..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Barn (2016)
Autor Wiadomość
Budd Dwyer 
Krokodyl różańcowy
Suicide - the only right

Wysłany: 2017-01-22, 08:45   The Barn (2016)

Jestem nieco zdziwiony, że do tej pory żaden z was nie wspomniał jeszcze o tym filmie.

Wiadomo, mamy od jakiegoś czasu modę na stylistykę lat 80tych, tak w pełnometrażówkach jak i serialach. Efekty są różne, ale w tym wypadku twórcy zdecydowanie dali radę.

Prosta fabuła, stereotypowe postaci (ciemnoskóry luzak, szukająca miejsca na seks para nastolatków, zwariowany pijak-prorok nadchodzącej zagłady którego nikt nie słucha itp), ale wszystko podane bez "kja w dupie" i niepotrzebnie nadętego pastiszu, za to ze sporą dozą wyobraźni.

Do tego świetnie stylizowana muzyka (zarówno carpenteropodobna, jak i klasyczne heavy metalowe riffy), poprawna gra aktorska i wreszcie świetny wygląd upiorów oraz krwawe efekty specjalne. Wręcz trudno pod tym wszystkim dostrzec niedostatki budżetowe, "zacerowane" za sprawą kampanii Kickstarter.

A dostępne na stronie producenta filmu dodatkowe fanty (i ich różnorodność) też w jakiś sposób zwiastują, że dostajemy oto horror zrobiony ze sporym zaangażowaniem. Kaseta VHS, kaseta magnetofonowa i winyl ze ścieżką dźwiękową, gra komputerowa, koszulki, zabawki, maski, figurki, gra planszowa, plakat... Owszem, to tylko dodatki, ale z drugiej strony to ile znacie autorskich debiutów z takim obwarowaniem? ;-)

Polecam do sprawdzenia, w miarę możliwości.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2017-01-22, 10:22   

Rozważałem zakup tego filmu, ale kosztuje dość drogo i dostępny jest wyłącznie w wydaniu specjalnym z grą, która mnie zupełnie nie interesuje. Trailer nie przekonał mnie ani do tego, że to rewelacja ani do tego, że to badziew. Opinie są podzielone. Mnie osobiście żal wydawać 160zł lub więcej na nowy film jeśli ma on wyglądać jak totalna amatorka(film braci Polonia, czy coś w tym stylu), a obecność 'pierwszego Jasona' :lol: i Linney Quigley w niewielkich cameo, to z reguły zwiastun właśnie czegoś takiego.

Odpowiedz do tematu