..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gator - Robert A. Howell - 2008
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-01-11, 22:19   Gator - Robert A. Howell - 2008

TRAILER

MauZiu napisał bardzo ładną reckę, z której opis fabułki wrzucam poniżej żeby się niezapoznani zapoznali z tym, o czym film jest i w ogóle o co w nim kaman:

Jerry Welch - mężczyzna niczym nie wyróżniający się spośród milionów obywateli Stanów Zjednoczonych. Pech chciał, że w przydrożnym rowie, który mija codziennie wracając na teren swojej posesji, przypadkowo znalazł się młody aligator. Jerry zauważając go decyduje się złapać gada i zabrać zwierzaka do domu. Po uprzednim wpuszczeniu do balii z wodą i nakarmieniu zwierza, mężczyzna postanawia zanieść go na noc przed dom do klatki, która wcześniej prawdopodobnie służyła do trzymania ptactwa. Następnego dnia, z samego rana, mężczyzna zagląda do boksu i z przerażeniem zauważa brak aligatora. Jerry, pogodzony z ucieczką zwierzęcia, prowadzi życie niczym nie różniące się od egzystencji sprzed dziwnej przygody... do czasu. Mija rok i na jego nieszczęście aligator jednak wraca. Teraz ma ponad 9 metrów długości i jest naprawdę głodny.

Od siebie dodam tylko, że filmik jest naprawdę fajny, choć wiadomo, ze to totalna amatorka tak jeśli chodzi o aktorstwo jak i inne aspekty tej produkcji, włączając w to również poklatkowe efekty. Ale trzeba Howellowi oddac to, że widać w tym wszystkim pasję, z jaką podszedł do swojego projektu. Szacun także za poklatkowe tricki, którym choc do doskonalości bardzo daleko, to sama praca włożona w ich wykonanie (obadajcie krótki filmik "making of") musi budzić szacunek. Zreszta mnie gęba juz się szeroko usmiechnęła, jak zobaczyłem głównego bohatera redneka śmigającego polną drogą w rytm "Swamp Music" Lynyrd Skynyrd czy scenke karmienia aligatora parówką (w tle przygrywa główny motyw z "Congo"). Na łopatki rozłożyla mnie natomiast scenka riserczu w internecie :lol: Cała 3 część to juz zabawa na całego - walka z aligatorem przy pomocy drąga ostrzonego na szybko scyzorykiem czy końcowa konfrontacja 'gad kontra spych' to sam fun, widać że twórcy się na planie swojego krotkiego filmiku też nieźle bawili :-) I nawet mimo tego, że z Howella drugi Harryhausen na pewno nie bedzie, to należą mu się brawa za to, że w taki akurat sposób chciał oddać hołd nieodżałowanemu Ray'owi. Tak na marginesie, filmik o którym wspomina Howell w 'behind the scenes', mianowicie "The Valley of Gwangi" w moim akurat przypadku był drugim obrazem z efektami Harryhausena, jaki miałem okazję dawno temu oglądać. Pierwszym był rzecz jasna "The Beast from 20,000 Fathoms".

Temacik zakładam także po to, żeby każdy zaciekawiony "Gator'em" mógł sobie go najzwyczajniej w świecie zobaczyć bez niepotrzebnego buszowania po Internecie. Filmiki pochodzą z oficjalnej jutubowej stronki reżysera, także nie bójcie się kar za ciekawość, hehe :-)

GATOR - część I

GATOR - część II

GATOR - część III

GATOR - behind the scenes

Życzę wszystkim miłego oglądania i rzecz jasna zapraszam do wylewnego komentowania :-)

Von Braun
Kajman karłowaty
Datki

Wysłany: 2009-01-13, 20:34   

"Zawsze chciałem mieć aligatora"
Przed momentem widziałem. Całkiem nieźle jak na bezbudżetówke.
Choc moim zdaniem najlepsze są odzywki głównego bohatera .
"i cant help you" :mrgreen:

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-01-13, 20:45   

No no, główny bohater rednek to takie troche przeciwieństwo Davida "I will help you" Carradine'a, a teksty rzeczywiście ma niekiepskie, tym bardziej, że jako rasowy chłopak z południa Stanów ma mega kapitalny rednekowy akcent :mrgreen:

Odpowiedz do tematu