..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pandorum - Christian Alvart - 2009
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-11-13, 14:52   Pandorum - Christian Alvart - 2009

ZWIASTUN

Fabuła: Typ gejowaty artysta z SFU budzi się na statku kosmicznym z hibernacji i mało co pamięta. Ubiera się, goli, przypomina sobie jak się nazywa ale dalej mało co pamięta. W międzyczasie z hibernacji budzi się inny typ dowódca G.I.Joe i też mało co pamięta. Ogólnie wszyscy mało co pamiętają, dlatego gej-artysta włazi do szybu wentylacyjnego i idzie szukać czegoś, co by załączyło światło i ogólnie przywróciło sterowność statkiem. Znajduje tylko złe stwory kanibali biegające po statku jak pojebane i fajną lasie ładną Niemkę, która najebie mu najpierw garści z karata a potem polubi. Kumpluje się z nim tez żółty typ umiejący napierdalać się i we trójkę a to uciekają przed złymi stworami-kanibalami a to próbują dostać się do reaktora statku. W międzyczasie okazuje się, że statek ów to statek kolonizacyjny a ludzie w nim mają zasiedlić bliźniaczą do Ziemi planetę Tanis, bo Ziemia najpierw była przeludniona a później wyparowała. Aha, dowódca G.I.Joe znajduje pośród plątaniny kabli młodego chłopaka i zaczyna mieć dziwne jazdy, tak on jak i ten młody, co jest właśnie tytułowym Pandorum - takie tam odpały na misji w kosmosie. Wkrótce wszystko się wyjaśni ale czy wcześniej nie zjedzą wszystkich złe kanibale i czy uda się dotrzeć stateczkiem na Tanis? Odpowiedź na te ale i inne nurtujące wszystkich pytania oczywiście w filmie, który obejrzałem wczoraj i podobał mi się.

Co dobrego? Na pewno ciekawa, wciągająca i mająca masę fajnych patentów fabuła. Dalej - świetny, mroczno-klaustrofobiczny klimat, na co na pewno spory wpływ ma dizajn statku - wąskie przejścia, szyby wentylacyjne, ponure korytarze i inne plus tony syfu i brudu dookoła. Fajne. Bohaterowie też w sumie ciekawi, nieźle zagrani, no i ładna Niemka (!) na którą bardzo fajnie się patrzy. Efekty spoko, potwory zmutowane Crawlery z "The Descent" z kolcami i włóczniami też fajne, oczywiście w gumowej charakteryzacji na ryjach, bez bzdurnego smerfowego CGI czy innych pierdół. Wszystko jest brudne, obślizgłe i nieprzyjemne, no może oprócz wspomnianej ładnej Niemki, która choc popierdziela na bosaka i jest cała wysmarowana błotem i krwią, to i tak pysznie wygląda. Film wciąga, bo fabuła została pokombinowana w miarę sensownie i razem z bohaterami powoli zaczynamy odkrywać tak cel misji jak i inne sprawy z nią związane. W ogóle film prezentuje popularny ostatnio nurt back to 8ties i mógłby być jakimś fajnym kasetowym sajfajem kiedyś. Nic to, nadal jest fajny, ale...

...trochę słabe są sceny akcji w nim, która jest nakręcona niedbale i poszatkowana trochę za ostro. Klimat psują także karate walki no i pokazanie złych kanibali w biegu - jakieś dziwne wiksy się wtedy z obrazem dzieją a efekt końcowy lekko tandetnie się prezentuje. No ale to takie tam wady po trosze techniczne, a po trosze wynikające ze zbyt dużej ilości pomysłów i próby pogodzenia horroru sci-fi z akcyjką i klimatem. No ale to w sumie niezbyt duże potknięcia, bo całość ogląda się naprawdę fajnie i ja ten film polecam, jeśli ktoś lubi akcyjki na pokładzie statków kosmicznych. 4/6 jeśli bym miał oceniać, bo film jest dobry i podobał mi się, a jak widziałem kiedyś zwiastun to myślałem, że nie będzie podobał mi się. Pozytywne zaskoczenie.

Trochę się zaczerwieniła.

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-11-13, 15:32   

6/10

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-11-13, 22:16   

ja się trochę obawiam Pandorum. bo o ile Antibodies to spokojnie solidny thriller, to Case 39 było już słabiej, tu mam wrażenie, że jeszcze słabiej... ale jak jeszcze grają to po kinach tukej to pewnie się przejdę...

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

X-Tech
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-06, 01:52   

6/10

Dobry był klimat na początku jak nie wiedzieli o so chodzi. Wydawało się, że to początek kolejnego genialnego s-f pokroju obcego. Film wraz z rozwojem akcji wyszedł jak zawsze...XD

Jakieś nawalanki i super moce i zbieranie drużyny (władca pierścieni ?) Niezła rozrywka tylko, naciągana...Początek tylko nie pasował do reszty. Za poważny był i sugestywny jak na tak prosty film rozrywkowy.

Odpowiedz do tematu