..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuję belgijskiego VHS-a
Autor Wiadomość
Komanditarius38 
Kajman karłowaty
Romisiaczek Wydymoski #88

Wysłany: 2016-02-17, 22:53   Poszukuję belgijskiego VHS-a

Witam. Tu SoloWingDixie (stare konto zniknęło)

Przez ostatnie kilka miesięcy zająłem się gromadzenieim filmów wojennych z Korei Południowej z lat 70., np. "Operacja Wonsan" (chyba jedyny wydany u nas na VHS), "Operation Inchon", "Raiding Party", "Attack from the Sky", "Mission Inferno", "Operation Canon", "Sky Risk Commandos" i "Guns of Victory" - mam wszystkie na DVD-R.

Poszukuję jeszcze jednego. "Testimony" - mam niemieckie DVD, ale straszliwie pocięte, oraz japońskie DVD bez napisów angielskich, toteż niezrozumiałe. Jedyne wydanie z angielskim dubbingiem to belgijski VHS firmy GME:

http://www.ofdb.de/view.p...9070&vid=187488

Opytałem wszystkie zagraniczne fora VHS (te, na których ktoś jeszcze coś pisze), i nic. Pewnie i tu nikt tego nie ma, ale cóż...

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2016-02-17, 23:02   

Komanditarius38 napisał/a:
Pewnie i tu nikt tego nie ma, ale cóż...

Trafiłeś w dziesiątkę. Nie mamy ;-)

BTW, 'Operację Wonsan' mam na vhs jakby co ;-)

Komanditarius38 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-02-17, 23:05   

Tak, to prawie Święty Gral. ^^

Pewnie kopia niemieckiego VHS-a ~ 87 minut? Mam to na DVD-R z duńskiego: 97. :)

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-02-18, 17:08   

Komanditarius38 napisał/a:
Tak, to prawie Święty Gral. ^^

Święty Graal to jest coś, co interesuje wielu ludzi. W przypadku koreańskich filmów wojennych prawdopodobnie nikogo to nie obchodzi. Bynajmniej ja nie znam nikogo z zagranicznych kolekcjonerów, kto by zbierał takie rzeczy.

Cytat:
ewnie kopia niemieckiego VHS-a ~ 87 minut? Mam to na DVD-R z duńskiego: 97. :)

Nie wiem, co masz na dvd-r i nie obchodzi mnie to. Na tym forum nie rozmawiamy o handlu, czy wymianie na dvd-r. Odniosłem wrażenie, że zbierasz oryginały. A vhs jest z holenderskiego.

Komanditarius38 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-02-18, 22:02   

1. No tak, to określenie było troche pół żartem, w Polsce rzeczywiście jest to szlak zupełnie nieprzetarty. Ale za granicą zainteresowanie, chociaż minimalne, ale jest.

http://s9.zetaboards.com/...topic/781325/1/

https://www.youtube.com/watch?v=qToOZC-phoE (urocza dyskusja)

2. Tak, wiem. Dlatego na wstępie wspomniałem o DVD-rach. Temat założyłem z braku dalszego odzewu gdzie indziej. A ta uwaga o czasie trwania to nie tyle oferta wymiany, co próba skatalogowania różnych wersji. Lecz przyznaję, napisanie o tym, co mam, nie było szczególnie trafne. Kolekcjonerzy z Danii i Hiszpanii, od których otrzymałem te DVD-ry, posługiwali się tylko tym formatem, a gdzie indziej w tym kraju mógłbym zadać pytanie w takiej sprawie, skoro nawet Danse Macabre już padło? :(

Critters 
Administrator

Wysłany: 2016-02-19, 02:24   

No z tego co widzę, to ludzie mieli, ale puścili na wymianę (cóż za szok ;) ). Tak to niestety jest z filmami, na które amatorzy trafiają się sporadycznie. Wywaliłem na śmietnik sporą ilość telewizyjnych dramatów, a rok później ktoś szukał i oferował naprawdę dobre pieniądze :lol:

No nic, życzę powodzenia w poszukiwaniach.

A o dvd-r na tej stronce nie rozmawiamy bo to nielegal i zwykła badziewna kopia na płytce, bez historii. To forum dla(w dużej mierze) kolekcjonerów oryginałów :-)

Komanditarius38 
Kajman karłowaty

Wysłany: 2016-02-19, 17:34   

Co do 1. linku, to faktycznie tak się stało. Ten kolekcjoner, co pytał, pochodzi z Holandii i ma te filmy na niemieckich VHS-ach, w tym jeden, którego ja nie mam: "Commando on the Nakdong River" (to znaczy fizycznie, bo widziałem kopię na KMDb VOD) - jest tam genialna scena, gdzie zołnierz Południa z dzieciakiem uciekają przed czołgiem, który jeździ sobie w przód i tył, tuż nad głowami aktorów.

Ale pan Witchtrap z YT to już raczej mija się z prawdą, gdyż "sold it a while ago" odpisuje każdemu bez wyjątku.

Dziękuję bardzo, poszukam nawet i w Korei Płn. :)

Tak, prawo jest tu nieugięte. Dokładnie tak, zgadzam się w pełni, ale chyba niestety coraz mniej osób ma już takie podejście, więc chwytam się tej DVD-rowej brzytwy. ;)

Odpowiedz do tematu