To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
..::Forum Animal Attack::..

Dyskusje okołofilmowe - Kasety vhs

aproxx - 2019-07-20, 21:25
Temat postu: Nie mozna sugerowac sie cenami sprzed epoki lodowcowej
Wystarczy rozmawiac z ludzmi i orientowac sie w propozycjach cenowych jakie oferuja za dany film. The Burning na moje zawsze bylo warte okolo 200 stowek, bo to film legenda, a i nielatwo go dzisiaj zdobyc.
Critters - 2019-07-20, 22:02

Pierwsze co trzeba wziąć pod uwagę, to że ten gość regularnie wystawia bez pomyślunku kasety za 700-800zł. Sama kaseta to pierwsze wydanie, ale z bardziej pospolitą okładką. Moim zdaniem 200 spokojnie może kosztować pod względem wartości jako takiej. Wyższe kwoty to już na zasadzie 'chcę teraz, na już i nie dbam o cenę' 700zł to abstrakcja za tę kasetę, w tej okładce.
Critters - 2019-09-07, 23:23

https://allegro.pl/uzytkownik/0954Ton?bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-uni-1-5-0904 - Wystawiłem 20 kaset na aukcje. Może kogoś zainteresuje. Zapraszam ;)
Mindfucker - Wczoraj 1:46

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako, że ewidentnie obcuję tutaj wśród VHS-owych specjalistów oraz widziałem w przeszłości zapytania o "Night of The Demons" od Video Rondo, chciałbym podpytać was na ile byście wycenili taką kasetę? Bardzo zależy mi na waszych podpowiedziach, z góry dzięki!
Critters - Wczoraj 3:02

Różne ceny ta kaseta osiąga, ale jej wartość wraz z upływem lat rośnie. Średnio 250 - 300zł zależy od stanu technicznego kasety i okładki. Może być więcej, może być nieco mniej.

W marcu 2019 sprzedała się za 382zł. Miesiąc wcześniej zaledwie za 201zł.

Mindfucker - Wczoraj 9:55

Ok, dzięki za odpowiedź. A może coś o samym filmie? Rozumiem, że osiągając takie ceny, musi być filmem kultowym, chyba, że Video Rondo wypuściło 100 sztuk na całą Polskę? Gdzie leży prawda? :P
Critters - Wczoraj 13:06

W wielu kręgach jest to film kultowy. Mnie osobiście miejscami nieco nudzi. Nie wiem ile sztuk Video Rondo wypuściło, ale nie jest to tytuł jakoś szczególnie unikatowy. Na przestrzeni lat pojawiał się wielokrotnie. Pojawia się też coraz więcej nowych kolekcjonerów, którzy chcą jak najszybciej zbudować kolekcję, więc i ceny rosną. Każdy poważny kolekcjoner od dawna ten tytuł ma, więc biją się o niego zazwyczaj nowi. Do tego Rondo jest jednym z najbardziej kultowych i popularnych dystrybutorów.
Critters - Wczoraj 21:55

https://allegro.pl/uzytkownik/0954Ton?order=t&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-uni-1-5-0903 - W ramach dalszej wyprzedaży z kolekcji wystawiłem 12 nowych aukcji z praktycznie samymi unikatami. Zapraszam :)