..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Slepy
2008-12-12, 21:25
Recenzje....
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-01-09, 04:10   

Dwukropek mnie zmylił :lol:

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-05-03, 09:23   

Cytat:
Zasiadając do ”Legendy” miałem nadzieję, że coś się wreszcie zmieni w naszym kraju i powstanie chociaż jeden obraz grozy, którym można by się pochwalić

Napisane jakby nie powstał u nas żaden wartościowy Horror a przecież mamy "Lokisa", "Wilczycę", "Klątwę Doliny Węży"...

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-05-03, 12:10   

Wprawdzie recenzję pisałem 100 lat temu, ale podtrzymuję ten akurat wątek. 'Wilczyca' to nie jest żaden zajebisty horror, którym można się pochwalić, a 'Klątwa Doliny Węży', choć znakomita, to nie jest żaden horror. 'Lokisa' nigdy nie oglądałem.

MarcinK 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-05-03, 17:56   

Jest jeszcze Diabeł z 1972 roku no i Mendium. A Lokisa obejrzyj bo warto, chociaż to nie jest typowy horror z wyskakujących co chwila chuj wie czym.

ps. Aż dziwne że na stronie niema recenzji Klątwy Doliny Węży właśnie.

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-03, 19:51   

MarcinK napisał/a:
Jest jeszcze Diabeł z 1972 roku

Bardzo dobry film, aczkolwiek nie jest to horror sensu stricte.

MarcinK napisał/a:
ps. Aż dziwne że na stronie niema recenzji Klątwy Doliny Węży właśnie.

Jak dam radę w najbliższym czasie to postaram się nadrobić ten temat, chyba że ktoś mnie uprzedzi ;)

Judith Myers 
Krokodyl nilowy

Wysłany: 2015-11-22, 12:12   

Fajnie, że Król Zombich pisze, bo czyta się go z przyjemnością, ale dla ŻAB 6/6 to jakieś nieporozumienie. Zgodzę się, że to jeden z najbardziej niedocenionych horrorów lat 70., naprawdę, bo sam ŻABY uważam za film co najmniej bardzo dobry. Ale "McCowanowi (...) udało się wykreować w wielu scenach absolutnie oryginalny nastrój, który uda się odtworzyć w przyszłości nielicznym reżyserom (najbardziej chyba Egglestonowi we wspomnianym już australijskim „Long Weekend”)" porównać ŻABY do LONG WEEKEND to już przesada...

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-11-22, 13:12   

Judith Myers napisał/a:
ale dla ŻAB 6/6 to jakieś nieporozumienie.

Niby dlaczego ? Jedyna słuszna ocena dla tak wspaniałego filmu. Zwierzaki, atmosfera, zawiązanie akcji, klimat, zdjęcia - Żaby są po prostu zachwycające.

Fred K 
Krokodyl różańcowy
KURAFON PANOĆEK

Wysłany: 2015-11-22, 17:12   

no zaby to bardzo fajny film, zwlaszcza ogladany na starym vhsie.
klimacik bagna swietny, zaby, zabojcze pajeczyny... cala atmosfera in plus.
porownywac z long weekend to moze bym nie porownal, bo imo to juz inny styl. w zabach mamy stuprocentowe kino klasy b, ktore z zamierzenia było kinem takowej klasy, z long weekend juz jest chyba trochę inaczej.
6/6 bym moze nie dal, ale 5/6 dla zab jest calkiem spoko.

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-11-22, 20:37   

Nie rozumiem oburzania się na taką, a nie inną ocenę. Przecież każdy recenzent przyznaje notę subiektywnie. Skoro Sawik ocenił go na 6/6 to znaczy, że tak to widzi, co uargumentował w recenzji.

Judith Myers napisał/a:
porównać ŻABY do LONG WEEKEND to już przesada...

'Long Weekend' to mimo wszystko nieco inny rodzaj filmu jedynie sugerujący to co 'Żaby' pokazują. Jeżeli ktoś chce rasowe AA, to LW nie ma do 'Żab' startu. Każda z tych produkcji kładzie nacisk wykonania na coś innego no i nie zapominajmy, że 'Frogs' było pierwsze.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2015-11-24, 21:42   

Ogólnie nie ma się co oburzać na oceny to jest najmniej istotna część recenzji. :!:

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-12-05, 15:45   

Judith Myers napisał/a:
Fajnie, że Król Zombich pisze, bo czyta się go z przyjemnością, ale dla ŻAB 6/6 to jakieś nieporozumienie. Zgodzę się, że to jeden z najbardziej niedocenionych horrorów lat 70., naprawdę, bo sam ŻABY uważam za film co najmniej bardzo dobry. Ale "McCowanowi (...) udało się wykreować w wielu scenach absolutnie oryginalny nastrój, który uda się odtworzyć w przyszłości nielicznym reżyserom (najbardziej chyba Egglestonowi we wspomnianym już australijskim „Long Weekend”)" porównać ŻABY do LONG WEEKEND to już przesada...

Czemu nie? Oba filmy traktują o tym, jak Pani Przyroda wykorzystuje swoje stworzenia aby zemściły się na ludziach za ich lekkomyślny stosunek do niej (znaczy do Pani Przyrody). Wiadomo, że "Long Weekend" to o wiele bardziej subtelny film, że w "Żabach" więcej jest "kawy na ławę" i ogólnie są one dość serowate (czego bynajmniej nie poczytuję za wadę), ale klimat mają absolutnie pierwszorzędny i pod tym względem wcale nie ustępują dziełu Egglestona. Niechęć natury do człowieka jest tu tak samo intensywnie wyczuwalna jak w późniejszym "Long Weekend" i jak w żadnym chyba "chorrorze grozy" nakręconym przed "Żabami". Więc prekursorstwo wypada dodatkowo zaliczyć in plus. Do tego mamy tutaj cały wysyp scen animalo-ataków, jakich w "LW" nie uświadczymy - więc jeśli "Żaby" w jakimś aspekcie od filmu Egglesona odstają, to przeganiają go w innym, i końcowa ocena nam się wyrównuje ;-) Nagromadzenie scen ataków różniastych zwierząt to w dodatku przetarcie dróg dla takich filmów jak "Day of the Animals" czy "Belve feroci", a zatem nie tylko pod względem klimatu "Żaby" przewodzą. Gdzie jak gdzie ale na stronie poświęconej podgatunkowi Animal Attack nie może widnieć inna ocena dla tego filmu niż najwyższa!

Odpowiedz do tematu