam
Janusz

i ta całe szczęście zbyt późna odpowiedź

megadvd
do mnie
Jakby co kaseta jest można powiedzieć w bardzo dobrym stanie...oglądałem osobiście i nigdzie nie jest pomięta czy coś takiego

Critters 
Administrator

Wysłany: 2017-10-12, 01:08   

Trzeba przyznać, że mega ofertą dojebałeś, ale oni nie sprzedają poza allegro. Jak chcesz kupić pirata z tym filmem za 1700zł to ja mam wersję w bdb stanie bez pleśni :-)

Odarpi
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2017-10-13, 07:41   

Wpadła mi w ręce stadionówka z "Razza Violenta" Fernando di Leo z Henrym Silvą i Woodym Strode. Tytuł na ekranie: "Söldner Attack". Czyta młody Janusz Kozioł, na końcu się nie przedstawia. To przegrywka z jakiegoś okładkowego wydania, czy raczej typowo bazarowy biznes Włodka i Mariana?

Critters 
Administrator

Wysłany: 2017-10-13, 09:01   

Kozioł sporo czytał na stadionówkach, więc ja bym obstawiał to drugie.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2017-10-14, 15:15   

http://allegro.pl/command...6991527575.html - o kurwa...

Odpowiedz do tematu