..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Matnia - Konrad Bąk - ???
Autor Wiadomość
Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-31, 20:41   Matnia - Konrad Bąk - ???

"Jest rok 1983, zbliża się otwarcie Państwowego Muzeum Gross-Rosen. Główny bohater naszego filmu nęcony możliwością uzyskania dobrej pracy, wyjeżdza wraz z grupą przyjaciół zrealizować efektowny reportaż. Ma to być materiał mający rzucić więcej światła na pewne mroczne tajemnice okresu funkcjonowania obozu. Rutynowy wypad przeobraża się w nasączone dużą dawką grozy śledztwo dziennikarskie. Okazuje się że za obozowy lekarz, odpowiedzialny za eksperymenty biologiczne przeżył wojnę i swoje umiejętności wykorzystuje dalej w niewyobrażalny sposób... Potwornie zdeformowani potomkowie ofiar tych eksperymentów przejawiają dziwne objawy, które z trudem daje sie ukrywać za pomocą srodków farmakologicznych."

http://polakpotrafi.pl/projekt/matnia

W wakacje mają ruszyć zdjęcia do filmu. Niestety organizowana jest zbiórka chajsów - niestety, bo jak wiadomo to bardzo ryzykowna sprawa. Mam nadzieję, że jak się nie uda wygenerować w ten sposób jakiegoś konkretnego wsparcia to film i tak powstanie. ALE. Bajura m.in. ma iść na "Odtworzenie scenografii, kostiumów i klimatu lat 80-ych" - a to sugeruje bardzo szlachetne cele!

Trailer z jednej strony mocno teledyskowy, przemilczę więc, ale in plus za to gore.

Jakieś takie dziwne info jeszcze wjechało, że :
"Pre-trailer zrealizowaliśmy całkowicie własnymi siłami, z własnych środków, a w postacie w nim występujące wcieliliśmy się my, realizatorzy, członkowie ekipy – na codzień stojący po drugiej stronie obiektywu.
W produkcji docelowej zagrają profesjonalni aktorzy, więc możecie być spokojni :) "

Kręci wrocławianin!

EDIT:
Wszedłem na fejsbuka i się okazało że zbiórka pieniędzy zakończyła się niepowodzeniem :lol: Na zakończenie takie oto info:
"Tak czy siak myślę że projekt znajdzie swój termin realizacji, pewnie za jakiś czas.
Finansowanie najprawdopodobniej ze środków własnych."

https://www.facebook.com/matnia.film

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2015-05-31, 22:28   

Czyli niepotrzebnie się produkowałeś. Trzeba było zajrzeć na fb od razu :lol:

Projekt ambitny, ale chyba kompletnie oderwany od rzeczywistości. Za 50 tysięcy to sobie można found footage w lesie nakręcić, a tutaj kostiumy, scenerie, aktorzy, catering, kamery, jazda, krany ............ :lol:

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2015-05-31, 22:33   

Critters napisał/a:
Czyli niepotrzebnie się produkowałeś.

Nie no, kopiuj-wklej to było ;)

Critters napisał/a:
Za 50 tysięcy to sobie można found footage w lesie nakręcić, a tutaj kostiumy, scenerie, aktorzy, catering, kamery, jazda, krany ............

Za 50 koła to byśmy z Lobo chyba wysadzili kilka domów-ruder w powietrze i rozjebali parę aut :lol: Może prędzej by się ogarnęło taką zbiórkę jak na kręcenie horroru :-)

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2015-06-08, 21:20   

Nie wiem kto to kurwa jest, ale wiem, że za pewien czas będę na znacznie lepszy film zbierał kasę. :!:

imo ogolnie 50 koła za film to nie tak mało, jeśli ma się np taka ekipę, która chce coś wspólnie zrobić, wtedy scenerie, aktorzy, kamery itp nie kosztuja wiele, gorzej jak kazdemu za wszystko płacic trzeba i montuje się ekipę od podstaw. no ale wiadomo przy takim filmie wymagajacym chocby realnie wyglądajacych rekwizytów/efektow sporo szmalu idzie.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-09, 00:18   

50 tysięcy to jest nic w przypadku profesjonalnej produkcji, a zdaje się o taką chodziło i do tego gość sobie porozpisywał takie cuda na kiju, które kosztują majątek. Krany, jazdy...kurwa. Na 2 dni zdjęciowe by mu tej kasy nie starczyło, już nie mówiąc o aktorach bo to jest osobny, kurewski temat :lol:

Czytam sobie czasem te apele ludzi o chajs i bawi mnie jak lecą w chuja pisząc, że potrzebują 'tylko tyle' i że zrobią film gotowy do dystrybucji dvd i dla tv. Albo nie mają pojęcia co ile kosztuje albo świadomie rżną głupa żeby wyciągnąć cokolwiek, a potem 'się zobaczy'. Nawet jeśli reżyser i koledzy - specjaliści będą zapierdalać za darmo to grubo wątpię żeby mieli w domach sprzęt, który jest wymagany w komercyjnych projektach, lokacje muszą być opłacone(albo zgoda darmowa, ale na piśmie), samo ubezpieczenie produkcji będzie kosztowało minimum kilka tysięcy.

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2015-06-09, 00:47   

Critters napisał/a:
50 tysięcy to jest nic w przypadku profesjonalnej produkcji

a no w produkcji 100% profesjonalnej to się zgadzam oczywiscie, że malo będzie, ale szczerze mówiąc rzuciłem tylko okiem i myślałem, ze grupka zapalenców robi filmik bardziej niezalezny, a na taki za 50 tysi idzie cos zrobic. no i polak potrafi to chyba serwis gdzie się w ogole wlasnie takie niezalezne produkcje zwykle sponsoruje, imo chyba ciezko by tam uzbierac kase na w pełni profesjonalna produkcje, o ile w ogole to mozliwe.

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-09, 10:40   

Gdybym miał 50k na film niezależny to bym przede wszystkim w lepszy sprzęt zainwestował: jakaś przyzwoita kamerka, sprzęt do dźwięku, steadycam, kran (można za 7-8k kupić), czyli szpeje które zapewniłyby filmowi w miarę profesjonalny wygląd, a te 20-30 tysi które by zostały to już twardo w samą produkcję: gruchoty do demolki, kostiumy, efekty, browary dla ekipy, bilety do zoo :lol:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-09, 13:42   

Problem polega na tym, że jak ktoś daje kasę na film, to nie po to żebyś sobie kupował sprzęt na własność :lol:

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2015-06-13, 12:10   

Król Zombich napisał/a:
browary dla ekipy, bilety do zoo

na to powinne byc przewidziane glowne wydatki :-P

Król Zombich napisał/a:
steadycam

odkryłem wlasnie, ze to mam :!: kupiony kiedys za tysiaka flycam z tym ze do dzis nie wiem jak go wyprofilowac :lol: trzeba go bedzie wyjąć z szafy koniecznie :!:

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-14, 21:54   

Fred K napisał/a:

odkryłem wlasnie, ze to mam :!: kupiony kiedys za tysiaka flycam z tym ze do dzis nie wiem jak go wyprofilowac

Nie ma to jak wydany z głową tysiak :lol:

Fred K napisał/a:
trzeba go bedzie wyjąć z szafy koniecznie :!:

Wyjmij i ogarnij, bo sprzęt pomocny. Zwłaszcza w backwood slasherze może się przydać, do scen jak kamera skrada się za drzewami itp.

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2015-06-15, 19:06   

szczerze mówiąc, to w momentach kiedy kamera skrada się za drzewami to imo jak najbardziej warto kręcić z ręki, zaś w scenach ucieczek itd to koniecznie wskazane używać flycama 8-)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-15, 19:41   

Fred K napisał/a:
szczerze mówiąc, to w momentach kiedy kamera skrada się za drzewami to imo jak najbardziej warto kręcić z ręki

A niby czemu bez flycama, skoro jest? Płynność ruchów kamery byłaby jak w "Halloween" ;-)

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2015-06-16, 02:26   

Król Zombich napisał/a:
A niby czemu bez flycama, skoro jest? Płynność ruchów kamery byłaby jak w "Halloween"

a we frajdeju nie było wlasnei z reki przypadkiem? bo w paru backwood slasherach to wlasnie bylo takie charakterystyczne dosyc ze cos takiego z reki widzialem

Critters 
Administrator

Wysłany: 2015-06-16, 22:17   

Backwoods slasherach panowie ;)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2015-06-17, 21:14   

Fred K napisał/a:

a we frajdeju nie było wlasnei z reki przypadkiem? bo w paru backwood slasherach to wlasnie bylo takie charakterystyczne dosyc ze cos takiego z reki widzialem

Jeśli nic się nie trzęsło to raczej albo steadycam albo wózek. Weź poprawkę, że kamera filmowa - taka prawdziwa na taśmę 35 mm - to kawał w pizdu ciężkiego sprzętu i nie jest łatwo kręcić nią z ręki utrzymując cały czas stabilny obraz.

Odpowiedz do tematu