To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
..::Forum Animal Attack::..

Sci-Fi / Fantasy - Death Machine / Maszyna śmierci

Gieferg - 2012-02-23, 02:53
Temat postu: Death Machine / Maszyna śmierci

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=mUVGxfyEPV8

Zaliczyłem powrót po paru latach do Death Machine. Wielce udany powrót dodajmy.

Piwko do ręki, jeszcze najlepiej towarzystwo z pewną zanjomością kina SF i bez kija w tyłku i dobra zabawa murowana. Film kradnie świetny Dourif, ale moim idolem jest bohater o swojsko brzmiącym nazwisku Yutani, pozujący na opanowanego futurystycznego samuraja, ale jak co do czego przyjdzie zdarza mu się konkretnie spanikować. Gdy potrzebuje bandaża wyrywa sobie gacie ze spodni wydając dźwięki jak przy seppuku, a przed rozpoczęciem ostrzału krzyczy Shoryuken niczym Ryu ze Street Fightera, ani rany cięte ani postrzałowe nie są go w stanie powstrzymać, a koniec ma doprawdy "epicki" ;)

Dodajmy do tego szereg absurdów jak zgrywanie osobowości gościa na coś w rodzaju pendrive'a, superżołnierza przy którym RoboCop zdaje się zupełnie naturalnie poruszać, szereg nawiązań do całego SF lat 80-tych, rewelacyjny design tytułowej maszyny i mamy wyborną b-klasową (która wcale tak znowu b-klasowo nie wygląda) ucztę dla miłośników SF ery VHS i to wielokrotnego użytku, do postawienia na półce obok Hardware (od którego odróżnia się przede wszystkim luzackim podejściem).

9/10 i ani punkta mniej. Podejrzewam że co najmniej raz do roku będę do tego wracał.

Film wystepuje w trzech wersjach - 99-minutowa pocięta wersja (amerykańskie DVD, 4:3), 111 minutowa wersja z angielskiego DVD i pełna 117 (122 w NTSC) minutowa wersja, która była wydana w Polsce na VHS (czyta Tomasz Orlicz) z obciętym obrazem 4:3, a w pełnym widescreenie tylko na niemieckim DVD (które niestety ma tylko niemieckie audio) i chyba na laser discu.

PS. tak, wiem że na stronie jest recenzja, ale kompletnie się z nią nie zgadzam :P

Slepy - 2012-02-23, 14:28

Gieferg napisał/a:
PS. tak, wiem że na stronie jest recenzja, ale kompletnie się z nią nie zgadzam :P

To szkoda, bo zaraz dostaniesz bana :lol:

Nie no, facet, tu takich farmazonów pisać nie musisz - film ci sie podoba i ok, mnie sie w chuj nie podoba i w chuj ok ;) Już pomijam fakt, ze na forum kmf gur recek forumowych, niejaki Mental skopiowal to co u nas wisi...było dawno i nie tykam ;)

I chuj, jak widac nie pominałem, bolało mnie to :lol:

Anonymous - 2012-08-12, 20:22

Widzę kolejnego fana Death Machine. Również do tej grupy należę, ale moja ocena jest nieco inna 10/10. Przymykam oko na parę błędów. Prawdziwe S-F wypełnione akcją, nowatorskimi pomysłami i bezustannie odczuwaną futurystyką do tego maszyna przywodzi na myśl terminatora za to poczucie zagrożenia i bezradności. Podoba mi się również lokacja filmu klaustrofobiczny i rozległy budynek megakorporacji tworzącej broń. Sam doktorek świrek dopełnia geniuszu tego dzieła. Przymykam oko na parę małych wad film jest dla mnie klasyką, która dała mi więcej rozrywki niż terminator. Terminator 1 przerażał, a ten film świetnie rozkłada napięcie, gdy trzeba rozluźnia atmosferę żartem, również postaci są tu bardziej charyzmatyczne. Głowna bohaterka czy nawet grupa włamywaczy - ich bardziej da się polubić niż główne postaci z Terminatora. Sam doktorek jest dla mnie kultowy i inspirujący. Jak każdy film, który uważam za kultowy i klasyczny i ten nie obył się bez powtórnych seansów obejrzałem go około 10razy. Film jest mixem rozrywki/s-f/z dawkami humoru i horroru, ale większość filmu stanowi napięcie i akcja. Wg. mnie klasyka S-F do wielokrotnego oglądania .Respekt.