..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Martial Arts na POL. dvd nawet jeśli to vhsripy
Autor Wiadomość
topvideo 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2017-02-06, 07:51   Martial Arts na POL. dvd nawet jeśli to vhsripy

Jestem zagorzałym wielbicielem wszelkiego rodzaju kina sztuk walki pod warunkiem, że to nie kolejne cz. Shaolin czy jakieś chińskie fantasy z lataniem podczas walki. Wiem, że polski rynek dvd z lektorem nie oferuje zbyt dużo kina akcji karate i pochodnych. Dzieje się to także z przyczyn technicznych, znaczna cz. tego typu filmów nie doczekała się jeszcze formatu 16:9 czy chociażby przyzwoitej jakości dvd. Wiem natomiast, że część z tych filmów została wydana jako dobrej jakości vhsripy na dvd, chociażby słynny "Bez Odwrotu" [1986] na płycie Imperial czy Miecz Bushido [1989] od Vision. Oczywiście oba posiadam, kupuje wszystko z wyżej wymienionej tematyki, ale brak mi też wiedzy co "wszyło" a co nie. Na pewno macie wiedzę o większej ilości tytułów akcyjniaków z martial arts na dvd z lektorem, zapraszam do dyskusji.

Co do samych zrewitalizowanych i oficjalnie wydanych na płytach dvd kasetach, nie widzę w tym nic złego - jeśli to filmy rzadkie. Zawsze w jakimś tam większym bądź mniejszym stopniu jakość obrazu jest poprawiona, dźwięk jest za to o wiele lepszy od tego z taśmy, najlepiej jeśli posiadam taki film w koszmarnej jakości na kasecie to zdobycie go na dvd wspaniale uzupełnia kolekcję.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2017-02-06, 12:54   

Dvd, to dvd. Licencjonowane i wytłoczone na oryginalnej płycie. Vhs rip to podróba zripowana z kasety wprost do netu. ;-)

W sprawie tytułów nie pomogę bo nie jestem wielkim fanem, ale z tego co mi się wydaje, to chyba z Cynthią Rothrock coś u nas na dvd wyszło.

topvideo 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2017-02-06, 13:46   

Critters napisał/a:
Dvd, to dvd. Licencjonowane i wytłoczone na oryginalnej płycie. Vhs rip to podróba zripowana z kasety wprost do netu. ;-)

Tak, z tym się zgadzam, chodziło mi tylko bardziej o technikę powstawania takich wydań, niektóre z nich to wprost zgrane z kaset ścieżki audio a czasem też wideo.

Z Cynthią Rothrock widziałem tylko:

Lady Dragon 1992 Imperial
Ponad prawem 2002 - ale to już tylko napisy

Szukałem w necie jakiś spisów, informacji itp. ale nic, na oficjalnych stronach dystrybutorów też żadnej informacji. Stąd liczę na pomoc forumowiczów, może ktoś jeszcze interesuje się takimi filmami sztuk walki jak ja?

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2017-02-14, 17:57   

topvideo napisał/a:

Lady Dragon 1992 Imperial
Ponad prawem 2002 - ale to już tylko napisy

Epelpol wydał jeszcze pakiet z trylogią "Pazurów tygrysa". Tenże Epelpol wydał trylogię "Policyjna opowieść" z Jackie Chanem.
Była też tetralogia "Najlepsi z najlepszych" z Monolithu i tzw. seria "Złota Kolekcja Kung-Fu" (azjatyckie klasyki z Bruce'm Lee, Jackie Chanem, Jetem Li etc. Wszystko to chodzi po outletach za grosze.

Odpowiedz do tematu