..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alien (Obcy): Ripley i jej dzieciaczki :-)
Autor Wiadomość
X-Tech
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-06, 13:50   

ALIEN 1 - Ripley się boi.
ALIEN 2 - Ripley szczela.
ALIEN 3 - Ripley już się nie boi.
ALIEN 4 - Ripley wali w mordę.

Obcego 1,2,3 to każdego z osobna myślę widziałem ponad 20 razy.

Im dalej jedynki tym klimat oryginały znika i uważam, że tylko w dwóch pierwszych częściach panuje prawdziwy klimat, który te części dosłownie spaja w jedną całość.

Od trójki już jest zabawa na swój strój. Od trójki ma się odczucie, że w ogóle dostajemy inny filmy, które nie pasują do oryginału. Twórcy poszli na łatwiznę i zaczęli się bawić po swojemu psując przy tym harmonię jaka wytworzyła się od początku serii między pierwszą, a drugą częścią. Obcy mógł być genialny jako seria od 1-4, ale nie jest przez powstanie obcego 3 niestety, od którego z obcego zaczęła się zabawa we własne klocki.

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2012-02-24, 01:27   

Cytat:
Obcy mógł być genialny jako seria od 1-4, ale nie jest przez powstanie obcego 3

Do 3 włącznie jako seria Obcy jest genialny, bo trójka jest dokładnie tym co było potrzebne. Po cameronowskim happy endzie z Aliens dostajemy z glana w ryj, niektórym to nie w smak, ale w tym właśnie tkwi moc A3. W tym i w zakończeniu (sprofanowanym póxniej przez kolejny sequel). Nie wiem która część jest najlepsza, dla mnie trzy pierwsze to 10/10, no, może Aliens bym odjął jeden punkcik za ostatnie 20 minut ale że mam do tego filmu największy sentyment to nie odejmuję.

No a Resurrection? Ma swoje momenty i generalnie ujdzie w tłoku pod warunkiem że się go ogląda jako "wariację na temat" a nie pełnoprawną kontynuację, bo w tym drugim wypadku zdecydowanie nie daje rady. Poprzeczka zawieszona przez Scotta, Camerona i Finchera jest po prostu za wysoko.

Co do AVP - myślałem, że pierwszy to dno, do czasu aż zobaczyłem drugi. Po tym zacząłem przychylniej patrzeć na (cienki bo cienki ale jeszcze dający się oglądać) film Andersona.

ERA VHS FORUM

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-10-03, 18:03   

Dwie pierwsze części "Obcego" w wersjach reżyserskich powrócą do kin. Na szczęście nie w 3-D :-)

Cytat:
Kultowa seria "Obcy" powraca do polskich kin i to w wersji, w jakiej nigdy wcześniej nie mogliście jej na dużym ekranie oglądać. "Obcy – 8. pasażer Nostromo" i "Obcy – decydujące starcie" zostaną pokazane w wersjach reżyserskich w doskonałej jakości po rekonstrukcji cyfrowej.

Film Ridleya Scotta atmosferą jest zbliżony do klasycznych filmów grozy, a nagrodzone Oscarem efekty specjalne oraz postać Obcego sprawiły, że film wszedł do kanonu światowej kinematografii.

Załoga statku handlowego Nostromo budzi się przedwcześnie z hibernacji podczas rutynowego lotu. Komputer pokładowy prowadzi ich ku sygnałowi z pobliskiego księżyca Acheron LV(426. Przekonani, że ktoś wzywa pomocy, lądują. Na miejscu odkrywają nową formę życia, którą przyjmują na statek wraz z rannym kolegą. Wkrótce okazuje się, że mają do czynienia z drapieżnikiem doskonałym, istotą przystosowaną do zabijania. Sierżant Ellen Ripley podejmuje walkę o przetrwanie i ocalenie pozostałych przy życiu kolegów.

Druga część serii filmów o Obcym, wyreżyserowana została przez Jamesa Camerona. Jest zdobywcą dwóch Oscarów: za efekty specjalne i montaż dźwięku.

Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej Ellen Ripley zostaje odnaleziona. Nikt nie wierzy w jej historię o potworze, który zabił wszystkich członków w załogi statku Nostromo. Tymczasem okazuje się, że na LV(426, z której Ripley właśnie uciekła, została wysłana grupa kolonistów. Z nieznanych przyczyn urywa się z nimi kontakt. Kobieta wyrusza wraz z oddziałem komandosów na planetę. To, co tam zastaną, nie śniło im się w najgorszych koszmarach...

Film Jamesa Camerona to jeden z nielicznych sequeli, które nie ustępują oryginałowi, a zdaniem niektórych nawet go przewyższa. Reżyser dorównuje Scottowi w umiejętnym dozowaniu napięcia, ale w znacznie większym stopniu stawia na akcję i widowisko.

Oba filmy będzie można obejrzeć po raz pierwszy 31 października na specjalnym maratonie ENEMEF w 27 kinach sieci Multikino. Później filmy powinny trafić do kinowej dystrybucji.

http://www.filmweb.pl/new...bcych%22-99381#

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-10-05, 15:58   

Majstersztyk
http://tamashii.jp/special/avp/

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2015-01-05, 13:19   

Może się okazać, że fake, ale rzecz co najmniej ciekawa: niezrealizowany projekt kolejnej części Obcego: http://io9.com/neill-blom...re-f-1677082116

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-01-05, 13:46   

Ripley została Venomem?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2015-02-19, 10:03   

Blomkamp ponoć jednak nakręci swojego "Aliena". Zajebiście :)

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2015-02-19, 12:47   

Filmłeby też rzuciły niusa:
http://www.filmweb.pl/new...bcego%22-109851
Mam nadzieję, że tym razem projekt dojdzie do skutku, bo grafiki obiecują sporo dobrego.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-02-19, 17:31   

Nie jaram się dopóki nie poznam scenarzysty. :-?

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-03-21, 15:27   

http://film.org.pl/a/arty...m-obcego-63952/

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-09-25, 12:27   

Wie ktoś z jakiego komiksu pochodzi ten kadr:

http://pl.alien.wikia.com...morph_prime.jpg

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-09-25, 20:59   

Chyba Aliens Genocide

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2017-05-14, 02:41   

"Alien: Covenant" i kilka luźnych, trochę chaotycznych przemyśleń po seansie, jakby kogoś interesowało - są spojlery oczywiście;)

Idzie drogą stary dziad, ma imię Ridley i czyta na telefonie wpisy róźnych ludzi odnośnie swojego najnowszego filmu - "Ej, ale o chuj chodzi w tym "Promku"? Jakiś obcy na heroglifach i inne? O co kaman ogólnie, w ogóle fabuła do dupy, zagadki i głupoty, no i nie ma ksenomorfa.".

Idzie tak sobie i idzie, czyta, idzie, czyta, idzie - w końcu doszedł. "Alien: Covenant" - tak sobie nazwał nowy film i zadowolony siadł na kanapie. Pomyślał - "...a chuj, religijne pierdololo się ludziom nie podoba, to skrócę to do scenki-retrospekcji i tyle, plus dam ksenomorfa, będzie akcyjka w kosmosie, gore i groza. Ludzie to kupią.".

Czytałem ostatnio wywiad z Ridleyem, w którym mówił między innymi o tym, że "Prometeusz" ludziom nie przypasił, bo nie było obcego, dlatego w "Covenancie" jest. Opowiadał też, że nakręcił taką kosmiczną grozę, że ludzie się posrają ze strachu, ogólnie szok i beka w jednym, bo mówił też o tym jaką miał radochę "parodiując" to co prawie 40 lat temu skręcił za psie pieniądze - m.in. chodziło o scenkę z chestbursterem.

Czytałem i niedowierzałem - myślę sobie, Ridley, na stare lata albo zmądrzałeś, albo zgłupiałeś do reszty. Po seansie "Covenanta" wiem, że dziadkowi się po prostu popierdoliło w głowie i to zdrowo. Bo co dostaliśmy?

Ano mamy kolejną wariację "Wyspy doktora Moreau" (praktycznie cały, niemożliwie przeciągnięty, drugi akt), tyle że w kosmosie. Film jest niczym innym, jak w prostej linii kontynuacją wątków z "Prometeusza", tyle, że to co najciekawsze wyrzucili i dali CGI obcego. Jeśli ktoś myślał, że Inżynierowie mają w tej historii jakiś mega wątek - nie kurwa, nie mają, zabijemy wszystkich (!) w minutowej retrospekcji.

Zostały tylko geny sreny, zabawa w boga i inne pierdoły, bo ksenomorf. Ktoś się zastanawiał, co z Elizabeth Shaw z poprzedniego filmu? Ano nic, niepotrzebna w kontynuacji, bo ksenomorf, to ubijemy za kadrem i pokażemy kilka fot plus zwłoki. Ludzie chwalili Fassbendera w roli Dawida? Daamy go w dwóch rolach. Plus ksenomorfa.

Fabuła jest niedorzecznie głupia - ludzie lądują na obcej planecie, stwierdzają, że atmosfera ziemska i super - wbijamy tam wszyscy poubierani jak na grzyby, na chuj kosmiczne skafandry i inne zbędne, ciężkie rzeczy. Survivalowe ciuchy zrobią przecież robotę, moro kolory i w ogóle. Bakterie i inne mikro organizmy przecież nam krzywdy nie zrobią, a nawet jak zrobią to fajnie - bo w scenariuszu jest ksenomorf.

Oczywiście banda debili w 5 minut się zaraża, potwory wyskakują z pleców (to jest w ogóle beka, bo Ridley nie wiedział, jak przebić scenę z chestbursterem z jedynki i stwierdził, że jak tam obcy wyskakiwał z klaty, to teraz wyskoczy z pleców, będzie przynajmniej zabawnie - powaga, cytat z wywiadu) i komedia z Chaplinem. Ludzie potykają się o własne nogi, napierdalają z karabina na oślep, wybuchy - dać czarno-biały obraz i usunąć dźwięk i mamy slapstick w kosmosie.

Potem wiadomo, CGI maszkarony atakują w zbożu (!), scenka jak z b-klasowej adaptacji popularnej produkcji telewizyjnej pt. "Rolnik szuka żony" i nuuuuda. Siedzą, gadają, nawet jest pięciominutowa scenka nauki gry na flecie (!) z dwuznacznym dialogiem związanym z palcami, potem karate/mma napierdalanka (!) i chyba najgłupsza scena w całym filmie, jak próbują zabić CGI obcego - no bo ksenomorf, na 3 akt już musi być - na statku, który i tak zaraz poleci w kosmos i maszkaron by zginął, no ale nie, trzeba go ubić póki jesteśmy w atmosferze bo akcyjka.

Cały trzeci akt to już nieudolny rimejk jedynki, dwójki, trójki i czwórki - serio, Scott wrzucił tam chyba wszystko, co było w serii do tej pory; sam finał to parodystyczna wersja zakończenia tak jedynki jaki i dwójki, innego wyjaśnienia dla tego kuriozum po prostu nie widzę. Wszystko do tego mega nieczytelne, z całą masą CGI pierdół latających po ekranie.

Miał być powrót do grozy i klimatu, a wyszedł mega pierdolnik z CGI adhd maszkaronem, który niby ma być istotą perfekcyjną, tyle, że tu nawet perfekcyjnie nie wygląda (bo efekty słabe) nie mówiąc już o tym, co robi i jak biega, skacze i rzuca się po statku jak zaraza po Indiach. W jedynce obcy taką istotą był - perfekcyjna, tajemnicza maszyna do zabijania, tutaj Scott zrobił z niego takiego pijaczka, co to na kacu opierdala kolegę, że ten zajebał mu ostatniej nocy szluga - ogólnie chuj wie o co mu chodzi i po chuj tam jest. No ale ksenomorf.

Aha - masa ludzi naginęła, ale damy pod koniec wesołą slaszerową scenkę pod prysznicem, bo jest R-ka a jeszcze w filmie cycków nie było.

"Alien: Covenant" udać się nie mógł - scenariusz pisany po to, żeby zadowolić ludzi, którzy kurwili na "Prometeusza" a i tak ciągniemy wątki z poprzednika i wymyślamy inne bzdury - bo ksenomorf. Wizualnie tak sobie, bo nie ma ciekawych pomysłów, a te co są, są słabe. Postaci papierowe i na maksa jednowymiarowe - Fassbender spuszczony ze smyczy szarżuje (x2) a reszta nijaka bo i tak każdy zginie, więc who cares?

Dawno tak rozczarowującego i słabego filmu nie oglądałem. Ridley, stary dziadu, ty idź sobie dalej tą drogą, ale nie sraj już więcej na swoje arcydzieło z 1979, bo się przykro robi.

0/10

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2017-05-14, 05:28   

:lol: :lol: :lol:

Przydałaby się recka napisana w ten sposób co ten post :-)

Odpowiedz do tematu