..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
47 Meters Down - Johannes Roberts.
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-08-27, 15:24   

E tam:)

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2016-08-27, 23:50   

:)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2016-09-22, 14:54   

E tam :) Jak dla mnie wątek ludzki bynajmniej się tu nie zgubił, mamy bowiem całkiem sprawnie zarysowaną dynamikę charakterów dwóch sióstr: jednej silnej "samicy alfa", uwielbiającej adrenalinkę i wyzwania, oraz drugiej - słabszej, przeciętnej, załamanej po utracie chłopaka; sama psychologiczna obserwacja reakcji tych charakterków (może i sztampowych, ale jednak wiarygodnych i spotykanych w tzw. "życiu") na nieciekawą sytuację, w jakiej się znalazły, stanowi główny temat fabuły. Jest to na tyle angażujące, że nawet do łba by mi nie przyszło się zastanawiać, czy właściwie oglądam tam aktorki czy kaskaderki w maskach. Patrzyłem na konkretne postacie. Kino to sztuka iluzji więc jeśli postać wypada na ekranie spójnie, a jej perypetie wciągają - znaczy, że magia działa i ekipa odrobiła swoje zadanie.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2016-09-22, 20:45   

Cytat:
Kino to sztuka iluzji więc jeśli postać wypada na ekranie spójnie, a jej perypetie wciągają - znaczy, że magia działa i ekipa odrobiła swoje zadanie.

No i niestety moim zdaniem nie odrobiono zadania bo perypetie postaci nie wciągają. Taką charakterystykę jak wspomniane dwie siostry, to ma dosłownie każda slasherowa postać :lol:

Król Zombich napisał/a:
mamy bowiem całkiem sprawnie zarysowaną dynamikę charakterów dwóch sióstr: jednej silnej "samicy alfa", uwielbiającej adrenalinkę i wyzwania, oraz drugiej - słabszej, przeciętnej, załamanej po utracie chłopaka; sama psychologiczna obserwacja reakcji tych charakterków (może i sztampowych, ale jednak wiarygodnych i spotykanych w tzw. "życiu") na nieciekawą sytuację, w jakiej się znalazły, stanowi główny temat fabuły.

Nie wiem co to za bajdurzenie i wymyślanie 'sprawnej dynamiki charakterów'. Charakterów te dziewczyny nie mają żadnych, a poświęcenie im uwagi zanim wylądują w klatce polega na tym, że jedną rzucił chłopak, więc jej smutno(ale jak wiadomo, impreza wypleni złe myśli), a druga lubi się bawić, wypić i nie znosi nudy. Niestety dla mnie jako widza nie wynika z tego nic innego jak irytacja bo jest to totalna charakterologiczna płycizna, która sprawdza się w slasherach typu Frajdej, gdzie masz grupkę bohaterów do wyrżnięcia maczetą, czy innym ostrym narzędziem. Tutaj cały ciężar zainteresowania widza opiera się na barkach dwóch dup, które są kompletnie nieinteresujące, nawet nie można stwierdzić, że fajne, czy sympatyczne. Zwyczajnie nie ma takiej sceny, która by nam to umożliwiła bo 5 sekund poważnej rozmowy przeradza się w 'chodźmy się zabawić, poznasz kogoś nowego, potańczysz, wypijesz, polepszy ci się' - 'w sumie, no dobra' i od tamtej pory typowa teen głupawka. Zabrakło tylko beer bonga i gromkiego 'go! go! go! go!'

Oczywiście, większość dziewczyn właśnie taka jest, ale jak sam zauważyłeś kino, to sztuka iluzji i zadaniem reżysera/scenarzysty w tego typu filmie jest wzbudzenie u widza sympatii do głównych bohaterek. To Roberts potrafi bo w 'F' mu się udało. Tutaj moim zdaniem kompletnie poległ. Wykreował slasherowe lalki w filmie, który ma być 'czymś więcej'.

Król Zombich napisał/a:
Jest to na tyle angażujące, że nawet do łba by mi nie przyszło się zastanawiać, czy właściwie oglądam tam aktorki czy kaskaderki w maskach.

Współczuję.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-12-02, 12:39   

Ogólnie DVD nie kupuję, ale nie mogłem się powstrzymać;)

Rypol 
Gawial gangesowy

Wysłany: 2016-12-02, 21:31   

Ładnie się prezentuje.

Wydanie typu slim?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2016-12-02, 23:53   

Nie, normalny amaray w kartoniku.

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2017-06-19, 13:50   

Efekty:

https://vimeo.com/222175112

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2017-06-19, 13:56   

Co dalej z dystrybucją tego filmu?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2017-06-20, 00:41   

No śmiga sobie teraz w USA w kinach, w weekend otwarcia 11 milionów zarobił (5 miejsce w box office - http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/ ) i ponoć przy podobnych wydatkach na marketing i inne pierdy dystrybutor jest bardzo zadowolony z tego wyniku, szacuje się, że filmik może zgarnąć 25-30 baniek, co byłoby super osiągnięciem. O premierze w innych krajach ani widu ani słychu, w PL pewnie na DVD i Blu pod koniec roku wyjdzie, jeśli w ogóle;)

Btw - pan reżyser o zakończeniu - http://bloody-disgusting....ector-explains/

Odpowiedz do tematu