..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prometheus - Ridley Scott - 2012
Autor Wiadomość
Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2011-12-27, 17:42   

Edward nie, ale Robert :lol: Ponoć fryzura czyni cuda :lol:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-03-18, 17:17   

Pełny zwiastun - http://www.youtube.com/watch?v=F4wFKaHsIhc

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2012-03-18, 17:38   

Czy wszystkie zwiastuny mają obowiązek dawania Co jakiś czas takiego dźwięku "ŁUUuuuuUUUP" co jakiś czas :?:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-06-02, 00:27   

Byłem, widziałem, film słaby w chuj. Chce mi sie płakać :-(

Przemo 
Redaktor
Koniec pieśni.

Wysłany: 2012-06-02, 00:33   

Ostrzegaliśmy :lol:
Mimo wszystko jednak chujowo to słyszeć, co zjebali?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-06-02, 00:51   

W sumie to wszystko, długo by wymieniać niestety. Szkoda, bo liczyłem na choćby porządne sci-fi. Mini recka - "Prometheus" has landed:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

:-(

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2012-06-02, 09:02   

Ja pierdole.

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2012-06-02, 11:01   

Wiążąca opinia pojawi się dopiero gdy ja to obejrzę :roll:

Critters 
Administrator

Wysłany: 2012-07-31, 12:19   

Przekleje swoja opinie bo nie chce mi sie dwa razy powtarzać odnośnie tak słabego filmu :lol:

Początek jeszcze jakoś intrygował a im dalej w las tym bardziej niedorzecznie i nudnawo. Nigdy nie jarałem się serią 'Alien' (więcej, wręcz nie givam faka i jako tako lubię tylko dwójkę), więc i moje oczekiwania wobec nowego Scotta były raczej małe a mimo to się zawiodłem. Ridley zrobił nudnego, przegadanego gniota, ktoś tu chyba zapomniał jak się pisze scenariusze żeby nie zanudzić. Dobór aktorów raczej nędzny - główna bohaterka kompletnie nietrafiona, brzydka(czyżby ukłon wobec szpetnej Weaver?) i działająca na nerwy, reszta dość nijaka(poza Brytolem i Vickers). Całość ratuje Charlize Theron, przynajmniej na tyle, na ile to możliwe bo jej rola rozpisana jest bardzo słabo i bezpłciowo a jej zakończenie to lol stulecia.

Wizualnie bardzo fajnie, przynajmniej na początku(wodospady itd), muzyka momentami zbyt pompatyczna, nie pasuje do ciężaru wagowego danej sceny.
Ogólnie rzecz biorąc w trzech słowach - dość efektowny crap.

Aha - cały wątek religijny :lol:

Ninja
Kajman karłowaty

Wysłany: 2012-07-31, 19:30   

Czyli ogólnie zdania są podzielone.. np na serwisie horror.com.pl napisali pozytywną recenzję odnośnie tego filmu, na filmwebie też niektórzy chwalą a niektórzy bluzgają.. ja sam jeszcze nie oglądałem jak obejrzę to napisze co o tym filmie sądzę. Co do recenzji wyżej wspomnianego serwisu to napisali ciekawą rzecz na końcu - Film ten dobrze się ogląda w kinie bo w 2D i na małym ekranie nie robiłbym takiego wrażenia.. Czy mam rozumieć, że z tym filmem stało się to samo co z Terminatorem: The Salvation (2009) ? Fajnie się go oglądało w kinie ale na ekranie TV widać było, że to gniot.. Czyli w tej recenzji sami się przyznali, że ten film jest do dupy pomimo, że dali mu wysokie oceny... :roll: Tak to się dzieje gdy twórcy naładują efektów komputerowych jak w jakiejś grze a nie skupią się na treści jak to napisał Critters. Ktoś na Filmwebie napisał, że to powrót starego stylu Sci-fiction - zaciekawiła mnie ta opinia bo wszyscy inni mówią, że ten film jest przereklamowany.. Być może dzięki tylko tej opinii skuszę się to obejrzeć, choć nie nastawiam się na coś wielkiego.. Stary styl filmów sci-fiction umarł dawno temu w odmętach dzisiejszych efektów specjalnych.

Critters 
Administrator

Wysłany: 2012-07-31, 20:27   

Ninja napisał/a:
dzieje gdy twórcy naładują efektów komputerowych jak w jakiejś grze a nie skupią się na treści jak to napisał Critters

Problem polega, że oni na treści się własnie skupili, tylko nie tak jak trzeba i ta treść to jeden wielki lol. Żeby jednak było gorzej, to tak jak napisałem - film efektowny jedynie bywa, momentami bo większość czasu akcji rozgrywa się na statku/w grocie i polega na bezkresnym pierdoleniu głupot i przynudzaniu. O ile w oryginale był suspens/napięcie tak tutaj jest głównie nuda. Bez 3D film ten będzie oczywiście jeszcze gorszy, wtedy może się nie sprawdzić nawet jako efektowny blockbuster.

Ninja napisał/a:
np na serwisie horror.com.pl napisali pozytywną recenzję odnośnie tego filmu

Akurat na tym serwisie recenzje piszą głównie idioci, do których autor owej 'recenzji' ewidentnie się zalicza, także wiesz ;)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-08-01, 04:35   

Bo jest tak jak pisze Fabio - film wizualnie jest ładny, wiadomo - na dekoracjach, scenografii i efektach nikt nie oszczędzał (współpracowano też z Gigerem), no i Ridlej jednak potrafi kręcić super wizualia. Co z tego, skoro scenariusz to jeden wielki lol, bohaterowie to debile i ogólnie nic się w tym filmie kupy nie trzyma. No ale to było raczej do przewidzenia, odkąd scenariusz powierzono Lindelofowi, a Scott jak Janas, się nie wpierdala i dba tylko o stronę wizualną swych filmów i tak naprawdę tylko na tym mu zależy - żeby wyglądało, a niekoniecznie musi wszystko mieć sens. Dlatego "Prometeusz wyszedł jak wyszedł, czyli ogólnie rzecz biorąc chujowo :lol:

Ninja napisał/a:
Stary styl filmów sci-fiction umarł dawno temu w odmętach dzisiejszych efektów specjalnych.

"Sunshine", ewentualnie "Moon".

Ninja
Kajman karłowaty

Wysłany: 2012-08-02, 20:03   

Critters napisał/a:
Cytat:
Akurat na tym serwisie recenzje piszą głównie idioci, do których autor owej 'recenzji' ewidentnie się zalicza, także wiesz ;)

No właśnie też tak zacząłem myśleć od czasu jak wrzucili na swój serwis recenzje filmu komediowo-przygodowego ''Mumia'' z Brendanem Fraser'em :lol: :lol: Pisałem maila nawet do Admina, czy to jakiś żart.. koleś mi odpisał, że to nie on odpowiada za przesyłanie recenzji.. Ręce mi opadły :mrgreen: Albo się robi serwis tylko o horrorach i sci-fiction albo o wszystkim.. niech się zdecydują bo wiele filmów które wrzucają na swój serwis bym do horroru nie zaliczył..

Jeśli chodzi o tego Prometheusa to ogólnie lipka widzę - sam nie wiem czy na to iść do kina, bilety tanie nie są a ''środy w orange'' w moim pięknym mieście wycofali tak jak i inne promocje :/ także nie wiem czy chce wybulić kasę na coś co mi się nie spodoba zwłaszcza, że dla mnie w filmach liczy się treść a na grafikę i efekty w ogóle nie zwracam uwagi.. jeśli film na sens i jest dobrze napisany to dla mnie mogą walczyć nawet z gumowymi potworami ala Creepozoids czy Creature. Jeżeli ten film jest postawiony na efekty specjalne no to nie jest on dla mnie..

Slepy napisał/a:
Cytat:
ewentualnie "Moon".

Tego Moon nie widziałem a ciekawie się zapowiada - obejrzę go bo wygląda na fajne kino sci-fiction :) Mówisz, że dobry?

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2012-08-03, 03:56   

Ninja napisał/a:
Mówisz, że dobry?

http://animalattack.pl/fo...der=asc&start=0

Ninja napisał/a:
dla mnie w filmach liczy się treść a na grafikę i efekty w ogóle nie zwracam uwagi

Nie idź ;-)

Mapinguari 
Krokodyl różańcowy
Pan Ninja

Wysłany: 2012-09-23, 12:04   

Niestety. Oszczędzili na scenarzystach i na tym etapie pogrzebali film.

Odpowiedz do tematu