..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taken/Taken 2
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2013-02-19, 13:54   Taken/Taken 2

Zdziwiłem się niczym Loomis, że nie ma jeszcze tematu o części pierwszej, więc założyłem temat 'double feature'

Jedynka, to moim zdaniem fantastyczny, znakomity film. Można dywagować, czy powinien być bardziej brutalny wizualnie, ale ogólne wrażenie - arcydzieło. Oglądałem już z 8 razy i wielokrotnie doń wrócę.

Wobec dwójki byłem nastawiony, tak bardzo sceptycznie, że postanowiłem jej nie kupować. Oczywiście nie dotrzymałem danej sobie obietnicy i nie dość, że kupiłem, to wiązało sie to z zapłaceniem 50(!) zł. Kazdy, kto obcował kiedykolwiek z dvd od Monolithu, wie jaka to tragedia.

Będzie zatem krótko - film nie jest kompletną porażką jakiej oczekiwałem i ogląda się go bardzo szybko i bezproblemowo. Zdjęcia i montaż, jak na film partacza Megatona, nie są takie złe - lepiej niż w 'Transporterze 3'(chyba nie da się gorzej), ale chyba nieco gorzej niż w słabej 'Colombianie'. Co na plus? Chyba tylko ogólne wrażenie i lekkość seansu bo naprawdę przez 3/4 filmu trzyma toto w napięciu. Samo wykonanie - chujowe. Aktory są blade i grają na odpierdziel się. Famke Jansen przeszła w zasadzie obok filmu. Neeson nie ma wiele do grania, rzuca krótkie kwestie, które wywołują uśmiech, ale poza nimi, nie ma tak naprawdę nic. Maggie Grace może i jest zdolną aktorką, ale w tych filmach poprostu WKURWIA! Taka córka wręcz prosi się o to żeby ją zajebać. Nawet Rade Serbedzija zawodzi i zamiast grać jak twardziel z Armenii, sprawia wrażenie rozczarowanego i przestraszonego dziadka. Sceny walki nakręcone są kurewsko tragicznie, sraczka montażowa daje akurat w tych momentach o sobie znać. Końcowa walka z anonimowym 'kebabem' wyjątkowo chujowa(mimo, że Neeson wreszcie dostaje od kogoś po ryju przynajmniej raz), wygląda równie zabawnie jak machanie łapami Stevena Seagala(tylko, że Sensej jest Bogiem a Neeson nie) i nie ma tego pałera walki z szefem ochrony szejka z jedynki. Tam było widać, że gość był po służbach specjalnych i miał pojęcie o swojej robocie, tutaj mamy do czynienia z nieco otyłym dresem, jakich Neeson rozpierdalał wcześniej w pół sekundy, który młoci cepy, ale walkę sztucznie wydłużono żeby coś się działo. Efekty specjalne mocno średnie, sporo cgi. Fabuła, to już kompletne science fiction, bieganie po dachach i rzucanie granatami, córka, która nie może zrobić prawka, popierdalająca niczym Raikonen i do tego gruba prostytutka z Borata jako egzaminator jazdy :lol:

Słowem podsumowania - oglądalna rozwałka, która wejdzie pod duże ilości piwa, ale nie ma startu do jedynki, pod żadnym względem.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2013-02-28, 13:37   

Zgadzam się - jedynka świetna, dwójka..poprawna, niezła, ale w stosunku do pierwszej części wyraźnie słabsza. W zasadzie wszystko już jest wymienione powyżej..

Critters napisał/a:
Neeson nie ma wiele do grania, rzuca krótkie kwestie, które wywołują uśmiech

Tiaa..kamienna twarz i "Wrócę po ciebie." czy "Uratuję cię." albo "Zachowaj spokój, bla bla bla" :-P

Critters napisał/a:
Maggie Grace może i jest zdolną aktorką, ale w tych filmach poprostu WKURWIA!

Agree :lol:

Critters napisał/a:
Rade Serbedzija zawodzi i zamiast grać jak twardziel z Armenii, sprawia wrażenie rozczarowanego i przestraszonego dziadka.

Dokładnie! Powinien być ostro wpieniony i owłądnięty rządzą zemsty a on ma zemstę tylko w dialogach i może wewnątrz (scenariusza chyba), zaś zewnętrznie przeżywa dramat i tylko brakuje, żeby się rozkleił i zaczął smarkać w chusteczkę :lol:

Critters napisał/a:
Końcowa walka z anonimowym 'kebabem' wyjątkowo chujowa(mimo, że Neeson wreszcie dostaje od kogoś po ryju przynajmniej raz), wygląda równie zabawnie jak machanie łapami Stevena Seagala

Ha ha miałem dokładnie to samo skojarzenie, tylko wirującego płaszczyka Stefana Senegala zabrakło :-P

Critters napisał/a:
bieganie po dachach i rzucanie granatami, córka, która nie może zrobić prawka, popierdalająca niczym Raikonen

Te rzeczy najbardziej mnie rozwaliły..zwłaszcza to napieprzanie granatami, na które nikt nie zwracał uwagi :lol:

No, ale keep calm, Uprowadzona 3 już dawno zapowiedziana ;-)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2013-03-05, 19:04   

Obejrzałem wczoraj dwójkę no i ogólnie oglada sie toto bezboleśnie, ale - zmienił się reżyser, dali więcej hajsu i film zamiast mieć oldskulowy feeling jedynki wygląda jak nieprzymierzając jakieś "Transformersy" - w pierwszej części od chuja ujęć z lotu ptaka i panoram, wszystko chyba po to, bo musieli na coś wydać kasę, innej przyczyny nie widzę. Scenki te pasują do całości jak pięść do nosa, wkurwiaja niemiłosiernie (kojarzy mi się to ze stylem Nolana, u którego tego typu niepotrzebnych "ujęć ze śmigłowca" jest tez od zatrzęsienia), np. samochód se jedzie po ulicy, ujecie z ulicy, ujęcie z góry, ujęcie z boku, ujecie z góry pod katem, ujęcie na samochód, ujęcie śmigłowiec leci w stronę samochodu. Nosz kurwasz twarz, dawno mnie taka wymuszona widowiskowość zdjęć aż tak nie wkurwiała jak tutaj.

Liamowi grać się nie chciało, co widać od razu, nawet w scenach walki stał nieruchomo i blokował w zwolnionym tempie markowane ciosy, ogólnie styl walki na otyłego Senseja kompletnie się tutaj nie sprawdził i wygladało to cokolwiek groteskowo. Bzdur wymieniał nie będę bo i po co, ale jest ogolnie mało mądrze, ale jebać - jakaś akcyjka jest, film raczej nie nudzi, ale i emocji większych tez nie wywołuje.

Drażni za to zajumana z "Drive" muzyczka, letniość całości i początkowe jak i końcowe sceny wyjęte z wspomnianych wcześniej "Transformersów". Bad gaj taki se, wkurwiony był chyba tylko na pogrzebie bo później jak zaboczył Neesona to pała mu zmiękła, ogólnie przeciwnik żaden a szkoda, bo zapowiadało się na coś w ciul lepszego.

Taka tam średniawka z paroma fajnymi akcjami, ale jako całość nijak toto się nie ma do niezłego poziomu jedynki.

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2013-03-10, 13:21   

Dzięki za polecenie filmu. Dziś go łyknąłem i po The Raid to najelepszy akcyjniak jaki widziałem od miesięcy. Ładnie nakręcony, temat handlu żywym towarem aktualny i przejmujący, Liam Neeson daje radę jak cholera, są realistyczne strzelanki i mordobicia. Świetnie się ogląda i szybko. 9/10

Gieferg
Aligator amerykański

Wysłany: 2013-03-26, 03:41   

Cytat:
i po The Raid to najelepszy akcyjniak jaki widziałem od miesięcy

Znaczy że gorsze nawet od The Raid? No to rekomendacja po byku :mrgreen:

ERA VHS FORUM

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2014-09-30, 19:07   

https://www.youtube.com/w...MlbKZicNqYmAQdQ

Dali by se już na luz, tym bardziej po słabiutkiej dwójce. W czwórce pewnie kosmici będą porywać :lol:

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2014-10-04, 19:16   

Ja wiem? Trailer wygląda dość zacnie. Aż pomyślałem, że może jednak reżyserem nie jest Megaton, ale jednak :lol:

Trailer na propsie i widzę, że wreszcie wytną brzydką X-Menkę :lol:

Poza tym w obsadzie jest Andrew Howard i gra ruska, więc musi być dobrze, choć sam fakt, że w trailerze go nie dali - niedopuszczalny.

eNeR 
Krokodyl różańcowy
VHSowy fetyszysta

Wysłany: 2014-10-09, 14:26   

Zapowiada się nieźle, na pewno lepiej niż dwójka (mam nadzieję!) i grany obecnie A walk among the tombstones, który koniec końców mnie trochę zawiódł (trochę moich wypocin na ten temat w stosownym temacie) :-)

Odpowiedz do tematu